MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Cfare kerkojme nga jeta?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeTue May 13, 2008 3:46 pm

Cfare quhet lumturi.C'fare kerkojme nga jeta;Kur themi qe me mjafton kjo qe kam nuk dua me.Pse gjithmone jemi te pangopur dhe duam me edhe me..Thoni dhe ju nje mendim per sa i perket temes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeWed May 14, 2008 8:14 am

O Niko tem e bukur dhe pak e veshtir daku ma mire do kishe qen tja kishe nis vet i pari me eu pergjigje.... nejse po e filloj une pra...

perkufizimi i jetes... vrapim me pengesa nga marteniteti ne varreza...

Njerez te ndryshem kerkoj gjera te ndryshme nga jeta...Un pershembull kerkoj qe te jem i lumtur ne mes asaj shoqerie qe me rrethone...cfare nenkuptoj me lumturi eshte qe te bej ate qe me pelqen te bej, (kuptohet brenda kufijve) te jem i qet dhe i respektuar nga te tjeret....

Nga vet natyra njeriu ehste i pangopur...do qe te ket sa me shum dhe une nuk shoh as gje te keqe aty... Per mendimin tim ne duhet t ejemi falenderues ndajj Zotit per cfare do lloj gje qe kemi qoft e mira apo e keqe sepse ne as nji here nuk e dim cfare eshte e mire apo e keqe per ne... dhe te luftojm te punoj shum dhe me zgjuarsi qe te kemi me shum...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://peqini.com
P.I.FIN
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
P.I.FIN

Numri i postimeve : 47
Join date : 15/05/2008

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeFri May 16, 2008 11:33 am

pytje e veshtire shume kjo niko se sna ka shku asihere nermen me u menu..........
sjam i pegatitur per tu pergjigj...................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
era
Antar i respektuar
era

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeSun May 18, 2008 9:11 pm

o niko po ti pse se ke thene pergjigjen qe ta kopjoja nje cik dhe une. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing . une po e them po mos ma kopjo: jeta eshte nje pus i thelle qe sa me shume te futesh brenda aq me shume gerrmon.( varet pastaj se ca kerkon e ca te del) por vjen nje dite qe i gjen fundin ktij pusi dhe pastaj ze rehat se nuk gerrmon me( por dhe nuk del me) .shkurt muabetit te rrofshin ato qe ke gerrmuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeSun May 18, 2008 11:21 pm

Ndoshta keni dėgjuar pėr njeriun qėllimi i tė cilit nė jetė ishte t'i ngjitej njė mali. Kur mė nė fund e arriti majėn, ishte tmerrėsisht i zhgėnjyer. Nuk kishte vend tjetėr ku tė shkonte, dhe diēka ende i mungonte. Ėshtė si puna e futbollistit i cili pasi fiton Kupėn e Botės, ėshtė i dėshpėruar.
Gjithnjė kam menduar se jeta duhet tė ketė kuptim. Jo domosdoshmėrisht ēdo ēast i ēdo dite. Dua tė them, sa kuptim ka tė lash rrobat? As qė jeta duhet tė jetė gjithnjė serioze. Ne tė gjithė kemi nevojė pėr doza tė mėdha gallate!
Por jeta ėshtė mė shumė sesa kėrkimi i qejfeve, pjesėrisht sepse kėnaqėsia nuk zgjat pėrgjithmonė. E ke aty pėr njė ēast, pastaj tė ikėn. Publicisti Ravi Zakarias e ka thėnė mirė: "Nėse nuk ka njė kuptim tė madh nė jetė...atėherė jeta ėshtė pa njė forcė shtytėse, pa substancėn apo shpjegimin e plotė".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
polskaALB
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
polskaALB

Numri i postimeve : 146
Join date : 09/05/2008
Age : 34

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeMon May 19, 2008 12:08 pm

Jeta eshte nje leter e bardhe bosh te cilen njeriu duhet ta mbush(shkruaj) sa me mire...Dhe per ate qe ka shkruar ne ate leter te bardhe do te gjykohet nje dite....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.peqini.com
Sara
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Sara

Numri i postimeve : 124
Join date : 13/05/2008
Age : 64

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeThu May 29, 2008 12:53 pm

Jeta:rruge me kthesa nga materniteti deri ne varreza:POR Jeta kure jetohet ne menyre te pavetedijshme e pa qellime s;eshte gje tjeter veēnje barre e rende mdi supet e njeriut .Perpiqu qe te mos jete keshtu per ty !O NJERI!.....................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Esmerja

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 34

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeThu May 29, 2008 7:40 pm

Jeta sipas mendimit ti eshte kjo

Jeta ėshtė si njė udhėtim me tren:
Shpesh hypet e zbritet, ndodhin aksidente...ne disa ndalesa ndodhin surpriza te kėndshme ne disa te tjera disa te pakendshme
Kur lindim dhe hypim ne tren takojme njerėz ne cilėt besojme
qe na shoqerojne pergjate gjithė udhetimit :Prinderit Tane

Por fatkeqėsisht e vėrteta ėshtė komplet ndryshe:
Ata zbresin ne njė stacion dhe na lėnė pa dashurinė dhe afeksionin e tyre, pa shoqėrinė e tyre

Edhe pse shumė te tjerė hypin ne kėtė tren dhe bėhen shumė te rėndėsishėm pėr ne: Janė motrat vellezerit, miqte tanė dhe gjithė persona shumė te dashur pėr ne

Disa nga kėta qe hipin e konsiderojnė kėtė udhėtim si njė shetitje
Disa te tjerė gjejne nga ky udhėtim vetėm trishtim
Ka nga ata qe hipin ne kėtė tren me dėshirėn e madhe pėr te ndihmuar ata qe kanė nevojė
Dikush le njė shije te hidhur kur zbret
Dikush hipen dhe zbret aq shpejt saqė vėshtirė te vėmė re prezencen e tij
Dikush na bėn te habitemi kur zbret dhe na le tė bėjmė kėtė udhtim vetėm
Ka nga ata qe do dėshironim te udhetonim por qe vendi pranė tyre ėshtė i zėnė
Por nuk duhet te shqetesohemi kėshtu ėshtė udhėtimi..plot me sfida, endrra,fantazi,shpresa...por pa kthim mbrapa
Kėrkojmė te bėjmė kėtė udhėtim ne mėnyrėn me te mirė te mundshme.
Kėrkojmė tė shkojmė mirė me te gjithė ata qe bėjnė pjesė ne kėtė udhėtim dhe kėrkojmė me te miren nga ta
Kujtojmė qe ne kėtė udhėtim ka nga ata qe do kenė nevojė pėr ne
sikunder edhe ne pėr ata, qoftė edhe pėr njė fjale te mirė..udhėtimi ėshtė i gjatė
Misteri i gjithė kėtij udhėtimi ėshtė se asnjėherė nuk e dimė se kur do zbresim pėrfundimisht dhe gjithashtu se kur personat qe na shoqerojne do duhet ta bėjnė, sikunder edhe personi qe do kemi pranė nuk dimė se kur do ti duhet te zbresi
Unė mendoj se do me vi shumė keq kur te vi momenti qe do mė duhet te zbres nga treni...jam e bindur
Ndarja me miqte qe kam takuar gjatė kėtij udhėtimi do jetė e dhimbshme
Ndarja me njerzit me te dashur do jetė shumė e trishte
Por shpresoj qe herėt a vonė te gjithė do zbresim ne stacionin qendror me njė valixhe qe para se te niseshim nuk e kishim
Dhe ajo qe me bėn te ndihem mirė ėshtė fakti qe kam kontribuar sadopak pėr te mbushur bagazhin e secilit

Ju..miqte e mi mundohemi te bėjmė te pamunduren qe te jetė njė udhėtim qe tia vlej...Tė mundohemi qe kur te na duhet te zbresim tė kemi lėnė njė vend bosh qe do tė kujtohet gjithmonė me nostalgji dhe me kujtime te bukura pėr ata qe do duhet te vazhdojnė udhetimin pas nesh


TE GJITHE ATYRE QE BEJNE PJESE NE TRENIN TIM I UROJ UDHETIM TE MBARE!!
A kontrollori , kujdes . e ke bileten?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sara
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Sara

Numri i postimeve : 124
Join date : 13/05/2008
Age : 64

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeFri May 30, 2008 3:47 pm

udhetojm me abone derisa te ket ulje ēmimesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeThu Jun 05, 2008 4:31 pm

Nga jeta kerkoj shume shume pak... Kerkoj vetem te jetoj ne paqe...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 6:24 pm

per mendimin time kerkoke shume ti burbuqe , mos te duket pak te jetosh ne paqe . sepse te gjith per kete po luftojn , per te jetuar ne paqe edhe ne harmoni!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Esmerja
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Esmerja

Numri i postimeve : 58
Join date : 08/05/2008
Age : 34

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 10:38 pm

paqe , liri dhe dashuri!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
er-cami
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
er-cami

Numri i postimeve : 88
Join date : 21/07/2008
Age : 31

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeWed Jul 23, 2008 2:45 pm

qetesi,dashuri,dhe lumturi....
er-cami lushnje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeThu Aug 28, 2008 5:55 pm

une nga jeta kerkoj vetem te shoh nje dite me diell se me mbyti erresira!!!

jo me shume!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeThu Aug 28, 2008 6:01 pm

mos harroni qe dua te jetoj edhe ne paqe...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
pocerina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 47
Join date : 29/08/2008

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeMon Sep 01, 2008 4:04 pm

Ore Niko. Po qysh ore alpinisti qe ngjitet ne Himalaja,ne malin Everest,ne majen e ketij mali Xhomolunga nuk ndjen asnje pike kenaqesie as dhe sportisti qe rrotullohet rreth stadjumit me kupen lart.Sipas teje edhe Juri Gagarini qe u dekorua Hero i Bashkimit Sovjetik,por qe i takonte gjithe botes,as ai nuk ndjente kenaqesi dhe prandaj e vrane.forse kenaqesi ka ndjere vetem qeni Laika.Jam dakord me ate gazetarin.Ka thene pikerisht ate qe Gete tha me Faustin.Jam dakord me Tapa...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
gloria

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 2:08 am

Very Happy Surprised Wink hej ju edhe ti Burbuqe do te te leme te jetosh ne paqe, ndersa ne te kaluaren njerezit tane luftonin me shpata dhe dyfeqe, shumica shkruan neper mure "Vdekje a Liri".
Tani ne shkruajme "URRA LE TE RROJE SHQIPERIA" qe eshte bere copa copa.
Ne nuk e dime ama une po te them Jeta eshte nje mrekulli pa fund sa me shume duam te dime, te zbulojme,te perjetojme kujtime dhe trishtime.Ce do ne te gjithe nuk jemi te persosur dhe lumturia eshte ---bej te miren, ndihmoji te tjeret, por jo deri aty sa te shkelin me kembe, perballoje jeten me te mira dhe te keqija me nuk di cte them une lista eshte e gjate dhe secili prej nesh ka mendimet dhe deshirat, vendimet e veta.Per aq kohe sa te rrojme duhet te bejme kujdes se si jetojme se cfare zgjedhim sot do te ndikoje ne te ardhmen tone.Ah sa e bukur eshte jeta kur ne kontaktojme me njeri tjetrin ne internetin e Lushnjes.Eshte nje gezim qe nuk mund ta pershkruaj.Shpresoj qe te jete edhe per ju. Persshendetje CIAO
lol! lol! lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Cfare kerkojme nga jeta? Empty
MesazhTitulli: Re: Cfare kerkojme nga jeta?   Cfare kerkojme nga jeta? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cfare kerkojme nga jeta?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Aktualitete shoqėrore-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions