MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Jeta eshte ............?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Jeta eshte ............? Empty
MesazhTitulli: Jeta eshte ............?   Jeta eshte ............? Icon_minitimeFri Nov 21, 2008 4:30 pm

A e Dini Se Qka ėshtė Jeta?
Jeta eshte mundesi, perfito nga ajo.
Jeta eshte e bukur, adhuroje.
Jeta eshte enderr, jetoje.
Jeta eshte sfide, perballohu me te.
Jeta eshte e shtrenjte, vleresoje.
Jeta eshte pasuri, ruaje.
Jeta eshte dashuri, shijoje.
Jeta eshte mister, zbuloje.
Jeta eshte dhimbje, sfidoje.
Jeta eshte kenge, kendoje.
Jeta eshte shume e cmuar, duaje.
Jeta eshte fat, perfito nga ajo.
Jeta eshte avantur, kujdesu.
Jeta eshte tragjedi, shmangu.
Jeta eshte lufte, mesoju edhe me te.
Jeta eshte jete, Lufto Per Te.

Nene Tereza
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
gloria

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

Jeta eshte ............? Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta eshte ............?   Jeta eshte ............? Icon_minitimeSat Nov 22, 2008 1:34 am

He Niko Ti e kopjove nene Terezen. A ke mundesi qe ta shkruash vete vjershen do te doja ta lexoja jo vetem une por edhe te tjeret per ta ditur a ke dhunti poeti.
Jeta eshte eshte ...ne jemi njerez qe lindem pa gje dhe nuk morrem gje me vete kur erdhem ne bote, kur te ikim nga kjo bote do te ikim prape ashtu. Si gjethet e pemeve kur vjen vjeshta...brez pas brezi...
scratch Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Jeta eshte ............? Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta eshte ............?   Jeta eshte ............? Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 5:09 pm

Jeta eshte dicka qe duhet te ndretojme. Na eshte dhene baza si si duhet te veprojme.

Tani na takon neve...

Jeta eshte dicka qe na eshte dhuruar . Por pyetja do ishte : perse neve?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
gloria

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

Jeta eshte ............? Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta eshte ............?   Jeta eshte ............? Icon_minitimeSun Nov 23, 2008 10:39 pm

lol!
He Niko epo kujt tjeter i eshte dhene jeta per ta ndertuar? Ne jemi lindur prej prinderve tane pa e ditur a do kene lene te ardhura per ne me qellim qe ne te mos lodhemi qe ta ndertojme te ardhmen tone por ta gjejme te pergatitur. Question . A do ishte mire sipas teje kjo qe thashe, te fleme me tri pale qejfe pa u lodhur dhe pa bere asgje?
Per mua me mire te perjetosh vuajtje dhe dhimbje madje dhe eksperienca te mira a te keqija, te njohesh njerez me pikepamje te ndryshme pavaresisht se ti nuk do.
S“ka gje me te mire se ti perjetosh te gjitha keto te mesosh nga jeta, te tregosh durim
se keshtu do te jesh ne gjendje te perballosh te ardhmen tende pavaresisht se si do te jete. Rinia e sotme eshte e bukur une jam dakort; ama e vura re se nuk zgjat perjete, prandaj ne rini eshte me e rruges te merren vendime te mencura per te ardhmen tone madje edhe per njerezit tane. Une nuk ia uroj njeriu qe te vuaje por te kete paqe dhe mireqenie, ty po ashtu. Ne dashte Perendia le te kete paqe per te gjithe. Very Happy Laughing Surprised
CIAO
cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Jeta eshte ............? Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta eshte ............?   Jeta eshte ............? Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Jeta eshte ............?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Aktualitete shoqėrore-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions