MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 -- Humor ne poezi --

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 6:59 am

shkova neper fusha, shkova neper lendina sapo te pash ty me dhembi kaptina
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:00 am

Nuk di se si ta them por kam shum shum deshire ta bej me ty, e di qe ti e ben shum mire, prandaj eja te bejme bashke ..........................................pemen e Vitit te Ri....?.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:03 am

70% e din qe te dua 80% e din se smund te jetoj pa ty 90% e din se smund te jetojm te ndar 100% po te genjej o budalla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:04 am

Te ndjej ne fytyre te ndjej ne krah te ndjej ne kembe te ndjej kudo a mushkojne e dreqit cdo te te punoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:05 am

Nuk me zinte gjumi. dicka qe nuk me shqitej nga mendja. e di cfare ishte? Fytyra jote... buzeqeshja jote...gjithshka e jotja...sa e frikshme!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:06 am

Nje nate dashuri me ty eshte njelloj si te marresh pjese ne Olimpiada. Ndodh nje here ne 4 vjet !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:09 am

*********************
Ndonjeher te ndjej afer...........
Ndonjeher te ndjej larg............
sa celulari koti qe kam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:10 am

Plaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka ra n'dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s'duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t'ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:11 am

Ca pika shiu rane mbi ēati
Pėr ty seē ndjeva dashuri
Flasim te dy ne njė chat
Ohhhhh sa gallate, sa gallate.........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:12 am

Gjithēka mori fund,
ne tė dy nuk kemi mė punė bashkė !
Pėr kėtė u mendova gjatė dhe ėshtė vendim i drejtė,
tė betohem qė s'dua tė tė shoh mė-I THA LEPURI LAKRES DHE E HENGRI:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:14 am

E di ,i dashur , po kaloja prane nje dyqani dhe vura re dicka qe ty te mungon , vendosa te ta blija , hyra brenda por kasapi me tha:-Me vjen keq por trute jane mbaruar !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:15 am

Si eshte problemi me telefonin tend , u perpoqa te te merrja por operatori me tha:
-Mire se erdhet ne xhungel,majmuni qe kerkoni ndodhet lart ne peme...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:16 am

Kur te kujtohesh se je vetem,ktheje koken dhe do te shohesh se ka te tjere si puna jote.Kur te shohesh se njerezit perreth teje po largohen,ti mos ki frike nga vetmia...dhe kur me ne fund heshtja te mbizoteroje...
vjen fatorino : - Ej zbrit nga autobuzi,eshte stacioni i fundit...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:18 am

Vendos buzet e mia mbi te tuat
per te marre ndoshta jeten ,c'mrekulli!!!
"Ej c'ben"?-Me pyet nje ze ne rremuje.Une ngre syte , heq buzet nga shishja e them duke qeshur:-Ja po pi uje !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:20 am

Shiu zbukuron cdo gje, zbukuron lulet, zbukuron barin etj... nese eshte keshtu perse nuk del jashte kur bie shi?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:23 am

jane ca lule me arome..do ti jap ti mbash ne dhome e sa here ti maresh here do ti vyshkesh menjehere.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:29 am

Jashte frynte ere
e binte shi
te dua- i thash un
ai u pergjigj as une ty-
qenke vajze e bukur,
me tha me shaka.
prandaj te jam lutur,
para te mos me dalesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:30 am

o yll o drite,
qe me verbove,
nuk shoh nga syte,
s te pashe kur shkove.

s te kap dot o yll,
s te beje dot per vete,
se ike ne pyll,
atje veten gjete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:34 am

Me syt e tu te bukur
Me more mua ne qafe
Teksa ecja e te veshtroja
Me makine, shtypa nje plake
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:37 am

Ne dritare rrija une,
ne dritare rrije ti.
Buke me gjalpe haja une
buke me gjize haje ti.
...eh dashuri, dashuri


Te koshi i plehnave
te prita une ty...
te mblidhnin kanoce
bashke ne te dy.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:39 am

Ty qe s'po me shkrun, tu thaft ajo dor
naten e dasmes ti u bofsh hor.
Diten e dasmes rafte 1 meter bor
e tu naloft rryma per 24 or.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:40 am

qe kur te pashe te koshi plehnave
un me ty rash ne dashni
po kur te pash tu mbledh kanaēe
thash ti qenke dial per shpi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:45 am

Oh i dashur kur te pash,
As i holl as i trash,
Menjiher jam ndal,
A jam n'enderr a jom gjall,
Zemra mu ka mush,
plot dashni sa te dush,
Ti je ai qe me prek n'tel,
Ti je sheqer ti je karamel,
ngela tu e lepi gishtin
T“kisha ngren si tigri mishin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:50 am

Luj djalo luj me vajzen e huj
nena e ka rrit , ti po e shkorravit.

* Ne jemi dashuru prej kur kemi qene BEBE
une ta bejsha me sy ti me bishe me MEME

* Eja ne darsem eja po tpres te haleja !!

* Dashuria pa puthje si telefoni pa mbushje.

* Ti je ylli im i rene nga qielli. Gjynah qe re me fytyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 7:52 am

Do te te shkruaj ne te gjith tullat "i miss you" dhe do te
lutem te te vij nje tull kokes qe ta ndiesh edhe ti se sa
dhimbie ndien kur te mungon mua ti...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
-- Humor ne poezi --
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Poezi dhe sms Humoristike-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog