MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 poezi dashurie

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
lushnja zemra jon
Antar i ri
Antar i ri
lushnja zemra jon

Numri i postimeve : 17
Join date : 03/05/2009
Age : 37
Location : athens

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeTue Sep 08, 2009 11:19 pm

Toka nuk me mban,kur te shoh me tjeter
si ke kaq guxim, te harrosh dashurin e vjeter.
Me plagose zemren, me shkaterrove jeten
perse nuk me pergjigjesh?
apo s'gjen dot te verteten.

Ti je nje djall!! por une se di
c'desha une qe erdha tek ty
dje me doje e sot jo
a ka zot, qe e kupton
nese blihesh me para
te lutem, me thuaj,
cmimin saaaa?????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:19 am

Kur buzet te te jen thare
Dhe puthja te mungon
Hap dritaren dhe lutju henes
Se puthjen time ajo ta dergon...


poezi dashurie 743843 poezi dashurie 743843 poezi dashurie 743843 poezi dashurie 743843 poezi dashurie 743843
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:20 am

Kur ti te me duash
Dhe prane te mos me kesh
Hap dritaren dhe fluturo
Se une dote jem mes resh...!!!

poezi dashurie 117937 poezi dashurie 117937 poezi dashurie 117937
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:22 am

Dheu e shtrengon fort trupin tim
Dikujt ja fali kėtė pikėllim
Zemra ime nuk mund mė tė rrah
Dhe ndjehem mė mirė sepse dhimbje mė s’ka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:27 am

Dua te behem zog,
qe mbi ty te fluturoj.
Dua te behem gjithcka,
qe prane teje te qendroj

poezi dashurie 117937 poezi dashurie 117937 poezi dashurie 117937
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:29 am

Nje nate melankolike nje nate dimri me shi,
Gjumi s'me ze rri mendoj vetem per ty,
Ti ndoshta s'me beson,
Por po te dergoj kete poezi,
Qe te pakten te kuptosh se per mua je vetem ti…??? poezi dashurie Icon_santa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:31 am

Ne mendje te kam,ne mendjen time ti je.Athua i dashur ne ket moment ku je?--Te dua me zemer e jo me politik,te dua per jete e jo per praktik poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:32 am

Kur ti ,me mungon
E kam shumė vėshtirė.
Sepse thelle ne zemėr ,
E ndjej atė zbrazetire.

Kur me mungon veē ne ėndėrr ,
gjithmonė te arsyetoj .
Por ne jetėn e pėrditshme,
Nuk mundem te perballoj poezi dashurie Kopfschuettel poezi dashurie Kopfschuettel poezi dashurie Kopfschuettel poezi dashurie Kopfschuettel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:34 am

Ne jeten time dua te jesh vetem ti,ne jeten tende mos dashuro tjeter njeri,ne zemren time vetem ty do te dua,ne zemren tende me mbaj vetem mua,nje gje kisha dasht ,qe jeten ta kalonim bashk poezi dashurie 955986
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:35 am

Shtrati shume i ftoht
Nata shume e qete
Pa ty shpirti ime nuk mundem me fjet
Eja me perqafo
Eja me shtrengo
Eja ngrohe shpirtin time se veq ty te do poezi dashurie 622622 poezi dashurie 622622 poezi dashurie 622622
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:37 am

nė zemer tė kam
ndaj tė dua shumė
ti je semafori
n'tė kuqen nuk hy unė! poezi dashurie Icon_biggrin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:38 am

poezi dashurie 955986 (mos fli dhe pak rri zgjuar me mua
mos fli dhe pak sa te them te 'te dua'
te ti puth syt para se te flesh
qe kur te ngrihesh neser puthjen te ma kthesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:39 am

dua buzet e tua te me kafshoj mua,dua krahet e tua te me shtrengoj e te me ngrohin e te me mbajn ne gji dhe ky person dua te jesh ti. poezi dashurie Icon_arrow
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:41 am

Sa here bie nata ti vjen me ledhaton, mė ngjan sikur jam ne enderr dhe dikush me zgjon.
Por kur syt i hap e shoh se ti je larg,
krahet i zgjas dua hijen te ta kap...

poezi dashurie Icon_cheers poezi dashurie Icon_cheers poezi dashurie Icon_cheers poezi dashurie Icon_cheers poezi dashurie Icon_cheers poezi dashurie Icon_cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:42 am

Nese sme do me
eja dhe ma thuaj
nje shpirt qe ka vuajtur
prape do te vuaje
do lendosh nje zemer
qe brenda te mban
do vrasesh nje shpirt
qe per ty qan
do humbesh nje dashuri
qe te deshi pafund
do fusesh ne dhe nje njeri
qe jeten ta kushtoi ne maksimum poezi dashurie Icon_sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:45 am

Une e kam aq guxim..
ta them ne sy,fare pa dyshim
te dua ty,o shpirti im,
qe me bere te rilind e te rritem ne nje dite... poezi dashurie Icon_rolleyes poezi dashurie Icon_rolleyes poezi dashurie Icon_rolleyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:47 am

Hape zemren tende
Se po te trokas
Ne gjunje po te lutem
Me zemren ter plag.

Hape zemren tende
Dhe me bej pak vend
Se dua te clodhem
Dhe enderra te me behet ralitet.

Hape zemren tende
Te ndez nje zjarr plot dashuri
Hape zemren tende
Te shuaj ket vetmi. poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz poezi dashurie Herz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:49 am

Do behem timon te me shtrengojne duart e tua
Do behem fllad pranvere te ledhatoj floket e tua
Do behem uj burimi te te laj syt e zeze
Do behem filxhan kafeje te te puth cdo mengjes poezi dashurie 955986
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:50 am

Kam madh ne zemer,kam lot ne sy,kam dhimbje ne shpirt, se larg te kam ty,kur ta baj zile dije se te kujtoj,kur te dergoj sms dije se te dashurojjj

poezi dashurie 622622 poezi dashurie 622622 poezi dashurie 622622
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:51 am

Nje nate e erret nuk paska mbarim me mungon shum ti o shpirti im qdo ore e minut veq ty te kujtoj nje zot e din sa shume te dua dhe te dashuroj poezi dashurie Icon_flower
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:52 am

Nje pellumb i bardh ne dritare troket,mos nguro po hape se diqka e mir te pret,ne krahet e tij ka nje porosi nje zemer shum te don dhe mendon per ty???

poezi dashurie 117937 poezi dashurie 117937 poezi dashurie 117937
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:54 am

Ne syt e mi je vetem ti ne shpirtin tim i vetmi dashuri, ne zemren time shigjete e gdhendurne mendjen time fiksim i cmendur poezi dashurie Icon_bounce poezi dashurie Icon_bounce poezi dashurie Icon_bounce
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:55 am

Jeta eshte e tille edhe pse sna pelqen sot dashurojm neser kthehemi dhe urrejm, ndonjehere dhe vuajm por edhe kjo kalon se nje jete pa brenga askush se jeton poezi dashurie Icon_arrow poezi dashurie Icon_arrow poezi dashurie Icon_arrow poezi dashurie Icon_arrow poezi dashurie Icon_arrow
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:56 am

tė isha kėngė
Pėr ty do tė kėndoja
Dhe tingujt mė tė bukur
Ty do ti dedikoja

poezi dashurie 291381 poezi dashurie 291381 poezi dashurie 291381
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:57 am

Po tė isha lule
Do tė falja bukurin
Dhe nė mėngjes kur tė zgjoheshe
Do tė jepja freskin

poezi dashurie Icon_flower poezi dashurie Icon_flower poezi dashurie Icon_flower poezi dashurie Icon_flower
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
poezi dashurie Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie   poezi dashurie Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poezi dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Poezi dhe sms Humoristike-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions