MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 HUMOR NE INFORMATIK

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: HUMOR NE INFORMATIK   Fri Nov 14, 2008 12:51 am

INSTALIMI I PROGRAMIT BURRE 1.0

I Dashur,


Vitin e shkuar kalova nga programi Dashnor 5.0 ne Burr? 1.0 dhe vura re nje renie te theksuar ne gjithe performancen e sistemit , vecanerisht ne aplikimin "lule dhe bizhuteri", i cili punonte shume rrjedhshem ne programin Dashnor 5.0. Per me teper, Burr? 1.0 ?'instaloi shume programe te tjera te vlefshme, si p.sh Romance 9.5 dhe Perkushtim Personal 6.5 dhe instaloi programe te padeshirueshme si p.sh FIFA 5.0, NBA 3.0, dhe Parlament 4.1. Bashkebisedim 8.0 nuk punon me, dhe Pastrim shtepie 2.6 vetem sa e bllokon sistemin. U perpoqa te instaloj Qarje 5.3 per te rregulluar keto problem, por m? kot. Cfare duhet te bej?

Firmosur, E deshperuara!E dashur E deshperuar:

Pike se pari ki parasysh se, Dashnor 5.0 eshte nje Pakete Argetimi, ndersa Burr? 1.0 eshte nje Sistem Operues . Ju lutem fusni komanden: "http: Mendoja se me dashuroje.HTML" dhe perpiqu te download Lot? 6.2 dhe mos harro te instalosh Ndjenje Faji 3.0 update. Nese aplikimi punon sipas programimit, Burr? 1.0 do te operoje me patjeter aplikimin Bizhuteri 2.0 dhe Lule 3.5. Por mos harro, perdorimi mbi mase i ketyre aplikimeve mund ti shkaktoje Burr? 1.0 te pozicionohet ne M?rzi 2.5, Happy Hour 7.0 ose Birr? 6.1. Birr? 6.1 eshte nje program shume i keq i cili do te download G?rrhitje R?ndsh?m Beta. Cfaredo qe te besh, MOS instalo Vjeherr 1.0 (ajo leshon nje virus ne gjithe backgroundin qe do te ushtroje kontroll tek gjithe burimet e sistemit tend). Gjithashtu, mos u perpiq te ri-instalosh programin Dashnor 5.0. Keto jane aplikime te paperballueshme dhe do te shkaterrojne programin Burre 1.0. Si permbledhje, programi Burr? 1.0 eshte nje program fantastik, por ka nje memorie te kufizuar dhe nuk mund te mesoje aplikime te reja me shpejtesi. Duhet te kesh ne konsiderate blerjen e software-ve shtese per te permiresuar memorien dhe performancen. Ne te rekomandojme Ushqim 3.0 dhe T? Brendshme Seksi 7.7.

Fat te Mbare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
HUMOR NE INFORMATIK
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Humor shqiptare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog