MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 -- Humor ne poezi --

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: -- Humor ne poezi --   Sun Jun 01, 2008 4:43 pm

Poezi nga krahinat...
Lushnja
Kemi fushat myzeqare
kemi Benz-a kemi pare
bejm' kanabis e duhan
Lushnja jone qė je me nam."


Vlore
Kemi brigjet plot me scoffee
turist' plot nga gjithė bota
det si yni s'ka Evropa
lum si ne qė na ka Vlora.

Mirdite
Kena pula qė hane gur
kena shkrepa me ba mur
kena pisha me ba drite
lum pėr na qė rrim' n'Mirdite.

Sarande
Kemi Jonin pėr tu lare
prane Greqise pėr pazar
shtepi bosh e me verande
lum si ne pėr k'te Sarande.

Shkodra
Kena Bunen e Liqenin
kem' Rozafen dhe humorin
kem' gjakmarrjet e shoqnine
s'ka si Shkodra pėr Shqipnine.

Korca
Kemi fjalet, pastertine
nikoqire e besimtare
arsimdashes e shtegtare
Korca jone nuk kėtė share.

Tirana
Kemi Dajtin edhe Lanen
Parlament , aeroportin
njerez plot ,pluhur e zhurme
o Tiron te duam shume.

Durresi
Kemi portin me te madh
kemi plazhe te pamate
korridorin tete, si dhe autostrade
Durrsi i refugjatve e Teutes me varke.

Gjirokastra
Kemi keshtjellen, shtepite muze
ish- udheheqsin, te madhin Kadare
konsullaten, tregtare me shumice
Gjirokaster guri, kursen pa teprice.

Kuksi
Kuksi ri ka bo ndryshime
ka qit trenin ne rrug makine
ka bo shpi ,pa cati
kercejn rrok me cifteli
Ka bo kepuc adidas
gjysem sholl e gjysem pras


Edituar pėr herė tė fundit nga Faviola nė Tue Jun 03, 2008 11:49 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Jun 03, 2008 11:47 pm

njė te djele te ftohte, ne janar,
njė zog i plagosur nga njė gjahtar,
duke fluturuar me mundim,
brenda njė kishe gjeti strehim.

nga altari, prifti e veshtroi,
ndersa zogu sipėr njė stoli pushoi.
njė grua e mori nder duar,
e brenda gjoksit fshehu zogun e frikesuar.

e ndersa prifti filloi te kendonte,
zogu ciu-ciu po ciceronte.
njerzit shikonin njeri tjetrin te habitur,
dhe prifti ngriti zerin i merzitur:

"motra e vellezer, ky ėshtė vend i shenjte,
kush e ka zogun le te largohet shpejt!"
me te degjuar te cuditur keto fjale,
burrat filluan te largohen dalengadale.

"prisni!-tha prifti.-ku po shkoni?!
ju lutem vellezer mos me keqkuptoni!
le te dale nga kisha sa me pare,
kush zogun e ka marre!"

kesaj rradhe u cuan grate,
qė filluan te dalin pa bere shamate.

por ndersa dilnin, prifti i ndaloi:
"kthehuni prapa-dhe me pas vazhdoi:
uluni te gjithė e le te dale,
kush ne kishe e ka marre!"

pas ketyre fjaleve, murgeshat u cuan,
te skuqura nga turpi pėr nag dera u drejtuan.
e ndersa njerezia shikonin me cudi,
prifti bertiti perseri:

"motra ne vendin tuaj shkoni
e te gjithė me vemndje me degjoni!
te dale jashte e qofte mallkuar,
kush zogun po e mban ne duar!"

dhe doli nga cepi ku ishte fshehur,
njė vajzė me fytyren e zbehur,
qė iu kthye djalit qė nga pas e ndiqte:
"he er dreq, te thashė qė do na shifte!?".

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Jun 03, 2008 11:48 pm

Memedhe quhet toka
ku te iken pėr lesh koka
ku kam dashur, meme e ate
ku te grijne fajdet parate
ku kam fis e ku kam fare
ku s'ka drita, po pishtare
ku te mbyt pluhri, tallashi
ku kercet e pret kallashi
ku ka diamant e ar
po s'gjen uje as pėr t'u lare
ku ka plehra togje-togje
dhe qindra parti pėr llogje
Memedhe ėshtė njė cope toke
qė te ben me dhimbje koke
ku po shemben kombinate
dhe hajdutet, ngrene pallate
ku ligjin ben kontrabanda
dhe njė pjese punojne ne banda
ku po shiten me dollare
varret e gjysherve te pare
ku ka rruge e trotuare
jo pėr njerez por gomare
ku pipine ben ne breke
se s'te le jevgu pa leke
Memedhe quhet toka
ku kurrkush shqip s'kuptoka
ku bėjnė cmos, shesin dhe dhembet
vec te ikin nga syte kembet
Memedhe quhet ky vend
qė ka deputet me mend
qė perleshen dhe bertasin
dhe s'e dine as vete se c'flasin
ku ka ligje edhe rend
vec pėr forme, jo me gjithė mend
ku pronen qė me la im ate
ma kish zene njė zdap i gjatė
dhe tash punoj argat
ne pronat e njė greku plak
Ku pėr kunj tjetri te zhvesh
dhe polici rri e qesh
ku te tredhin duke qare
si vellezer opozitare
dhe ku tua dish pėr nder
se ka dhe tritol ne dere
ku rroj me gaz e me shprese
te gdhihem gjalle ne mengjes
ku ka buke varesie
dhe mijra lypsare si hije
ku njė vrases, a gomar
ka me vlere se njė shkrimtar
ku ngroh veze revolucioni
me diplome prostitucioni
ku ne muaj merr 100 mije leke(te vjetra)
dhe s'blen dot njė pale breke
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

MesazhTitulli: te dua   Tue Jun 10, 2008 8:06 am

Ishim i here duke rujt lopen me te dashuren dhe papritur krijova kete poezi..

Nji bajge e njome

nen kembet e tua

te lutem mos e shkel

aty kam shkruar TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
era
Antar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Jun 10, 2008 12:16 pm

o tapa me fal por ata them mendimin timm??? besoj se me the "po" se me dukesh tolerant. atehere: mua sme beri fare per te qeshur madje mu duk sh e shpifur. por jam kurioze: kujt i the "te dua" se bajga ishte ne kembet e lopes??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Jun 10, 2008 12:33 pm

era shkruajti:
o tapa me fal por ata them mendimin timm??? besoj se me the "po" se me dukesh tolerant. atehere: mua sme beri fare per te qeshur madje mu duk sh e shpifur. por jam kurioze: kujt i the "te dua" se bajga ishte ne kembet e lopes??

e para Era ky prandaj quhet forum se ju mund te shprehni mendimin tuaj skeni pse merrni leje...dhe tjetra stha njeri qe eshte per te qeshur...e fundit te dua i thash te dashures..

Rrespekte..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
era
Antar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Jun 10, 2008 12:41 pm

e para te mora leje personale se mendimin do ta jepja pikerisht pse eshte forum dhe tjetra: bente pjese tek poezite per te qeshur.... e fundit.. hahahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Jun 10, 2008 12:54 pm

Kur te gardhi u afrova
pash qe aren po punoje
befas sec pelliti lopa
e kuptova se me doje Laughing

(kjo eshte per TAPA se do i duhet ne rast rreziku Laughing )

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Jun 10, 2008 2:33 pm

Ne qender te tiranes
U degjua zeri i edi rames
O spartak, leshome tabore
Ne bashki jam une, dhe s'heq dore.

Mos e harxho kohen
Duke mbajt fjalime
Se populli e ka dhene voten
Per kandidatyren time...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Jun 10, 2008 2:37 pm

Tė dashures nga njė matematikan
--------------------------------------------------------------------------- -----
Ty po tė drejtohem,vajzė moj syzeze
me do a sme do,kjo ėshtė hipoteze

Pamja jote e ėmbėl,posi teoreme
kur te shoh pėrpara,sikur zgjidh probleme

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon

Supet delikate,pika infenksioni
qafa si cilinder,koka si trung koni


hunda si segment,posi reze drite
veshet simetrike balli si orbite

Buzet si elips,mjekra si kupole
sytė si dy vatra,vetull parabole

Cmi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetrale

reze rezatojne syt e tu te qeta
njeri reze alfa,tjetri reze beta

pėr ty psheretimat qe dalin rethore
hapen vale-vale si rathe bashkqendrore

unė e ti njė thyese lidhur ne njė bosht
ti numerusi sipėr,unė emerusi poshte

po s'tė bėra jetėn diell si pranvera
cvite me janė taksur mi shumezofte zerua

dashurisė pėr ty mos ti shuhet vapa
ēdo fjale qe tė thuash do ta fus ne kllapa

dhe oh si do ritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubike

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mende gjer ne infinit.

me tretė formule,me shkrive te gjallė
si njė copez akull ne plus njeqind shkalle

folme shpirti im,shpirt ne maximum'
se pa ty skam gjume as ne minimum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Wed Jun 11, 2008 8:01 am

era shkruajti:
e para te mora leje personale se mendimin do ta jepja pikerisht pse eshte forum dhe tjetra: bente pjese tek poezite per te qeshur.... e fundit.. hahahah

me bohet shum qefi qe paska hahahaha Era...edhe pse e parafytyroj qe ka qen nji hahahaha ironike. jam tip qe mbohet qefi kur jane njerezit e gezuar dhe qeshin...

Perzemersisht dhe me shum respekt TAPA aka EPPK
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
era
Antar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Wed Jun 11, 2008 1:14 pm

o tapa e kuptoj qe je ofenduar por ishte shaka dhe si e ke thene dhe vete jam vertet ironike, aq me teper me njerzit qe jan ironik sepse vetem ata te kuptojne. pra ti je ironik dhe une(i lejova vetes per ket arsye) bera ironi me ty.
gjithsesi respekte dhe nga ana ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Wed Jun 11, 2008 1:27 pm

ej po do ishte e mira qe keto fjale ti kishit shprehur ne poezi Laughing dhe kshu do i ishit permbajtur temes Laughing

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
era
Antar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 311
Join date : 08/05/2008

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Wed Jun 11, 2008 1:29 pm

e bukur kjo... po ku ishe moj favi se spo gjejme zgjidhje lol!
(pershendetje)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Tallava!
Antar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Wed Jun 11, 2008 6:33 pm

matematike oj matematike
ma ke pre zemren si me thike
po skish faj profesori
se ment i kisha te dashnori!


ps. ma kan derguar sms kte Smile
p.s2problemi i krijuar nga nje mendje nuk mund te zgjidhet me po at mendje qe e ka krijuar ate Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Mar 31, 2009 4:25 am

Une jam Nexho person VIP
ne pantallona nuk mbaj rrip
per humor jam simpatik
komuniteti nderkombetar
me qe i dukem njeri i mbare
ne mbrojtje me ka marre.....

Specialista prej tan planetit
do ti kem n sherbim pran vetit
bukur dine me ba gjithcka
ja se cilet jane ata:

Nje vile te bukur ne dergut
e bukur me te lan pa mend......
na projektoi inxh. Kinez Je Fe ***
dhe ndihmesi i tij Qen bir Qen

Do ta baje instalimin e ujrave
sa te filloje fresku
hidrauliku rumun Tubo Saracinesku

Installimet elektrike
do ti baje nje simpatike
francezja e bukur si perrri
matmazel Zhytem Terry......

Ne shtepine time si pastruse
asht nje vajze nuk asht nuse
ka dy jave qe po jep prova
bullgarja Nadja Nushpikova

Sa per mish nuk do bije ne hall
une per te nuk vuj hiq
se kam kasap nje jugosllav
quhet Rosto Mishvicevic

Une jam llups qe ha e te kepus
e kam barkun te thelle si pus
kuzhinjer do te kem nje rus
gatuan paster e me cilesi
tavarish Rrujboll Pacamurkovski

M'i sjell pjatat fet e fet,
e nuk me len me u ba nervoz
kamarjeri i urte Grek
Tarabullus Mekos.....

Pijet m'i ka enda
do te mi zhgjedh ne te gjith boten
teknologu nga Hollanda:
Van Got Broken....

Nga semundjet nuk trembem asnje fije,
se do te kem doktor shtepije
nje turk te pashem alamet
emri i tij Qok Gjyzel Melek Hyzmet..

Kam shofer nje djale te ri
vetem ecen tan shpejtesi
ka lindur ne Gjeorgji
eshte i urte e nuk ban naze,
quhet Rrota Kanalaze...

Bageti do te kem boll
e do m'i ruj me kujdes
Katundari spanjoll ;
Coban Lopez...

Keshilltar politik
do te kem nje Britanik
per kete pune eshte kampion
mister Mashton Rrenson...

Sekretar personal
do te kem nje Italian
eshte i urte e eshte i zoti
sinjor Shamatin Jafutkoti....

Per zbulime sekrete ,dmth. gjithandej me degju..
se kush flet keq per mu,
e vrap me ardh me me tregu,
do te kem nje Gjerman veshur me rroba luksi
quhet Majer Padit Fuksi...

Kur te jem ne terezi
e reomatizen te kem tek shpina
do te me freskoje per bukuri
italiania ;Dorbuta Patlina...

Nuk kam frike maskat me corap
nuk baj of ,as nuk baj uf ,
budygard kam nje Arab
e therras Derman Kukuisuf..

Nexho o Nexho
po me therriste gruja
cohu prej gjumit
pse flet fjale te huja..???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Tue Mar 31, 2009 4:28 am

Ec e ec nė rrugė tė gjatė,
Binte shi e ishte natė.
Hipur mbi njė mushkė Hajdari,
Lodhur kthehej nga pazari.

Binte, s'kish tė ndalur shiu.
Zuri tė mendojė, i ziu:
Shtėpinė e kam shumė larg.
Mė mirė tė ēlodhem pak.

Kthehem tek ky fshati tjetėr.
Kam Zenelin shok tė vjetėr.

E gjeti shtėpinė pa zorr.
Lidhi mushkėn nė oborr.
Bėrtiti me zė tė lartė:
O Zenel, pa dil pak jashtė!

Bujrum! - gruaja tek dera.
Mos e zgjat! Shpejt, futu brenda!
Burri s'ėshtė, por punė s'prish.
Hyrė tė ngrohesh pa teklif!

Hajdari u ul ndanė zjarrit.
Nusja e re mori tiganin:
Je i lodhur, punė e rėndė.
Po tė bėj diē pėr tė ngrėnė.

Dėgjohej shiu pėrjashta.
Kėrcisnin thėngjijtė tek vatra.
Hajdari ngrohej mėnjanė
Dhe nusja nxehte tiganė.

Digjej flaka bubulake.
Vinte nusja topolake...
Hollė ish veshur atė dit',
Prandaj tė shkretit iu ngrit

Mendja dhe iu errėn sytė.
Mė s'priti njė ēast tė dytė.
Pa pasur frikė se mos digjet,
Mbėrtheu nusen nga vithet.

Shpėrthyen yjet e botės.
Kėrciti tigani kokės.
Hajdari u hodh tek pragu.
Prej ballit buēiti gjaku.

Pėrjashta i thirri mendjes,
Por vonė. Mė s'kish se ē'bėnte.
Nxitimthi shaloi mushkėn.
Kokulur vazhdoi rrugėn.

Pa dalė mirė nga fshati,
Dėgjoi trokllimė kali.
I grahu mushkės ngadalė.
Zeneli vinte pėrballė:

Tė ikėsh!? Kjo s'ėshtė punė!
Ē'e zgjat!? Kthehu tek unė!

Tek dera – sa e papritur! -
Del nusja si e paditur.
Prej gazit i qeshte buza:
Sa mirė qė tė ra rruga!...

Hynė brenda, u panė nė dritė.
Zenelit iu shqyen sytė;
Bėrtiti si i marrosur:
Hajdar, kush tė ka plagosur?

Mė vrau mushka me shkelma
Tek qoshja, kur i kėrceva.

Flet nusja nė anėn tjetėr:
Ti dukesh kalor's i vjetėr!
Po mushka, o i uruar,
Mė parė duhet fėrkuar!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 6:26 am

dashurija seshte patate qe te haet
brenda nje nate por eshte shtyll
betoni kur e kape te ze tencioni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 6:34 am

Te kam menduar per gjithe naten,
dhe arrita ne nje konkluzion.
ISHTE ME MIRE TE FLIJA ! ! !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 6:36 am

Kur gjerat do te shkojne keq dhe deshperimi me merzitjen do te pushtojne zemren tende e lotet do te rrjedhin pa pushim, une do te jem aty.....SHES FACOLETA. Po more dy nje e ke falas.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 6:38 am

Po te isha vetem me ty...do fikja driten, do ta mbyllja deren, do futeshim ne krevat, do mbuloheshim dhe do te thosha: A TE PELQEN ORA IME FOSFORESHENTE?:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 6:40 am

Natyra te dha shume, bukuri, fizik, bollek, inteligjence.
Po ti tani do me thuash pse i rrefuzove?!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 6:42 am

Gjithe kjo bukuri, gjithe kjo mencuri, keto sy plote magji qe zoti i fali tek i vetmi njeri. Nejse mjaft fola per veten, c`kemi ndonje gje nga ty?Very Happy


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 6:44 am

Je aq i shemtuar, sa kur kalon afer kompjuterit aktivizohet
antivirusi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   Sun Jan 31, 2010 6:56 am

disa dallge po lozin
dielli aty prane
te te them dicka.........
te kam shum xhan !
nese do akoma
po e perserise.......
te kam shume xhan......
per NDER TE PARTISE!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: -- Humor ne poezi --   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
-- Humor ne poezi --
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Poezi dhe sms Humoristike-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs