MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 poezi..per ty

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 5:41 am

Me ka marr malli te rri me ty.ME ka marr malli te flas me ty,Me ka marr malli buzen ta shijoj dua tet puth fort dhe te ledhatoj e te tregoj se sa shum te DASHUROJ...? poezi..per ty - Faqe 2 Icon_razz poezi..per ty - Faqe 2 Icon_razz poezi..per ty - Faqe 2 Icon_razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 5:43 am

Kam deshire qe te vdes
per kete dashuri,
por askush mos ta dije
se po vdes per ty...!
Do te vdes per ty
askush sdo ta kuptoj!
se ne jeten tende
une me nuk ekzistoj...
Vdekja eshte nder
nese vdes mbi ty
dhe nese dora jote
mi mbyll keta sy,...
Kur te kuptosh per vdekjen time
te varri im mos u afro
lerem te qete ne ate bote
trupin tim mos e trazo:(
kuptoje se per ty
edhe vdekja nuk me ndali
e jap jeten per kete dashuri
kete jete ty ta fali........ poezi..per ty - Faqe 2 Icon_farao
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 5:50 am

Mos me marto nene
se ende nuk jam e rritur
ku dreqi me shkoj femirija
mir pa e ditur
si te them te dua
dike qe e urrej
si te puth dike
qe fare se ndjej
te gjith keta dasmor
pse kan ardhur sot
te gjith luajn e qeshin
vetem une derdh lot
pse moj nen e dashur
pa me pyetur me ke dhen
si ste vjen keq moj nen
se bija jote jam
dhe ne trupin tim
gjakun tend e kam
kthej prap krushqit
mos me thuaj nen te shkoj
me fal nen se ste kam than
por une nje tjeter dashuroj
me fal dhe ti i dashur
se spata guxim te luftoj
se perveq teje
askend se dashuroj
nese sjam e jotja
e askuj sdo te jem
ne zemren time
vetem emrin tend
do ta kem
sot te shkoj ne vdekje
e vetem ajo do te me shpetoj
por te lutem ti mos qaj
se prap te dashuroj
a e sheh moj nene
se sot si esht kjo bot
ta shikosh bijen tende
si kalbet nen tok
vetem nje fjal e jotja
do te ma ndryshonte jeten
por ti per mua me shum
e preferove VDEKJEN poezi..per ty - Faqe 2 Icon_cry
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 5:57 am

Ne ket nate te vetme
per ty po mendoj
e di se je larg
dhe smund te perqafoj
vetmia me mbyti
syri me loton se dua
as naten kur ti me
''MUNGON'' poezi..per ty - Faqe 2 Icon_sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 6:00 am

me mijra vjet
me mijra shekuj
ne zemren time
ke per te fjetur
do jesh i martuar
e do kesh femij
po per mua do mbetesh
i njejti DASHURI.... poezi..per ty - Faqe 2 Icon_mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 6:05 am

Kur linda zoti nje zemer ma dhuroi dhe rreth saj jeten time ndertoi por nje dit ajo ra ne duart e tua dhe zot tani je ti per mua poezi..per ty - Faqe 2 Icon_rolleyes poezi..per ty - Faqe 2 Icon_rolleyes poezi..per ty - Faqe 2 Icon_rolleyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 6:09 am

diten e djell as kush nuk punon vetem zemra ime per ty mendon. mos e merr at lule qe ta falin brigjet po merre zemren time qe per ty po digjet
poezi..per ty - Faqe 2 521962 poezi..per ty - Faqe 2 521962 poezi..per ty - Faqe 2 521962 poezi..per ty - Faqe 2 521962 poezi..per ty - Faqe 2 521962 poezi..per ty - Faqe 2 521962 poezi..per ty - Faqe 2 521962 poezi..per ty - Faqe 2 521962
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: tina   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeThu Feb 04, 2010 6:16 pm

une te ndjej pertej largesive
sepse ti jeton ne syte e mi
bota mund te me fali gjithcka
por asgje s'do jete si ti.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeThu Feb 04, 2010 6:18 pm

Nė kėtė natė tė qet
hėna po rrezon
pyet zemrėn time
pėr kė po loton
zemra i pergjigjet
i thot nuk edi
po pyet zemrėn tjetėr
ajo mund ta di
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitimeThu Feb 04, 2010 6:21 pm

dashuria me genjeu
kur isha me ty
kur te lash
nuk mundja te rrija pa te par me sy

kur me ke then se te dua
te besova me dashuri
por fjalet e tua
dulen fjal pa kuptim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
poezi..per ty - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: poezi..per ty   poezi..per ty - Faqe 2 Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poezi..per ty
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Poezi dhe sms Humoristike-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions