MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 poezi dashurie humoristike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 1:11 am

Fli, e dashur, fli, ndersa dielli ledhaton me rrezet e tij agimin,
Fli, e dashur, fli, ndersa pellumbat e ndrojtur fillojne fluturimin,
Fli, e dashur, fli, ndersa vesa e mengjesit rreshqet neper lulet qe lulezojne,
Fli, e dashur, fli, se gomari qe shkon per te punuar jam gjithmone une.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 1:12 am

Hap syte, te shoh ty,
Mbyll syte, te shoh ty,
Hap televizorin, te shoh ty,
Shkoj tek dritarja, te shoh ty,
Ho mi debile, ik qe anej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 1:12 am

Plaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka ra n'dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s'duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t'ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeMon Jun 16, 2008 1:12 am

Dashuri e cmendur

Une e di qe ti e di,
Ti se di qe une e di,
Ne te dy e dime,
Ate qe s'duhet ta dime....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeWed Jun 18, 2008 9:46 pm

Ti gje e shemtuar
largohu nga mua
kam 5-6 muaj
qe te them s'te dua

ti gje e shemtuar
largohu nga une
nuk te kam per borxh
qe me del ne gjume

floket si tertila
nuk shihesh 2 here resht
fytyra si kal
ishallah ngelsh per vjeshte

syte e tu te shndritshem
kujdes se mos na verbosh
njeri ne konispol
tjetri ne vermosh

dhembet e tu te bukur
sa ti kam zili
1 e ke te bardh
3 i ke te zi

ti kastile nderove shkolle
qe te rrime te dy
une o vras veten
o te vras ty

qe kur te takova
e deri ne ate dite
mallkoj ateqe te nxori ne drite

ti gje e shemtuar
mos me dil perpara
provoje dhe njehere
shihe po ste vrava

ti gje e shemtuar
ik pa bere fjale
largohu per koke te mamit
se do bej skandal

megjithese kam vazhduar
mjekime ne shume vende
kurre se kam haruar
eren e sqetlles tende

ti do nje puthje
paske qene tru peshk
e kam me te lehte
te te jap nje vesh

mos me dil perpara
se s'dua te flas
sa here ti hap gojen
te vjen era pras

sqetllat kur ti shoh
dhe shuren se mbaj dot
tek e djathta ske qime
tek e majta mbire plot

te majtes i hedh ca veshtrime
dhe them me veten time
i marrsh te keqen e leshit
qe te ka vrima e veshit

une te them boll
ti ke qejf te vazhdosh
mbylle ate *** goje
se do na helmosh

kopshtit botanik
afer mos i rri
se kalben dhe plepat
sapo kalon ti

ti gje e shemtuar
mos shko te vendi i ndaluar
me mire e kap ate dhe e pres
prandaj mos mbaj asnje shprese
me beri pershtypje
varsja qe ke ne qafe
po me shume pershtypje
qafa e palare

kur te pashe te pulpat e kembes
thashe se s'ka bere vaki
te kembet skam as une
aq lesh sa ke ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeWed Jun 18, 2008 9:46 pm

ne qiellin e kalter pa re
filloi te binte shi
'te dua' i thoshte ajo
'as une' i thoshte ai
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeFri Jun 27, 2008 1:46 pm

te dua sa mali
te dua sa fusha
kur me del ti perpara
me dukesh si arusha!

_________________
poezi dashurie humoristike Welcome028
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Sara
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Sara

Numri i postimeve : 124
Join date : 13/05/2008
Age : 64

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:17 pm

s ha mengjes se mendoj per ty
drek sme hahet se mendoj per ty
sm hahet dark se mendoj per ty
s me flihet se me hahet buk
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 3:47 am

bylbili ne deg sa bukur
kendon ja puthsha
buzedi ati ce lexon poezi dashurie humoristike 955986
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 3:53 am

poezi dashurie humoristike Icon_sunny te majtes i hedh ca veshtrime
dhe them me veten time
i marrsh te keqen e leshit
qe te ka vrima e veshit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 3:58 am

une te them boll
ti ke qejf te vazhdosh
mbylle ate goje
se do na helmosh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:02 am

Si u ndjeve kur tu ngul,a u merzite kur tu shkul,se aI leng te kishte hyr dhe ai vend te ishte fryr,kete gje do ta provosh sa her bleten ta ngacmosh.....
poezi dashurie humoristike 415289
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 109
Join date : 31/01/2010

poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 4:06 am

Prej se ike
me le ne vetmi
me le kafen pa e pi
me le gazeten pa e lexu
televizionin pa e shiku
a e din sa shume jam
duke vuajte per ty
moj e dashura rrym poezi dashurie humoristike Icon_sad poezi dashurie humoristike Icon_sad poezi dashurie humoristike Icon_sad poezi dashurie humoristike Icon_sad poezi dashurie humoristike Icon_sad poezi dashurie humoristike Icon_sad poezi dashurie humoristike Icon_sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
poezi dashurie humoristike Empty
MesazhTitulli: Re: poezi dashurie humoristike   poezi dashurie humoristike Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poezi dashurie humoristike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Poezi dhe sms Humoristike-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions