MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi per Nenen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Poezi per Nenen   Wed Jun 03, 2009 10:49 am

Nėnės

E mira ime, zbardhur dėborė
Fytyra vyshkur, porsi gjeth
Ē’je duke bėrė vallė nė k’tė orė
Kur nata rrugėve zė e bredh !?

E ėmbla ime, zemėr plagosur
Humnerash malli, shpirtin thyer
Mos vallė sonte tė ka brengosur
Njė fllad i hollė me hėnė pėrlyer !?

A ndoshta je duke bėrė njė lutje
E tė janė mbushur sytė me lot
Dhe me njė yll qė ikėn tutje
Provon t’mė nisėsh fjal, mė kot !

Mos vallė, syhapur pe njė ėndėrr
E brengė e rėndė, tė mbyt, tė vret !?
Oh, ti shėnjtorja ime e ėmbėl
Ėshtė iluzion, ndaj rri e qetė

S’mund tė ndodh, porsi nė ėndėrr
Mbi sup t’mė ulen ėngjėj blu
Unė s’mund ta marrė atė udhė
Pa parė sėrish dy sytė e tu

Ndaj shko tė flėsh, natėn e mirė
Bėj gjumė tė ėmbėl dhe tė qetė
Unė do tė vij, nė tė gdhirė
Kur vesė kristal tė bjerė mbi fletė

E do ta puth, ballin me rrudha
Sytė kristal, nga lotėt djegur
Dhe do tė bje nė gjunjė pastaj
E ti puth duart, nga koha rreshkur

Pastaj nė prehėrin tėnd tė ngrohtė
Do mbėshtes kokėn, do mė zėr gjumi
E do lundroj pėrmbi njė ėndėrr
Porsi njė gjeth mbi valė lumi.

Shkroi : Leonard Seiti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
erjola
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 30
Join date : 04/05/2009

MesazhTitulli: poezi per nenen   Tue Jun 09, 2009 12:20 pm

mendoj se nuk duhet te kesh talent qe te besh nje poezi per nenen vetvetiu duke ithen nenes te dua behet direkt poezi se nena eshta gjeja me e shtrejnt ne bot dhe nuk zevendesohet me asgje ne bot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leona
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Numri i postimeve : 13
Join date : 22/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi per Nenen   Fri Aug 13, 2010 8:13 pm

E dashura Nene

Oh, moj e dashur Nene
Ti te kam drit, e ti te kam hene
Nen e dashur ti je e vetmja Renje
Qe ta theras emrin Nene!


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi per Nenen   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi per Nenen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Me rastin e ditlindjes:POEZI NGA SILVANA BERKI
» Poezi pėr dashurinė
» Poezi nga Halit Bogaj (Drenica, Policia e Kosovės, Palestinės, Praga)
» Ramadan Emini:5 MAJI, DITA E DĖSHMORĖVE TĖ KOMBIT...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Letersia-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog