MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si mund te shtoj peshe ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NEO
Antar i ri
Antar i ri
NEO

Numri i postimeve : 5
Join date : 20/07/2009
Age : 31

Si mund te shtoj peshe ? Empty
MesazhTitulli: Si mund te shtoj peshe ?   Si mund te shtoj peshe ? Icon_minitimeMon Jul 20, 2009 11:12 pm

Si mund te shtoj peshe mundet te me ndihmoj dikush se qfare lloj ushqimesh mund te me shtojne peshen ?

Me duhet te shtoj peshe per shkak se jam fudbollist dhe po ashtu ndersa tash jam shume me i dobet se sa isha ne vitin e kaluar ..!!!!
Shocked Shocked Shocked gezuar

cka duhet me honger vlla e cka me pi kallzonum breeee???!!! uau uau
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Si mund te shtoj peshe ? Empty
MesazhTitulli: Re: Si mund te shtoj peshe ?   Si mund te shtoj peshe ? Icon_minitimeSun Jul 26, 2009 10:26 am

NEO, miresenaerdhe ne lushnja.com.
Pershendetie. Me sa duket te ka marre goxha uria dhe ke vendosur te shtosh pesh, ok, pa shiko se ndoshta te ndihmon kjo receta per te bere hapin e pare...... hop hop hop


Pulė me erėza- 4 fileta pule, rreth 150 gr secila

- 3 lugė gjelle galetė e thėrrmuar

- 3 lugė gjelle majdanoz i grirė hollė

- 3 lugė gjelle kopėr e grirė hollė

- 3 lugė gjelle dhiozmė e grirė hollė

- 2 lugė gjelle lėng limoni

- 2 lugė gjelle vaj ulliri

- kripė dhe piper pėrzier bashkėFiletat e pulės i vendosni nė njė tas dhe aty hidhni lėngun e limonit, vajin e ullirit, kripėn dhe piperin dhe lėrini tė paktėn njė orė.

Nė njė tas tjetėr hidhni galetėn, majdanozin, koprėn dhe dhiozmėn. Pėrziejini mirė pėrbėrėsit dhe merrni pulėn dhe ashtu, pa e kulluar, lyejeni me kėtė masė tė sapokrijuar nga tė gjitha anėt.

Vendosini filetat e lyera nė njė tepsi dhe piqini nė njė furrė tė nxehur mė parė, nė 180 gradė pėr rreth 20-30 minuta, pa i kthyer filetat nga ana tjetėr. Nė kėtė mėnyrė, ato do tė formojnė njė kore tė lehtė por tė shijshme.

Mund t’i shėrbeni filetat me perime tė ziera.

Ju bėftė mirė!Si mund te shtoj peshe ? Foto_0005Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
 
Si mund te shtoj peshe ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Tema shoqėrore-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Computers | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions