MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Skandali, njė person mund tė marrė katėr karta identiteti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Skandali, njė person mund tė marrė katėr karta identiteti Empty
MesazhTitulli: Skandali, njė person mund tė marrė katėr karta identiteti   Skandali, njė person mund tė marrė katėr karta identiteti Icon_minitimeWed Jun 03, 2009 9:48 am

Skandali, njė person mund tė marrė katėr karta identiteti Id

Skandali, njė person mund tė marrė katėr karta identiteti

Nga Vizion Plus

Siguria e procesit tė pajisjes sė shqiptarėve me letėrnjoftime elektronike ėshtė vėnė nė dyshim. Njė shtetas ka arritur tė aplikojė tė paktėn katėr herė pėr tė marrė kartėn e identitetit. Dy aplikime i ka bėrė nė njėsinė vendore 1 nė Tiranė dhe dy tė tjera nė qytetin e Vlorės. Madje, ai ka pėrdorur tė njėjtėn fotografi dhe tė njėjtat shenja gishtash, duke hedhur kėshtu poshtė pretendimet se kėto elemente sigurie nuk lejojnė manipulimet. Kryetarja e minibashkisė 1 deklaron pėr “Vizion Plus” se manipulimi ėshtė zbuluar nga Zyra e Krimit Ekonomik, pasi punonjėset e gjendjes civile nuk kane akses tė kontrollojnė tė dhėnat. Pėr shkak tė ndryshimeve me njė shkronjė nė mbiemrin e kėtij shtetasi, ai figuron nė regjistėr si katėr njerėz tė ndryshėm. Manipulimi do tė ishte i pamundur tė kapej, nėse njė person ka pasaportė pėr jashtė shtetit dhe aplikon njė herė pėr letėrnjoftim. Mjafton tė ndryshojė njė shkronjė nga tė dhėnat e pasaportės dhe ai figuron si njė shtetas tjetėr. Nuk dihet ende se sa persona mund tė kenė aplikuar disa herė pėr kartėn e identitetit. Por ajo qė dihet ėshtė se ky dokument u jep atyre tė drejtėn tė votojnė nė zgjedhje mė shumė se njė herė dhe nė disa qendra votimi.


Mare nga gazeta Tema.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
 
Skandali, njė person mund tė marrė katėr karta identiteti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions