MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 "Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

"Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI" Empty
MesazhTitulli: "Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI"   "Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI" Icon_minitimeMon May 04, 2009 11:38 am

Ngushėllime tė afėrmeve tė tė vrarit. Dua tė shtoj edhe unė njė gjykim nė tėrkuzėn e pafund tė specialistėve. Tė jesh njeri nė Shqipėri ka pak rėndėsi.

E rėndėsishme ėshtė tė kesh njė pushkė, apo tė jesh President, kryetar partie, Kryeministėr, tė jesh kriminel, tė jesh i poshtėr, tė jesh idiot. E rėndėsishme ėshtė tė mos kesh gjė mbas shpirtit e tė shitesh pėr bos, tė mos kesh tru e tė shitesh pėr i menēur.
Ėshtė njė ngjarje vėrtet e rėndė.
Pėr mua, nuk qėndron problemi vetėm nėse ėshtė vrasje politike apo jo, por se sa vlerė ka jeta nė Shqipėri dhe se si i zgjidhim ne problemet. Sa tė sigurt jemi dhe se sa tė bukur e kemi tė ardhmen.

Pra, kur nuk kemi ende shtet ligjor, ēfarė mund tė presim mė shumė?? Dėgjova deklaratat politike tė liderėve tė ndryshėm. Mė vjen keq, por nuk dėgjova asnjė kumt, asnjė mėsim. Vetėm fjali boshe qė i dimė tė gjithė. "Ėshtė ngjarje e rėndė", - thoshte njėri.
"Ėshtė ngjarje shumė e rėndė",- thoshte tjetri. Kaq?! A e pyesin veten qė po bėhen shumė e shumė ngjarje, ku kėta vrapojnė dhe japin ngushėllime e pastaj kthehen sėrish, struken nė strehėt e tyre tė gjirizit politik, e ndėrkohė mbėrrin krimi tjetėr, tjetri, e kėshtu me radhė...

Ca tė tjerė thonė "Opozita tė mos spekulojė me vdekjen". Zakonisht kėshtu thonė ata qė vetė bėjnė grushte shteti me vdekjen. Nėse ėshtė kėshtu, po bėj dhe unė njė thirrje: "Shteti tė mos spekulojė me heshtjen e PS-sė".

Nė tė tilla raste ėshtė detyrė qytetare tė dėnosh aktin kriminal dhe tė ngushėllosh familjarėt, por gjuha vete ku dhemb dhėmbi.
E vėrteta ėshtė qė ne nuk kemi shtet, nuk kemi siguri, sado keq t'i vijė ndokujt pėr kėtė. Shqipėria me standarde tė NATO-s dhe aplikante pėr BE, nuk ekziston, pėrveēse nė kokėn e ndonjė tė ēmenduri qė pushtetin e ka shndėrruar nė lodrėn e tij tė vetme tė pleqėrisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
erjola
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 30
Join date : 04/05/2009

"Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI" Empty
MesazhTitulli: me e rendesishmja esht te jesh njeri   "Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI" Icon_minitimeThu May 07, 2009 4:01 pm

shum tem interesante dhe me shum rendesi dhe esht e domosdoshme qe ta theksojm pak se fjala njeri sot esht harruar krejt .sa krime ndodhin cdo dit cdo ore cdo minut sdo sekond sa keqtrajtime femijesh te papfajshem dhe femrave keqtrajtime akoma dhe ne permjet pjestareve familjar dhe gjera te tjera qe nuk i mban dot truri njeriut kto jan te gjitha resultate te pa njerezimit dhe te mos respektimit e te drejtave te njeriut .sot ne vitin 2009 ku ne do presnim gjerat te ishin rregulluar sot perqindia e krimit esht rritur kjo esht te vrasesh veten me te vertet . Sot shkenca dhe teknollogja po hecin me nje shpejtesi te jashtezakonshme kurse respektimi i te drejtave te njeriut po fundoset lidhjet e njerezve sot jan lidhje interesi .KALOFSHIT MIR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

"Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI" Empty
MesazhTitulli: "Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI"   "Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI" Icon_minitimeFri May 08, 2009 9:31 am

Pershendetie Erjola, ne kohet e sotme fatekeqsishte c'vlersimi i vleres njerzore ka arritur kulmin, saqe te ruash njerzellkun ne vetevete eshte luks dhe titull nderi! Pa kaluar ne rriedhen e dites ku kroinika e zeze na eshte bere pararoje dhe e zakont, duke u gdhir e ngrysyr me gjithe fare lajmesh te perlyera me gjak e vrasie, krime te shemtuara dhe kujtimin e prishjes se kodit familiar,ku rastet jane te shumellojshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
Sponsored content
"Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI" Empty
MesazhTitulli: Re: "Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI"   "Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI" Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Mė e rėndėsishmja ėshtė: TĖ JESH NJERI"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions