MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Fshihte "Kallashnikovin" ne konvikt, vihet ne pranga studentja e Infermierise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Fshihte "Kallashnikovin" ne konvikt, vihet ne pranga studentja e Infermierise Empty
MesazhTitulli: Fshihte "Kallashnikovin" ne konvikt, vihet ne pranga studentja e Infermierise   Fshihte "Kallashnikovin" ne konvikt, vihet ne pranga studentja e Infermierise Icon_minitimeThu May 28, 2009 10:48 pm

Tirane- Perpiqet qe te mbroje te dashurin, duke i fshehur armen automatik "Kallashnikov", policia arreston studenten. Nderkohe qe efektivat e policise kane ndaluar edhe dy persona, te cilet dyshohet se jane transportuesit e armes. E.R, 20 vjece, lindur dhe banuese ne Fushe-Kruje, studente ne fakultetin e Infermierise eshte vene ne pranga nga sherbimet e Komisariatit te Policise Nr.4. Efektivat e po ketij komisariati, kane kryer ndalimin e shtetasve Erkens Lulzim Zeneli, vjec 23, lindur dhe banues ne Lushnje dhe Aleksander Iliaz Lezo, vjec 23, lindur ne Vlore dhe banues ne Erseke. Sipas burimeve nga policia, mesohet se studentja eshte vene ne pranga rreth ores 23:30, pas informacioneve te mberritura se ne dhomen e konviktit ku ajo banonte, ne Rrugen e Dibres, mbante nje arme te tipit automatik "Kallashnikov". Sipas policise, arma ishte sjelle ne ambientet e konviktit nga Zeneli dhe Lezo. Mesohet se 20-vjecarja ka pasur nje lidhje me Zenelin, i cili i kishte kerkuar edhe te mbante armen. Policia sekuestroi ne cilesine e proves materiale armen, me nr. 029586 dhe nje kreher me 28 fisheke. Materialet hetimore ne ngarkim te tyre, i kaluan per hetime te metejshme Prokurorise se Tiranes. Mbi tre personat rendon akuza e "prodhimit dhe mbajtjes pa leje e armeve luftarake dhe e municionit".

marr nga gazeta :koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Fshihte "Kallashnikovin" ne konvikt, vihet ne pranga studentja e Infermierise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog