MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Ledi

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 37
Location : Athens

Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin Empty
MesazhTitulli: Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin   Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin Icon_minitimeThu Feb 19, 2009 1:57 pm

Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin Nice_brain
Kėrkimi, gjetja dhe leximi i artikujve do t’ju bėjnė mė tė menēur.
Sipas njė studimi, hulumtuesit e Universitetit tė Kalifornisė nė Los
Anxhelos kanė zbuluar se kėrkimi online mund tė jetė i mirė pėr trurin. Ekipi i hulumtuesve vendosi 24 vullnetarė nė makinat MRI (rezonanca magnetike imagjinuese) pėr tė matur veprimtarinė e tyre nė tru, derisa ata po kėrkonin online nė internet.
Nė kėtė mėnyrė hulumtuesit gjetėn se kėrkimi online nė internet pėrmes makinave kėrkuese Google apo Yahoo,
stimulon qendrėn e trurit, e cila kontrollon vendim-marrjen dhe
logjikimin kompleks. Hulumtuesit po ashtu thonė se kėrkimi nė ueb faqe
po ashtu ndihmon duke zvogėluar ngadalėsimin e trurit, qė ndodhė me
kalimin e moshės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin Empty
MesazhTitulli: Re: Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin   Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin Icon_minitimeFri Feb 20, 2009 3:25 am

njejta gje thuhet edhe per studimin , sa me shume te studiosh aq me shume e ve ne levizje trurin !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Ledi

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 37
Location : Athens

Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin Empty
MesazhTitulli: Re: Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin   Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin Icon_minitimeFri Feb 20, 2009 9:09 pm

Sigurisht qe sdudimi eshte metoda kryesore ! Menyra e kerkimit ne Google dhe leximet e artikujve gjitashtu jane nje ndihme per te plotesuar akoma me shume njohurit e tona.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin Empty
MesazhTitulli: Re: Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin   Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kėrkimi nė Google ėshtė i mirė pėr trurin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Informatikė dhe Internet-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions