MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arome belge ne sheshin "Skenderbej"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Arome belge ne sheshin "Skenderbej"   Sun May 04, 2008 12:10 am

Studioja fitues per transformimin e qendres se Tiranes, 51N4E, parashikon ruajtjen e objekteve ekzistuese, por edhe ndertime te reja. Projekti me i vecante ne krahasim me te tjeret eshte ndertimi i nje kulle ne forme piramide qe do te quhet "kulla qytetare". Ndertesa e re te kete shume dhoma te vogla prane njera-tjetres dhe te sherbeje edhe per administraten publike, per ceremoni dasmash, lindjesh, etj. Sheshi eshte menduar te ngrihet ne masen 3 per qind ne krahasim me siperfaqen tjeter te tokes. Pra ne piken me te larte, mund te jemi rreth 2 m me lart se pjesa tjeter e qendres, pothuaj si nje piramide e lehte. Sheshi eshte parashikuar te kete pellgje uji qe ndryshojne perdite, dhe ku reflektohen ndertesat perreth tyre. Gjithashtu jane menduar edhe sa me shume ambiente te gjelbra. Ne kopshte dhe rruge do te mbillen peme nga me te ndryshmet, ndersa xhamia do te te rrethohet nga ngjyra, sikur te ishte qilim.
kohajone.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Arome belge ne sheshin "Skenderbej"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog