MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "Administrata e Presidentit Obama, do te mbeshtese institucionet ne Shqiperi"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: "Administrata e Presidentit Obama, do te mbeshtese institucionet ne Shqiperi"   Fri May 08, 2009 10:31 am

"Administrata e Presidentit Obama, do te mbeshtese institucionet ne Shqiperi" Presidenti Bamir Topi dhe kryeministri Sali Berisha, takuan dje Zevendes/ndihmesin e Sekretarit Amerikan te Shtetit, Stjuart Xhons, i cili po zhvillon nje vizite zyrtare ne vendin tone. Gjate pritjes ne Pallatin e Brigadave, Presidenti e njohu Xhons me reformat e Shqiperise si dhe pergatitjeve per infrastrukturen zgjedhore. "Zgjedhjet e suksesshme parlamentare, do te jene te lira, te ndershme e te pakontestuara ne menyre qe Shqiperia te jape nje prove tjeter bindese, ne drejtim te plotesimit te standardeve dhe permbushjes se aspiratave integruese te popullit shqiptar", theksoi Topi. Nga ana e tij, Xhons e siguroi Presidentin Topi, se administrata e re amerikane e Presidentit Obama do te vazhdoje te mbeshtese pa lekundje, zhvillimin dhe konsolidimin e demokracise dhe institucioneve te pavarura, duke vleresuar rolin e rendesishem e te moderator te Shqiperise dhe faktorit shqiptar ne rajon, ne sherbim te qendrueshmerise. Ndersa kryeministri, Sali Berisha, i shprehu Xhons, mirenjohjen per Presidentin Obama, Sekretaren e Shtetit Clinton dhe administraten e Presidentit Obama, por dhe administraten e Presidentit Bush, per perkrahjen e jashtezakonshme dhe mbeshtetjen e madhe. Zevendes/ndihmes Sekretari Xhones, vleresoi ndryshimin e madh qe ka perjetuar Shqiperia, si dhe faktin qe tashme eshte nje faktor i rendesishem kontribuues ne paqen dhe stabilitetin ne rajon e me gjere, ne vecanti kontributin qe Forcat e Armatosura Shqiptare, po japin perkrah aleateve te tyre amerikane dhe te NATO-s ne Afganistan. Ne takim u diskutua edhe per zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Koha Jone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
"Administrata e Presidentit Obama, do te mbeshtese institucionet ne Shqiperi"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Obama, fituesi i zgjedhjeve tė 6 nėntorit
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a blog