MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Google Translate tani dhe nė shqip

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Ledi

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 37
Location : Athens

Google Translate tani dhe nė shqip Empty
MesazhTitulli: Google Translate tani dhe nė shqip   Google Translate tani dhe nė shqip Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 7:46 pm

Google Translate ka shtuar se fundmi shtate gjuhe te reja ne sherbimin
falas qe ofron, midis tyre dhe shqipen.Tek indeksi kryesor i faqes, Home, qe eshte njesoj si Text and Web
, mund te perktheni nje fjale ose nje bllok teksti duke e kopjuar aty,
nga shqip ne gjuhet e tjera, ose anasjelltas, ose nje faqe interneti
komplet duke shkruar adresen e faqes.Google Translate tani dhe nė shqip D4898f8a1d1b24b3be6efd07076ba2d0

Tek Tools
keni mundesine qe te vendosni kete sherbim (kutine e perkthimit,
gadget) tek faqja juaj personale duke zgjedhur gjuhen e faqes dhe duke
kopjuar skriptin qe gjenerohet. Gjithashtu duke klikuar me poshte, po
tek Tools, tek fjala "Albanian" dhe duke e vendosur/terhequr ate si
fjale tek shfletuesi juaj i internetit, mund te perktheni ne shqip faqe
te ndryshme interneti qe jeni duke vizituar per momentin, duke klikuar
butonin "Albanian" ne shfeltues. Sherbimet e tjera te Google Translate, "Translated Search" dhe "Dictionary" nuk ofrojne akoma opsione per shqipen. Perkthimi
eshte i automatizuar dhe kuptohet nuk eshte optimal kur perkthen nje
bllok teksti, po gjithsesi eshte ndihmues Me nje prove qe bera duke
kopjuar nje paragraf nga Peshku dhe duke e perkthyer, dilte thelbi i
kuptimit. Gjithashtu ofron opsionin e sugjerimit te nje perkthimi me te
mire te fjales/citatit, si mundesi per ta permiresuar sherbimin
nepermjet ndihmes se perdorueseve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
gloria

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

Google Translate tani dhe nė shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Google Translate tani dhe nė shqip   Google Translate tani dhe nė shqip Icon_minitimeSun Feb 08, 2009 3:47 pm

Smile Smile
Ledi te falenderoj shume per keto informacione te dobishme qe ti i boton ketu te lushnja.com. Pavaresisht se ne e njohim internetin eshte gje e bukur ta shohesh edhe shqip. Teknologjia po esen me hapa te shpejte ne kete shekuj.
Dhe nje here faleminderit per informacionin.
Pershendetje. Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Ledi

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 37
Location : Athens

Google Translate tani dhe nė shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Google Translate tani dhe nė shqip   Google Translate tani dhe nė shqip Icon_minitimeMon Feb 09, 2009 5:31 pm

Te falenderoj edhe une per falenderimin tend Gloria. Te shkruajm disa informacione ne lushnja.com
eshte nga me te paktat qe mund te bejme per qytetin tone. Teknologjia e
sotme na ka dhene mundesin nepermjet internetit te marim por dhe te
japim informacione te ndryshme me nje menyre shume te shpejt.Le ta
cfrytezojm kete mundesi qe na jepet sa me mire dhe me sakt.Gjithashtu
dua te falenderoj edhe administratoret e ketij forumi dhe te gjithe anetaret e tij,
per te gjitha informacionet qe na kane dhene.
PERSHENDETJE!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
Google Translate tani dhe nė shqip Empty
MesazhTitulli: Re: Google Translate tani dhe nė shqip   Google Translate tani dhe nė shqip Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Google Translate tani dhe nė shqip
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Informatikė dhe Internet-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions