MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Horoskopi 2008

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Horoskopi 2008   Tue Jun 03, 2008 6:54 pm

Dashi
Dashuria:
Miresia qė shihen ne shenjen e dashit parashikohet pozitive persa i perket sferes se ndenjave, sidomos persa i perket lidhjeve te fund 2007. Kush ka filluar njė lidhje sentimentale e 2007 ka pėr ta shijuar mese mirė ne 2008.
Ata qė ne 2007 nuk ishin te perzgjedhurit e fatit ne 2008 kane pėr te perjetar lindjen e njė ndjenje te rėnė 2008.Parashikohen njohje e reja mbase pėr dike edhe njohja e shpirtit binjak.Beni kujdes nga fundi i vitit, kur Marsi do ndodhet ne njė pozicion aspak favorues dhe kjo mund te sjelle lindjen e mosmarrveshjeve apo zenkave.
PunaDashi vjen nga 2 vite te favorshme edhe te suksesshme ne sferen e karrieres, kjo fale pozicionit te favorshem te Saturnit ne shenjen e Luanit. 2008 do jetė me teper njė vit ku do shijoni me teper frutat e punes por nuk parashikohen ngritje ne karriere. Kush do tentoje ne menyre impulsive do tentoje te rifreskoj karrieren e tij,keshillohet te tentoj pasi ka mundsi te shumta qė te arrije ēfarė pretendon.
Fati:Nuk do jetė njė vit pėr te kujtuar pasi ėshtė sfera me pak e suksesshme pėr Dashin ne 2008.
Shendeti:Parashikohet njė shendet relativisht me i mirė se vitet e fundit.

Demi
Dashuria
Edhe pėr Demin ky vit parashikohet te kėtė rrjedhen e 2007 ne sferen e ndjenjave. Mundesite ne fushen sentimentale jane teper te favorshme, por edhe njė konfuzion i pranishem ėshtė i pritshem. njė vit i suksesshme ne sferen e ndjenjava, por jo me shume se vitet e kaluara.
Puna:Priten ndryshime ne kėtė fushe, do keni nevoje pėr aftrsite tuaja qė te shfytezoni ne favorin tuaj ndryshimet e pritshme ne karrieren tuaj. Mundesite do te jene te shumta, sidomos pas muajit Prill.Periudha e arte qė do ju perkrahe ne pune nuk do jetė me teper se fundi i Nentorit.
Fati:Duket sikur ky vit do i buzeqesh te lindurve te shenjes se Demit.Do jeni te rrethuar nga fati qė nuk do ju mundoj ne cdo fushe dhe cdo moment. Keshillohet te mos e perdorni kėtė fat ne lojrat e fatit.
ShendetiKy do jetė njė vit jo i favorshem pėr shendetin tuaj, ku nukdo mungojne semundjet kalimtare te stineve sidomos asaj te ftohte. Keshillohet te kujdeseni sa me shume pėr shendetin tuaj.


Binjaket
Dashuria:
Sfera e njenjave do jetė aj qė ne 2008 do jetė me afr Binjakeve.Kush ehste ne kerkim te njė partneri do kėtė mundsine te bej njė zgjidhje midis shume altarnativave.Keshillohet te bėjnė kujdes ne vendimin e tyre. pėr ata qė jetojne njė lidhje te stabilizuar mund te jetė viti vendimtar pėr vazhdimesine e lidhjes.
Puna:2007 ka qene njė vit teper impenjues.Urani edhe Jupiteri kane sjelle disa pengesa gjatė gjithė vitit, pak lek edhe shume mosbesim. Fillimi i 2008 nuk do te sjelle menjehere permisimet e shumepritura prej jush, por me perkrahjen e planeteve ne shenjen tuaj do kuptoni qė problemeve tuaja po u vjen ora efundit.Ndoshta do jeni te detyruar te beni zgjidhje te rendesishme, por kini besim qė do jetė zgjidhja me e mirė.
Fati:Do te rrotullohet diku nga mesi vitit rrota ne anen tuaj.Nuk ėshtė viti i shume pritur pėr ju ku fati do rrethoj cdogje qė ju perket. Yjet thone qė nuk eni nevoje pėr shume fat, qė te aperfundoni planet tuaja ju mjafton vullneti edhe perkushtimi pėr kėtė gje.
Shendeti:Duhet te jeni te kujdesshem sepse ēfarė do ju ndodh kėtė vit,mund te jetė vendimtare pėr shendetin tuaj edhe ne vitet ne vazhdim. Mos e lini kurimin tuaj pas dore, pasi kjo do te sjelli probleme te rende ne te ardhmen.

Gaforrja
Dashuria
siē mund ta shihni edhe nga vota qė ju kane vėnė yjet nuk do jetė njė vit memorial pėr Gaforren, ku veshtiresite fillojne pikerisht nga sfera e ndjenjave. Moshmarrveshjet me partnerin mund te cojne ne krize raportin tuaj.Kujdes, jini sa me shme tolerant, te kuptueshem edhe deikat. pėr ke ėshtė singel, asnjė e re deri ne Pranvere ku sebashku me lulet do lindi edhe pasioni juaj qė me pas ne verė parashikohet te jetė teper i zjarrte.
Puna:Puna do jetė e privilegjuara e fundit ne 200 pėr te gjithė Gaferret.Me mirė te prisni kohe me te mira edhe kėtė vit kenaquni me ate e keni.Situata pritet te rregullohet nga Nentori e pas.
Fati:Yjet lajmerojne se fati ne 2008 do i harroj te gjithė te lindurit nen kėtė shenje.kjo nuk do te thote qė do jeni te perndjekur nga terfi apo fati i zi thjesht qė mos prisni te reja mahnitese sepse nuk do te vijne kėtė vit.
Shendeti:Do te keni njė renie te lehte te shendetit ne fillim te 2008 por nga Prnvera do te rikuperoni formen tuaj te perhershme.Vera do jetė maksimumi i shendetit tuaj.

Luani
Dashuria:
Arritje teper te mira pėr Luanet ne sferen e dashurise, qė duke filluar nga fillimi i 2008 do gjenden ne njė situate teper te favorshme. 2008 do jetė viti i sakte pėr te kaluar nga njė lidhje ne Diēka me te fuqishme.
Puna:Saturni largohet nga shenja juaj, kjo paraprijne njė peridhe shume favorizuese. Duhet te shfrytezoni cdo njohuri edhe aftesine tuaj e fitur ne 2 vitet e fundit pėr te arritur ēfarė deshironi. Kujdes pėr Luanet e rinje ne moshe, qė hyjne ne boten e karrieres edhe te studimeve sepse situata nuk do jetė teper frutdhenese pa impenjimin tuaj.
Fati:Mos provoni fatin tuaj neper lloto te ndryshme, me mirė perqendrohuni ne investimet e sigurta.Nqs do te keni durimin te prisni pakez, fati du ju sjell edhe cka ju nuke prisnit.
Shendeti:Edhe shendeti ėshtė teper i mirė pėr Luanet.Do ndiheni teper me energji pozitive kėtė vit.Keto do ju nivojiten pėr te peballuar penesat e shumta qė nuk do mungojne ne shenjen tuaj

Virgjeresha
Dashuria:
:mirė, biles shume mirė ėshtė sfera e ndjenjave pėr te lindurit e shenjes se Virgjereshes.Aferdita do te hyje ne shenjen tuaj dhe do te jetė e lehte qė te shoqerohet nga te miresia.pėr ke ėshtė cift cdogje shkon si e deshironi ju.Kush ėshtė singel, keshillohet: lereni zemren qė te vendos pėr ju
Puna:Muaj e pare te 2008 do te gjeni njė qetesi edhe lehtesim te shume pritur.pėr ata qė kane vendosur ti hyjne punes kėtė vit keshillohet qė te ecin perpara, te mos shohin pas sepse vetėm do humbi kohe te cmuar, qė nuk do ju favorizonte aspak.Parashikohet njė vit plot me pengesa edhe veshtiresi si ne pune edhe ne studim.
Fati:Mund t'iu ndodhe cdogje.Kush nuk ka kurojen te rrezikoj te jetė i qete qė nuk do i ndodh asgje.pėr ata qė duan te rrezikoje te kene parasysh qė do kene disa humbje, mbase edhe te medha, perpara se te arrine ate qė pretendojne.
Shendeti:Luhatje te shendetit do ti hasni ne Pranvere.Natyrisht jeni me mirė sesa vitet e fundit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Horoskopi 2008   Tue Jun 03, 2008 7:13 pm

Peshorja
Dashuria:
Jo mirė, pėr shkak te Afersites e cila trasmeton gjithė miresine e saj te Virgjeresha.Shume Peshore kėtė vit do jen te vemtuar dhe kjo pėr njė kohe relativisht te gjatė. Duhet te jeni me te kujdesshem, te raflektoni me mirė por kursesi jo te trishtuar.
Puna:Mundesite e pakta ne sferen e ndjenjave, jane krejt te kunderta me ate te punes.Do te keni me shume perqendrim edhe energji pozitive ne pune, kjo me teper e ndikuar nga njė zhgenjim sentimental.Ftutat e te ashtuquajtures pune energjike do te vijne nga fundi i 2008 dhe ne vazhdim.
Fati:Do keni disa raste edhe pse te vogla, ku fati do jetė ne krahun tuaj, por kjo jo pėr te gjithė te lndurit e shenjes se Peshores. Shumica duhet te perkushtohet me teper edhe te mos pres shume nga fati, pasi mund te hasin vetėm zhgenjimin.
Shendeti:Nuk do mungojne momentet e stresit, ku do kėtė edhe perkrahjne e lodhjes.Do te kėtė njė qetesi shendetsore nga fundi i 2008. Keshillohet njė ndalese e aktivitetit pėr ti lene vendin pushimeve.

Akrepi
Dashuria:
Vit i turbulluar pėr Akrepet.Shume takime te reja sidomos ne Pranvere edhe verė, ku nuk perjashtohet mundesia e njė tradhetie apo njė historie te shkurter. Kush perjeton njė lidhje te gjatė do te kėtė sigurisht supriza, nuk priten kriza.
Puna:Uljet dhe ngritjet nuk do mungojne ne karrieren tuaj.nuk do jetė njė vit stabel pėr ju, do jeni perher ne ankthin e njė levizje te ppritur. Jane te pakeshillueshme investimet kėtė fillim viti, njė qetesi ne pune do vij nga Shtatori dhe me pas.
Studentet e sapo laureuar do kene mundesi te medha pėr te gjetur njė pune te re.
Fati:Akrepi do te erjetoj njė vit teper te levizshem.Do keni shume mundesi qė te thoni"kėtė herė pata fat"
Shendeti:Sikur edhe puna edhe shendeti do kėtė luhatje te theksuara, ulje edhe ngritje te shpeshta. Perkujdesuni ne menyre te theksuar pėr shendetin tuaj.

Shigjetari
Dashuria:
Perkrahja e Plutonit do te sjelle takime te reja pėr te gjithė ata qė jane singel.Perke ėshtė cift ky vit cilesohet si viti i sproves, pasi krizat do jene prezente perher. nuk do jetė viti i duhur pėr te kaluar nga njė lidhje thjesht sentimental ne martese.
Puna:Ngjarje te papritura do j cone ne marrejn e disa vendimeve jo te matura edhe te detyruara.Saturni nga fundi i vitit do te japi ate mundesi qė prej shume kohesh po prisje.Kjo do sjelli njė atmosfere pozitive ne krahasim e fillimin e vitit.Vendime e marra kėtė vit do jene vendimtare pėr shume kohe me pas.
Fati:Duhet te ndergjegjsoheni qė ne 2008 mund te mbeshteteni vetėm te forcat edhe mundesite tuaja.njė cope e vogel fati natyrisht nuk do ju mngoj por nuk mund ti besoni shume.
Shendeti:Lodhje e stres kjo ėshtė pasqyra e shendetit tuaj ne 2008.Pushimet edhe argetimi jane teper te keshillueshme pėr Shigjetaret

Bricjapi
Dashuria:
e gjithė astrologet jane dakort kur thuhet qė 2008 do jetė viti i Bricjapit. Personat singel do jene teper me fat ne sferen e ndjenjave.pėr ata qė sapo kan mbyllur njehstori terendesishme ne njė menyre te hidhur do kene mundesine te bėjnė njohje te reja, qė shume shpejt do kthehen ne Diēka serioze.Stabilitet pėr ata qė kane njė lidhje.
Puna:Kombinimi i uranit, Jupiterit edhe Saturnit do ju sjelle njė ulje te lehte ne pune.pėr ke ėshtė ne pritje te njė rritje ne detyre ky ėshtė momenti me i pershtatshem.me ne fund erdhi momenti juaj, ku do te shihni frutet e njė pune te gjatė edhe te ldhshme. Suksesi nuk do ju mungoje kėtė vit.
Fati:siē e thame edhe me sipėr, cdogje do jetė e lehte kėtė vit pėr ju.Ky ėshtė momenti juaj.
Shendeti:Duhet te jeni ne 100% te shendetit tuaj pėr te shfrytezuar ne maksimum vitin e arte qė ju rezervohet.kushtojini vemendje shendetit tuaj.

Ujori
Dashuria:
Vit teper i suksesshem ne sferen e ndjenjave.Duhet te perqendroheni edhe te merrni me te miren nga situatat qė do ju paraqiten. Nga mesi i 2008 ėshtė periudha juaj me e mirė fale pranise se Aferdites ne shenjen tuaj.Nga fundi i vitit gjėrat do te zbehen disi.
Puna:Do te mbizoteroj qetesia ne pune.Nuk do te keni ndonje ndryshim siē prisni prej vitesh, por nuk mund te themi qė do keni keqesime,cdo gje e ndaluar persa i peket kesaj sfere.gjėrat priten ne drryshojne drejtimin e tyre nga fundi i 2008 ku mund te arini ēfarė keni parashikuar.
Fati:Jo njė vit me teper fat ky pėr te lindurit e shenjes se Ujorit.Do jetė deri diku i njejti fat si ne 2 vitet e kaluara,
parashikohet njė periudhe aspak e mirė ne Pranvere.
Shendeti::Semundjet e stineve ju apin perher ne befasi.Shendeti do jetė ne maksimum ne verė edhe hjithe pjesen e dyte te vitit.

Peshqit
Dashuria:
2008 karakterizohet nga njė rivalitet ndermjet Saturni dhe Uranit.Kjo gje do ju veri shpesh herė ne udhekryq, do ju duhet te beni zgjidhe te rendesishme por qė do te kene endesi te vecante ne jeten tuaj.Njohje te reja, stimuluese edhe deri diku te rezikshme.Kujdes ne zgjedhjet tuaja.
Puna:Rivaliteti ndrmjet Saturnit dhe Uranit do te sjell Aferditen ne shenjen tuaj dhe do te stabilzoi sferen e punes dhe te aktivitetit tuaj, gje qė nuk mundi ta bente ne sferen e ndjnenjave.pas veres do shini qė do ju hapen shue dyer, ku ju vec duhet te zgjidhni e te pershtatshmen.
Fati:Fati do jetė ne nivelin me minimal kėtė vit ne krahasim me 3 vitet e fundit.MundohunI te mbeshteteni me shume ne forcat edhe mundesite tuaja.
Shendeti:Mund te mendoni se ky este miti i sprapte pėr ju, por nuk ehste e vertet shendeti ėshtė ne maksimum.
Asgje pėr tu shqetesuar, shendeti ėshtė me i rendesishem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 27
Location : me zemer ne Lushnje jam

MesazhTitulli: Re: Horoskopi 2008   Tue Jun 03, 2008 8:34 pm

Gaforrja
Dashuria siē mund ta shihni edhe nga vota qė ju kane vėnė yjet nuk do jetė njė vit memorial pėr Gaforren, ku veshtiresite fillojne pikerisht nga sfera e ndjenjave. Moshmarrveshjet me partnerin mund te cojne ne krize raportin tuaj.Kujdes, jini sa me shme tolerant, te kuptueshem edhe deikat. pėr ke ėshtė singel, asnjė e re deri ne Pranvere ku sebashku me lulet do lindi edhe pasioni juaj qė me pas ne verė parashikohet te jetė teper i zjarrte.
Puna:Puna do jetė e privilegjuara e fundit ne 2008 pėr te gjithė Gaferret.Me mirė te prisni kohe me te mira edhe kėtė vit kenaquni me ate e keni.Situata pritet te rregullohet nga Nentori e pas.
Fati:Yjet lajmerojne se fati ne 2008 do i harroj te gjithė te lindurit nen kėtė shenje.kjo nuk do te thote qė do jeni te perndjekur nga terfi apo fati i zi thjesht qė mos prisni te reja mahnitese sepse nuk do te vijne kėtė vit.
Shendeti:Do te keni njė renie te lehte te shendetit ne fillim te 2008 por nga Prnvera do te rikuperoni formen tuaj te perhershme.Vera do jetė maksimumi i shendetit tuaj.

me te vertet qe ky ka qene nje vit jo i mbare per mua Sad

hajt presim te na hapet qielli andej nga fundi i 2008 ishalla Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Tallava!
Antar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 379
Join date : 01/06/2008
Location : Actually in Kosova-Gjilani

MesazhTitulli: Re: Horoskopi 2008   Thu Jun 05, 2008 2:28 pm

Yyy se du se du lol! lol! lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.djbardhi.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Horoskopi 2008   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Horoskopi 2008
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Astrologjia dhe numerologjia-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Software | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs