MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Horoskopi mujor

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Horoskopi mujor Empty
MesazhTitulli: Horoskopi mujor   Horoskopi mujor Icon_minitimeMon Nov 02, 2009 5:13 pm

Horoskopi i muajit Nentore...
Dashi


Karriera: Fatkeqėsisht, gjatė kėtij muaji nuk do tė keni dėshirė tė punoni as nė profesion as tė merreni me ndonjė punė tjetėr, gjė qė ju bėn tė tregoni pasivitetin tuaj dhe t’i lejoni shanset e mira t’ju ikin nga duart – andaj, jini mė tė kujdesshėm dhe pėrfundoni obligimet se mė vonė do tė pendoheni pėr mosangazhimin e duhur. Nėse dėshironi tė investoni, atėherė duhet tė jeni mė tė vėmendshėm dhe suksesi nuk do t’ju mungojė.


Partneri: Do tė punoni me plot elan dhe do tė shpenzoni shumė energji qė jeta e juaj bashkėshortore tė funksionon ashtu siē duhet. Personat e lirė, nėse janė nė kėrkim tė partnerit, duhet tė jenė mė tė qartė me vetveten se ēfarė parteri dėshirojnė - nė kėtė mėnyrė e kanė mė lehtė pėr tė vendosur.

Demi


Karriera: Njė planifikim i mirė i punėve do tė jetė alfa dhe omega pėr suksesin tuaj profesional – por mos e nėnkuptoni se me planifikim e keni zgjidhur problemin, por duhet tė punoni mė shumė, qė tė arrini synimin qė keni. Nė aspektin financiar, mund tė keni pėrfitime tė mėdha nga data 8 deri mė 17 nėntor, falė angazhimit tuaj tė palodhshėm pėr tė arritur gjerė tek qėllimet tuaja profesionale.


Partneri: Nėntori, do tė jetė muaji i hartimit tė planeve se ēfarė do tė bėni nė tė ardhmen, dhe nuk do tė keni shumė kohė pėr romantizėm – pra, do tė jetė njė muaj mė shumė mendues sesa prodhues. Ndėrsa personat e lirė do tė vazhdojnė me argėtime, dhe nuk do tė mendojnė pėr ndonjė lidhje serioze.

Binjakėt


Karriera: Ana mė e fortė e juaj gjatė kėtij muaji, do tė jetė puna profesionale – do tė jeni shumė tė angazhuar, por edhe ambicioz, qė punėn ta pėrfundoni si duhet. Nėse qėllimin e keni arritur, nė parim asgjė s’mund t’ju ndalė - konkurrentėt i tejkaloni pa ndonjė vėshtirėsi, ndėrsa raportet kolegiale i ruani shumė mirė. Nuk do tė jetė muaj qė orari i punės do t’ju pėrfundojė herėt, por do tė shpėrbleheni mirė me pagė pėr punėn e bėrė.


Partneri: Njėherė e pėrgjithmonė duhet ta kuptoni se lidhja nuk funksionon duke dhėnė urdhra – sepse kjo, ju shkakton stres tė panevojshėm. Personat e lirė, duhet qė dashurisė sė re t’i lejojnė kohė tė zhvillohet – vetėm kėshtu mund tė llogaritni nė njė partner dhe lidhje stabile.

Gaforrja


Karriera: Ana e juaj profesionale kėrkon mbėshtetjen kolegiale dhe atė tė punėdhėnėsit – pra tregohuni kurajoz dhe kėrkoni ndihmė nga tė tjerėt, qė kėtė periudhė ta kaloni mė lehtė. Fatkeqėsisht nuk do tė keni fuqi qė gjatė muaji nėntor tė ballafaqoheni me tė gjitha detyrat dhe obligimet qė ju paraqiten - andaj asgjė nuk do t’ju dėmtoj nėse kėrkoni ndihmė nga personat qė ju keni ndihmuar edhe ju mė parė. Pėrkundėr problemeve qė do tė keni ne punė, gjendja financiare do tė jetė stabile.


Partneri: Bisedat intensive me partnerin, ju ndihmojnė qė mė lehtė t’i zgjidhni problemet e brendshme. Ndėrsa personat e lirė duhet tė pėrballen me faktin se do tė jenė tė refuzuar gjatė kėtij muaji – por mos u brengosni se kjo do tė ndodh vetėm gjatė nėntorit.

Luani


Karriera: Do tė pėrjetoni njė ndryshim radikal nė punė, gjė qė nuk do tė ndjeheni mirė. Do tė hyni nė punė veē sa pėr sy e faqe - por duhet ta dini se mė mirė diē se hiē. Pra, gjeni njė kompromis dhe mos hyni nė ndonjė punė qė tė shkakton stres dhe tension, por as e thjeshtė qė mos tė fitoni asgjė. Nė aspektin financiar duhet tė jeni mė tė kujdesshėm, se tentoni tė bėni shpenzime tė panevojshme.


Partneri: Pėrderisa do tė keni probleme nė punė, nė dashuri do tė jetė e kundėrta – do tė jetė njė fazė ku ndjenjat do tė luajnė rol tė madh, pra njė periudhė me plot dashuri dhe lumturi. Personat e lirė lehtė do t’i pėrfitojnė zemrat e tė tjerėve.

Virgjėresha


Karriera: Ana profesionale ju funksionon shumė mirė – ju mundėsohet tė zgjidhni mes angazhimit tė lehtė dhe atij tė vėshtirė. Jeni shumė preciz dhe korrekt nė punė, por edhe faktori kolegial ka domethėnie mė tė madhe gjatė kėsaj periudhe sesa nė periudhat e tjera tė vitit. Po ashtu bashkėpunimi i mirė me punėdhėnėsin do t’ju sjell motivim pėr punė tė mėtutjeshme dhe mė tė suksesshme.


Partneri: Gjatė kėtij muaji do tė bini nė depresion tė madh, mirėpo, afėrsia, ledhatimet dhe pėrkrahja e partnerit do tė ketė ndikim shumė tė madh nė jetėn tuaj. Personat e lirė do tė kenė njė muaj tė qetė dhe nuk do tė kenė dėshirė pėr njoftime tė reja, por edhe mund tė jenė tė refuzuar nga personat e parapėlqyer.

Peshorja


Karriera: Fantazia e juaj ju ndihmon nė aspektin profesional qė tė shkoni mė tutje – do t’i zgjidhni problemet nė mėnyrė tė thjeshtė dhe gjeniale, dhe nė kėtė mėnyrė, puna e juaj do tė jetė edhe mė efikase. Mirėpo, problem kryesor do ta keni harresėn gjė qė do tė ndikojė nė udhėheqjen tuaj – andaj mbani shėnime, sidomos pėr takimet dhe obligimet kryesore qė i keni. Juve ju nevojitet njė organizim shumė i mirė i punėve, pėr tė qenė nė gjendje qė kreativitetin tuaj ta drejtoni nė mėnyrė pozitive.


Partneri: Gjatė nėntorit shumė gjėra tė reja do t’i provoni me partnerin - bėni njė surprizė tė dashurės, nė atė mėnyrė qė ajo ta kuptojė qė me tė vėrtetė e dashuroni. E gjithė kjo do tė ketė njė pėrfundim tė lumtur nėse e leni anash tė kaluarėn. Personat e lirė duhet tė udhėtojnė nė vende qė nuk kanė besuar se ndonjėherė mund tė gjejnė partner.

Akrepi

Karriera: Falė angazhimit social gjatė kėsaj periudhe, do tė jeni tė suksesshėm edhe nė aspektin profesional. Mundeni me qenė shumė produktiv duke i shfrytėzuar kontaktet e shumta dhe bashkėpunimin e shkėlqyer me kolegėt - andaj shfrytėzoni kėtė klimė tė mirė nė raportet ndėrkolegiale dhe do tė fitoni sigurinė e vlerės sė pėrparėsisė.


Partneri: Duhet tė keni kujdes gjatė kėsaj periudhe, pasi tentoni qė shumicėn e kohės t’ia kushtoni shoqėrisė, kurse partneri do tė ndjehet i vetmuar dhe i anashkaluar. Personat e lirė le tė qėndrojnė nė grup tė vogėl tė shoqėrisė se dashurinė e kanė mė afėr.

Shigjetari


Karriera: Se sa do tė jeni tė suksesshėm nė aspektin profesional, kjo varet nga struktura e punės ku punoni. Nė punėn ekipore nuk do tė vėreheni shumė, dhe do tė jeni mė pak i vlefshėm, ndėrsa nėse bėni punė individuale, do tė vėrehet angazhimi nė punė dhe do tė arrini suksese shumė mė shpejt - do tė jeni i pakalueshėm. Pra, provoni anėn tuaj mė tė fortė qė tė arrini mė lehtė tek qėllimi juaj. Po ashtu do tė keni pėrmirėsim tė dukshėm nė anėn financiare.


Partneri: Gjatė kėtij muaji, dashuria nuk do tė jetė primare, mirėpo duhet t’i tregoni partnerit se ende e dashuroni dhe ndjeheni e lumtur pranė tij. Personat e lirė gjatė nėntorit nuk do tė tregojnė interes pėr njoftime tė reja.

Bricjapi


Karriera: Edhe pėr atmosferėn nė firmėn/organizatėn tuaj do tė ishte e mirėseardhur tė tregoheni mė tolerantė. Lini pak anash punėn dhe profesionin, lejoni vetvetes tė jeni mė tė lirė dhe assesi qė puna tė udhėheqė me jetėn tuaj private. Sidomos gjatė muajit nėntor kur keni nevojė ta ndjeni lirinė dhe tė ndodheni nė qaste gazmore sė bashku me shoqėri dhe jo tė mbylleni deri nė orėt e vona tė natės duke punuar.


Partneri: Erė e freskėt nė dashuri – njė muaj ku do tė pėrjetoni dashurinė nėn ombrellėn e humorit dhe lumturisė. Personat e lirė, kah mesi i nėntorit mund tė pėrjetojnė ndjenja tė forta tė dashurisė.

Ujori


Karriera: Nuk pritni nga vetvetja qė gjatė kėtij muaji tė jeni hero i punės, kjo ėshtė mirė nė aspektin shėndetėsor pasi keni nevojė tė pushoni mė shumė. Provoni t’ju shkoni punėve me radhė dhe tė koncentroheni nė obligimet ditore dhe mos u ngarkoni me punė jashtė orarit, sepse nuk ka ndihmė kozmike qė do t’ju ndihmonte nė realizimin e synimeve tuaja. Ndėrsa sa i pėrket anės financiare, nuk ka ndonjė ndryshim qė do t’ju ndihmonte nė investime tė mėdha.


Partneri: Njė muaj optimal, ku sė bashku me partnerin do tė merrni iniciativa tė ndryshme qė do tė sjellin impulse tė freskėta nė jetėn bashkėshortore. Personat e lirė nuk kanė nevojė tė kėrkojnė dashurinė – do t’ju vijė mė shpejtė sesa qė keni menduar.

Peshqit

Karriera: Ndodheni nė njė fazė tė ndryshimeve tė brendshme – nuk jeni tė kėnaqur me punėn qė e bėni, pasi qė mendoni se mund tė jepni shumė mė shumė nga vetvetja. Pasi qė puna momentale nuk ju jep hapėsirė qė t’i shprehni aftėsitė tuaja profesionale, bisedoni me eprorin tuaj qė t’ju avancojė nė pozitė ose kėrkoni punė diku tjetėr. Nga personat e lindur nė shigjetėn e peshqve, kėrkohet tė gjejnė njė punė qė janė mė shumė nė lėvizje- qė do tė jetė e mirėseardhur pėr shėndetin tuaj.

Partneri: Duhet tė jeni nė gjendje qė gjatė kėsaj periudhe t’i ndani paramendimet dhe fantazitė nga realiteti. Bisedoni me partnerin rreth dėshirave dhe ambicieve tuaja – do t’ju ndihmojė nė realizimin e tyre. Personat e lirė, aq mė shumė e paramendoni dhe e fantazoni se si do tė duket partneri i ardhshėm, aq mė shumė ju largoheni shanseve qė paraqiten.IkubInfo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Horoskopi mujor
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions