MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shqipėria, rol udhėheqės mbarėkombėtar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Princo
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 82
Join date : 26/09/2010

MesazhTitulli: Shqipėria, rol udhėheqės mbarėkombėtar   Sun Oct 03, 2010 11:40 pm

Prishtinė. Drejtuesi legjendar i rezistencės nė Kosovė, Adem Demaēi vlerėson se ēėshtja mbi tė gjitha ēėshtjet shqiptare ėshtė konsolidimi sa mė i shpejtė dhe me themel i klasės sė shėndoshė kombėtare kapitaliste nė tė gjithė hapėsirėn shqiptare, pėrfshirė kėtu edhe mėrgatėn e shpėrndarė nė tė gjithė botėn...

“Shqipėria ėshtė boshti i bashkimit tė ideve, tė dijes e tė kapitalit tė kombit shqiptar. Shqipėria mė nė fund duhet tė marrė nė dorė flamurin udhėheqės tė kombit tonė qė i takon dhe qė po ia ofron historia
jonė mė e re”, ėshtė shprehur Demaēi nė fjalimin e tij nė Konferencė e Pestė ndėrkombėtare me moton “Shqiptarėt dhe Evropa 2020 – gjendja dhe perspektiva”, e organizuar nga Universitetit AAB-Riinvest.

Kosova, sipas Demaēit, duhet tė pėrfundojė konsolidimin e shtetėsisė sovrane dhe pastaj tė bėjė depolitizimin e plotė tė kėtij shteti.

Ndėrsa, ēėshtja e dytė thelbėsore ėshtė vendosja e themeleve tė shėndosha tė njė ekonomie moderne tė tregut kombėtar e ndėrkombėtar tė udhėhequr nga profesionistė e jo nga vartės partiakė, krahinorė e familjare. (INA)/zeri.info/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shqipėria, rol udhėheqės mbarėkombėtar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fterra i shkruan PROF.DR.MED.ULF PETER NEUMANNIT-shqip e gjermanisht! !
» Ngushllime Shqipėri-Ngushllime Elbasan
» Emrat e rinj tė Asamblesė Kombėtare te PS, ja lista
» Revista "Shqipėria etnike"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: ē'eshtja kombetare :: Ēėshtja kombėtare-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog