MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Lagunėn na e bleu Aldo Bare pėr 60 mijė lekė”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: “Lagunėn na e bleu Aldo Bare pėr 60 mijė lekė”   Tue Jun 23, 2009 4:13 pm

“Lagunėn na e bleu Aldo Bare pėr 60 mijė lekė”TIRANĖ - Njė nga punonjėsit e Ndėrmarrjes sė Peshkimit nė Lagunėn e Karavastasė ka pranuar dje para Gjykatės sė Krimeve tė Rėnda, se aksionet e tij ia kishte shitur Aldo Bares. Llambi Ndini, i thirrur nga prokuroria si dėshmitar, nuk ka mundur tė kujtojė shumė detaje rreth transaksionit mes 90 punonjėsve tė kėsaj ndėrmarrjeje dhe Alfred Shkurtit, madje dhe emrin e Bares me zor e ka kujtuar. I pyetur nga gjykata rreth shitjes sė lagunės nga aksionerėt, dėshmitari tha se kujtonte vetėm qė personi me emrin Aldo Bare u kishte dhėnė nga 600 mijė lekė tė vjetra tė gjithė punonjėsve tė Ndėrmarrjes sė Peshkimit dhe kėshtu ishte bėrė pronar i ligjshėm i lagunės nė Divjakė. Ndėrsa i pyetur rreth mėnyrės sesi Aldo Bare u kishte kėrkuar tė blinte sipėrfaqen e konsiderueshme tė tokės nė bregdet, dėshmitari pohoi se atyre nuk u ishte bėrė presion, ndėrsa e kishin shitur pjesėn e tyre, edhe pse shuma e parave tė ofruara ishte tepėr e vogėl nė krahasim me ēmimin e tokės nė kėtė zonė. Me kaq ka pėrfunduar dėshmia e Lambi Ndinit, ndėrsa gjykata ka vendosur tė shtyjė seancėn pėr dėgjimin e dėshmitarėve tė tjerė tė akuzės. Laguna e Karavastasė, njė nga lagunat mė tė mėdha nė vend, aktualisht ėshtė e sekuestruar me vendim gjykate. Pas arrestimit tė Aldo Bares nė Turqi, ish-Ndėrmarrja e Peshkimit u sekuestrua nga prokuroria, duke e konsideruar atė si pronė tė vendosur nga aktiviteti kriminal, edhe pse pronari me dokumente ishte e fejuara e Bares, Denada Kodra. Laguna aktualisht administrohet nga njė ish-kandidat pėr deputet i Partisė Agrare Ambientaliste, pasi ka marrė licencėn pėr shfrytėzimin e saj 10-vjeēar.

L. Bakillari

Mare nga gazeta Korrieri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
“Lagunėn na e bleu Aldo Bare pėr 60 mijė lekė”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a blog