MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lushnje: Zjarri shkrumbon magazinat e drithit, demi 100 mije euro

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Lushnje: Zjarri shkrumbon magazinat e drithit, demi 100 mije euro   Mon Dec 29, 2008 12:57 pm

Lushnje- Zjarri i rene ne rrethana ende misterioze shkrumbon magazinat e fermerit myzeqar. Ngjarja ka ndodhur duke u gdhire dita e djeshme, ne fshatin Cerme-Shkumbin te Lushnjes, kur banoret vune re te paret shtellungat e tymit qe dilnin nga hambaret e medhenj te misrit, grurit dhe barerave te grumbulluara per gjene e gjalle gjate dimrit. Burime zyrtare thane se magazinat ishin ne pronesi te fermerit Bashkim Maci, ndersa paraprakisht flitet per nje dem qe i kalon 100 mije euro. Sasia e djegur e rezervave ne depo shkon ne 800 kuintale drithera e bar i thate, kurse pista e pare qe po hetohet pas deshmise se vete te demtuarit eshte zjarrevenia e qellimshme, per shkak te konkurrences. Por deri dje ne mbremje nuk ka pasur asnje te arrestuar, megjithese jane marre ne pyetje banoret e fshatit. Te parat qe kane marre flake ishin magazinat e mbushura me drithera dhe me pas bari i thate. Per shuarjen e flakeve jane angazhuar 5 zjarrfikese nga Lushnja, Kavaja, Fieri dhe Durresi, qe pas kater oresh kane lokalizuar flaket.

Xh. Beharaj

Koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Lushnje: Zjarri shkrumbon magazinat e drithit, demi 100 mije euro
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjakovė, pėrleshje me armė zjarri
» Kurtesh Devaja: Revista Shqiptari dhe Zjarri i Shipkovicės nė Bukuresht
» Dr.Pėrparim Demi:Retė e zeza para shtrėngatės nė Kosovė
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)
» Sekretari i Besim Beqajt, 28 mijė euro pagė vjetore nga shteti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs