MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Policia arreston 64 anėtarė tė Mafias

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Policia arreston 64 anėtarė tė Mafias Empty
MesazhTitulli: Policia arreston 64 anėtarė tė Mafias   Policia arreston 64 anėtarė tė Mafias Icon_minitimeFri May 29, 2009 11:22 am

Policia arreston 64 anėtarė tė Mafias


Policia italiane ka arrestuar 64 anėtarė tė Mafias, ndėr tė cilėt 10 gra, nė njė operacion policor nė Naples, njofton AFP. Disa prej tyre kanė qenė tė kėrkuar edhe pėr trafikim droge nė Spanjė. Tre nga pjesėtarėt e kėsaj bande tashmė gjendeshin nė burg. Shefi i Klanit, Xhuzepe Sarno, 50-vjeēar, qė ishte nė arrati qė nga janari, ėshtė arrestuar mė 5 prill nė Romė. I vėllai Vinēenco, 38-vjeēar, ėshtė arrestuar disa ditė mė parė.

PAKISTAN
Dhjetėra viktima nga njė shpėrthim
23 persona janė vrarė dhe dhjetėra janė plagosur nga shpėrthimi qė ka ndodhur nė Pakistan. Zyrtarėt e kėtij vendi njoftojnė se 23 persona janė vrarė dhe mbi 250 tė tjerė janė plagosur nga shpėrthimi i njė autobombe tė vendosur pranė ndėrtesės sė njė rajoni policie nė Lahore. Mjeti i mbushur me lėndė shpėrthyese ishte hedhur nė erė nga njė kamikaz. Zyrtarėt thanė se persona tė armatosur kishin hapur zjarr nga njė automjet qė kaloi pranė ndėrtesės sė rajonit tė policisė. Kur policia iu pėrgjigj zjarrit, automjeti shpėrtheu duke dėmtuar disa ndėrtesa.

KOREJA E VERIUT
Riaktivizon impiantin bėrthamor
Koreja e Veriut ka riaktivizuar impantin bėrthamor pėr prodhimin e plutonit tė pasuruar tė shkallės sė duhur pėr prodhimin e njė bombe, duke bėrė realitet paralajmerimėt e njė muaji mė parė pėr rifillimin e punės nė impiantin e vjetėr. Lajmin e bėri tė ditur nje media koreano-jugore. Koreja e Veriut deklaroi nė prill se kishte rivėnė nė funksion kompleksin pėr nxjerrjen e plutonit nė impiantin e saj bėrthamor “Yongbyon” tė epokės sovjetike, qė ishte nė proces ēmontimi, sipas njė marrėveshjeje gjashtėpalėshe pėr ndihmė nė kėmbim tė ēarmatimit.Policia arreston 64 anėtarė tė Mafias Mafia

Mare nga gazeta Albania.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
 
Policia arreston 64 anėtarė tė Mafias
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions