MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Empty
MesazhTitulli: Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!   Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Icon_minitimeWed Jul 23, 2008 12:16 pmBiseda e plote ne parlament

Taulant Balla
Tė nderuar kolegė deputetė, njė ndėr arsyet mė tė rėndėsishme qė kryeministri ėshtė larguar mė herėt se tė gjithė deputetėt nga seanca sot, ėshtė qė pėr shkak se ka dalė emri i vajzės sė Sabri Godos pėr ministre tė Shėndetėsisė, kryeministrit i ka plas sherri nė shtėpi se dhe vajza e tij do me u bėrė dhe ajo ministre pse jo dhe kryeministre. Tė nderuar kolegė deputetė, pėrballė njė kryeministri dhe qeverie mashtruese, ėshtė e kotė qė nė analizėn e kėtij buxheti tė hyjmė nė detaje dhe shifrat e tij.

(ndėrhyn Sali Berisha)
Jot mėmė dhe jot shoqe ēfarė do tė bėhet, jot motėr ē’do tė bėhet?

Taulant Balla
Po s’e di..

Sali Berisha
Ē’do bėhet, fundėrrinė jot motėr?

Taulant Balla
Ej, mbush ti mor..!

Sali Berisha
Fundėrrinė do tė bėhet jot motėr? Prostitutė motelesh do tė bėhet?

Taulant Balla
Po si nuk tė vjen turp mor, ej po ē’je ti mor..

(Berisha i bėn me shenjė Topallit)

([b]ndėrhyn) Jozefina Topalli

Ulu zoti Balla, ulu, ulu! Nė fakt, ky e meriton me e kap pėr zhelesh e jashtė!

Sali Berisha
Dėgjo o qelbėsirė muti mė kupto apo jo. Jot motėr tė shkėr... hoteleve apo moteleve? S’tė vjen turp..

Taulant Balla
O zotėri tė vijė turp pėr kėto qė thua. Ja ky ėshtė morali i kryeministrit tonė. Po pusho, mor pusho! Ē’ėshtė ky mo, ky ėshtė i ēmendur mo.

Sali Berisha
Qepe o shkėr…

(Deputetėt ēohen nė kėmbė. Edi Paloka i afrohet foltores dhe shtyn me dhunė Taulant Ballėn. Ndėrhyn Andis Harasani duke e tėrhequr pas Palokėn)

Jozefina Topalli
Kapeni e nxirreni jashtė atė zotėrinė, kapeni e nxirreni jashtė. Vagabond, ik andej ik. Dil jashtė edhe nuk hyn mė!

Sali Berisha (ēohet nė kėmbė dhe u drejtohet deputetėve tė PS)
Nuk u bė ky me pėrmend nji e dy vajzėn time, ky vėllai i prostitutės

(Deputetėt e PS)
Ēa thu mo, a je nė terezi!

Jozefina Topalli (u drejtohet deputetėve tė PS)
Ju duhet t’i tėrhiqni vėmendjen atij!

Sali Berisha (i drejtohet Taulant Ballės duke e kėrcėnuar)
Ta dish mirė se do tė vras! Ti nuk shkel mė i gjallė nė kėtė Parlament. Unė do tė tė vras!

Taulant Balla
Hajde more. Ik o i ēmendur!

Jozefina Topalli
Ndėrpritet seanca, ai zotėria del jashtė

(Tė gjitha mediave vizive u ndėrpritet sinjali. Vetėm televizioni publik TVSH vazhdon transmetimin)

Jozefina Topalli (ēohet nė kėmbė dhe i afrohet podiumit ku ulet qeveria dhe urdhėron oficerėt e Gardės ta nxjerrin Ballėn me dhunė jashtė)

Nxirreni jashtė atė vagabond, urgjent tani. Mos mė shikoni ashtu se do ju shkarkoj
(Garda nuk ndėrhyn)

Sali Berisha
Do ta mbyll gojėn o shkėr…

(Rahim Kaleci ushtron dhunė ndaj Taulant Ballės, duke tentuar ta godasė me grusht por frenohet nga deputetėt e PS-sė. Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi ēohet i irrituar nė kėmbė dhe tenton gjithashtu tė godasė me grusht Taulant Ballėn. Ai gjithashtu frenohet nga deputetėt e PS-sė. Nė kėtė moment deputetėt e PS-sė bashkė me Ballėn largohen tė gjithė nga salla).

Nderkohe, dua te shtoj edhe se gjithė misioni diplomatik, ambasada amerikane dhe osce, u nxoren jashte nga vendet e tyre prej gardes se republikes, te urdheruar nga kryetarja Topalli. Kjo ndodhi qė ne fillim te seances.

_________________
Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Welcome028
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
polskaALB
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
polskaALB

Numri i postimeve : 146
Join date : 09/05/2008
Age : 34

Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Empty
MesazhTitulli: Re: Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!   Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Icon_minitimeWed Jul 23, 2008 3:06 pm

ja dhe video

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Empty
MesazhTitulli: Re: Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!   Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Icon_minitimeWed Jul 23, 2008 11:49 pm

Ja pra realiteti duket qarte fare NEVE QEVERISEMI NGA NJE I CMENDUR QE NUK ARRIN TE KONTROLLOJE AS VETEN E VET Po na merr lumi avash-avash me ket Berishen dhe lus zotin te zhduket sa me shpejt nga faqja dheut Mad Mad Mad

_________________
Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Welcome028
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
polskaALB
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
polskaALB

Numri i postimeve : 146
Join date : 09/05/2008
Age : 34

Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Empty
MesazhTitulli: Re: Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!   Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Icon_minitimeThu Jul 24, 2008 11:49 am

CDO POPULL MERITON QEVERINE QE KA ...APO JO??
SEPSE VETE I KEMI VOTU...KUR THEM VETE I KEM VOTU E KAM LLAFEN PER SHUMICEN ME TE MADHE T POPULLSISE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peqini.com
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Empty
MesazhTitulli: Re: Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!   Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Icon_minitimeThu Jul 24, 2008 1:09 pm

PO ēfare te bejme mo polska se mos kemi alternativ tjeter , pastaj se mos ata te krahut tjeter do ishin me mire . po nejse kur i thon njue fjale , paskemi kusure per te hequr ne si popull!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
NELI
VizitorBerisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Empty
MesazhTitulli: Re: Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!   Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Icon_minitimeThu Jul 24, 2008 11:34 pm

AH TE MJERET NE SHQIPTARET QE PO E VUAJM SI ATA TE PD DHE SI ATA TE PS QE THOT NJE FJALE E VJETER NJE BRUM JAN TE DY PALET POR POPULLI E VUAN KEMI FAMILJEN 5 VJET PA I PAR VETEM NGA KTO LANGOT NGA KTO FLIQESIRA ME MIR TE HIPE NJE XHIPS AI TE PAKTEN NA BEN MUZIK ME DAJRE JO ME SHARJE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
TAPA-aka-EPPK
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
TAPA-aka-EPPK

Numri i postimeve : 198
Join date : 10/05/2008
Location : Kuala-Peqin (Malaysia)

Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Empty
MesazhTitulli: Re: Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!   Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Icon_minitimeFri Jul 25, 2008 5:53 am

ku ku...Se di ca komenti me dhone per kete gjest kaq te ulet te kryeministrit tone....Turp kush e lexon...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peqini.com
Sponsored content
Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Empty
MesazhTitulli: Re: Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!   Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..! Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Berisha, Ballės nė Parlament: Do tė tė vras mor shkr..!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Computers | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions