MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lushnje: Berisha, komunisti i fundit i botes!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Lushnje: Berisha, komunisti i fundit i botes! Empty
MesazhTitulli: Lushnje: Berisha, komunisti i fundit i botes!   Lushnje: Berisha, komunisti i fundit i botes! Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 1:12 pm

Lushnje: Berisha, komunisti i fundit i botes!
07 June, 2009 12:35:00

Fieri.com / Xhemil Beharaj

“Ata afrojne lugen bosh, ne ofrojme nje Tirane, ata ofrojne cmodele, ne ofrojme nje Tirane qe si ajo duam te bejme gjithe Shqiperine. Sot Partia Socialiste ka perballe nej ish-komunistm, komunistin e fundit ne pushtet ne Europe qe eshte edhe nje nga arsyet e forta qe e mban vendin tone ende larg nga Europa. Sidomos fale ketij, ketij vrasesi te zgjedhjeve te ndershme dhe te lira ne Shqiperi. Eshte vendi i vetem ne Europe, madje edhe ne rajon tone, i paintegruar ne vlerat e komunitetit tone, qe nuk ka mundur te realizoj asnjehere zgjedhje te ndershme dhe te lira. Berisha vrau zgjedhjet e vitit 1996, ai dergoi gjithe vendin ne prag te nje lufte civile, po e mbani mend 1997. Vetem nje vit me pas Berisha organizoi grushtin e shtetit. Berisha eshte i pari i ketij lloji ne dekaden e fundit te ketij shekulli qe lam pas si dhe sot ne dekaden e pare te ketij shekulli. Ai ende shpreson te fitoje zgjedhje me mashtrim, duke perjashtuar qindra e qindra shqiptare nga e drejta e votes nepermjet kartes se identitetit”, - ka thene Fino.

Ai ka vijuar me tej duke thene se Berisha nuk ndryshon nga ministrat e tij qe i ka te pandehur apo qe i shkarkon edhe me nje SMS-e. “Berisha shperndau arme ne vitin 1997 dhe ju te gjithe kete e dini. Me arme donte te fitonte para te pista edhe ne vitin 2008 ne Gerdec. Ky eshte mentaliteti i tij, kjo eshte fatkeqesia jone. Ky kryminister kryeson ministra te marre te pandehur si dhe i ministrave te shkarkuar edhe me SMS nga ana e tij” -ka vijuar me tej Fino. Do ta kemi te gjithe shume te rende dhe te veshtire qe te gjejme neser nje argument per femijet tane nese sot dhe neser nuk u themi te verteten e tyre. Nese nuk i themi motres, vellait, miqeve tane, fqinjeve e gjithkujt qe vota kete radhe, duhet te jete per Partine Socialiste dhe per kryeministrin Edi Rama”, - ka apeluar Bashkim Fino.

“Berisha sillet me ironi me shqiptaret, tallet me shqiptaret, dhe ashtu sic vjedh kohen televizive dhe ashtu sic na ka vjedhur kohen ne kete trazicionin tone te gjate, na vjedh edhe sot po parate e taksapaguesit tone. Sali Berisha nuk permendi ate qe nuk e thote vetem opozita, qe nuk e thote vetem media e lire. Ai nuk permendi se prokuroria e pergjithshme, kontrolli i larte i shtetit kane vertetuar se ndertimi i rruges Durres-Kukes-Morine jane grabitur 260 milion dollare qe konvertohen ne 230 km rruge te zakonshme, jane 250 shkolla te ndertuara nga e para, qe jane miliona pensione per ata njerez qe punuan gjithe jeten e qe sot ilacet dhe buken e blejne me shtrenjte se asnjehere. Pra Sali Berisha ngre flamurin e Partise se tij. I genjen shqiptaret kur duket se thote ka paguar nga xhepat e tij per ndertimin e ketyre objekteve qe ne te vertete jane paperfunduar. Nuk ka veper publike nga e cila nje pjese e madhe e parave mos te kene perfunduar ne xhepat e kryeministrit te vendit tone Sali Berisha”, - ka akuzuar Bashkim Fino perballe banoreve te komunave Rremas, Kemishtaj dhe Kolonje te Lushnjes.Lushnje: Berisha, komunisti i fundit i botes! Fino

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Lushnje: Berisha, komunisti i fundit i botes!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions