MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Tiranė, policia godet bandėn kriminale, 7 nė pranga pėr grabitje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Tiranė, policia godet bandėn kriminale, 7 nė pranga pėr grabitje Empty
MesazhTitulli: Tiranė, policia godet bandėn kriminale, 7 nė pranga pėr grabitje   Tiranė, policia godet bandėn kriminale, 7 nė pranga pėr grabitje Icon_minitimeSun Dec 13, 2009 7:48 pm

TIRANĖ - Policia e Tiranės ka vėnė nė pranga njė bandė kriminale, pėrbėrė nga 7 persona qė akuzohen pėr njė sėrė grabitjesh nė Tiranė dhe Durrės.
Lajmi u bė i ditur sot nga Drejtoria e Policisė sė Tiranės e cila kreu operacionin 'Hijet e Nates' nė sajė tė bashkėpunimit me Prokurorinė e Krimeve tė Rėnda.
Nė cilėsinė e provave materiale janė sekuetruar njė kasafortė, dy automjete, 2 lap top, njė sasi prej 4 000 euro, aparate celular dhe mjete qė shėrbenin pėr hapjen e kasafortave.

Tė arrestuar janė:
Elton Xhemal Lika, 26 vjeē, lindur e banues nė Tiranė, i proēeduar mė parė pėr veprėn penale tė Vjedhjes.
Sajmir Mustafa Kuēi, 26 vjeē, lindur e banues nė Tiranė, i proēeduar mė parė pėr veprėn penale tė Vjedhje me armė.
Sulejman Hamit Bakalli, 26 vjeē, lindur e banues nė Tiranė, i proēeduar mė parė pėr veprėn penale tė Vjedhjes me armė.
Taulant Arif Mataj, 28 vjeē, lindur e banues nė Tiranė, i proēeduar mė parė pėr Shpėrdarje tė lėndėve narkotike.
Euklid Guri Habili, 27 vjeē, lindur e banues nė Tiranė, i proēeduar mė parė pėr veprėn penale tė Vjedhjes.
Dritan Hidėr Duka, 28 vjeē, lindur e banues nė Tiranė, i proēeduar mė parė pėr veprėn penale tė Fallsikimit tė vulave, stampave e letrave me vlerė.
Admir Selami Burri, 31 vjeē, lindur e banues nė Tiranė, i proēeduar mė parė pėr Vjedhjes me armė.

Tė arrestuarit dyshohen pėr kėto vepra penale:

Dyshohen se mė datė 12.12.2009 nė qytetin e Durrės, kanė vjedhur me thyerje agjensinė e udhėtimeve Adriatika.

Mė datė 06.12.2009, kanė tentuar tė vjedhin kasafortėn nė firmėn Skutari e ndodhur nė autostradėn Tiranė Durrės.

Mė datė 06.12.2009, dyshohen se kanė vjedhur njė sasi parash prej 10 milion lekėsh nė ambjentet e firmės Ferlut, nė Tiranė.

Mė datė 11.11.2009, kanė tentuar tė vjedhin agjensinė e udhėtimeve ?Pasha Travel?, e ndodhur nė rrugėn Vaso Pasha nė Tiranė.

Mė datė 03.11.2009 kanė vjedhur kasafortėn nė ambjentete e firmės sė ndėrtimit Merkaj, me njė sasi parash prej 10 milion lekėsh.

Mė datė 23.10.2009, dyshohen se kanė kryer vjedhjen e ambasadės Daneze nė Tiranė.

Mė datė 02.10.2009, kanė tentuar vjedhjen e kasafortės nė banesėn e biznesmenit Dritan Pashaku.

Mė datė 28.04.2009, kanė kryer vjedhjen e kasafortės sė bisnesmenit Ilirjan Cela, ku kanė marrė njė shumė prej 600 milion lekesh

Me date 30.03.2009 vjedhjen e kasafostėrs sė agjensisė turistike ATHS, ku janė marrė shuma e parave prej 30 milion lekeshMaterialet proceduriale iu kaluan Prokurorise per Krimet e Renda per veprat penale te parashikuara nga nenet 333/a,134/3 dhe 334 te Kodit Penal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Lushnja.com
 
Tiranė, policia godet bandėn kriminale, 7 nė pranga pėr grabitje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions