MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Ushtarakėt e parė tė Kosovės do tė arsimohen nė Shqipėri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Ushtarakėt e parė tė Kosovės do tė arsimohen nė Shqipėri Empty
MesazhTitulli: Ushtarakėt e parė tė Kosovės do tė arsimohen nė Shqipėri   Ushtarakėt e parė tė Kosovės do tė arsimohen nė Shqipėri Icon_minitimeSat May 30, 2009 4:46 pm

Ushtarakėt e parė tė Kosovės do tė arsimohen nė Shqipėri
Zėri i Amerikės
29-05-2009


Shqipėria do tė jetė vendi ku do tė pėrgatiten ushtarakėt e parė tė Kosovės, tė cilėt do tė mėsojnė nė akdeminė ushtarake tė Tiranės.

Ky fakt u konfirmua sot nė pėrfundim tė takimit mes ministrit shqiptar tė Mbrojtjes, Gazmend Oketa, dhe Ministrit tė Forcave tė sigurisė sė Kosovės, Fehmi Mujota. Ministri Oketa tha se qeveria shqiptare do tė vendosė nė dispozicion tė forcave tė Kosovės tė gjitha kapacitetet e saj. Ai shtoi se shpreson qė studentėt e parė nga Kosova tė nisin studimet nė akademinė ushtarake tė Tiranės qė nė vjeshtėn e kėtij viti.

Dy ministrat nėnshkruan sot njė marrėveshje bashkėpunimi. Ministri Mujota u prit nė njė takim edhe nga presidenti i Shqipėrisė Bamir Topi ku mes tė tjerave u vu theksi nė angazhimin e tė dy vendeve pėr rritjen e sigurisė, luftės ndaj kontrabandės dhe krimit tė organizuar.