MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Greqi, ne Selanik divani me i madh ne bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Greqi, ne Selanik divani me i madh ne bote   Fri May 15, 2009 4:26 pm

Ne librin e rekordeve boterore Guinness hyri divani me i madh ne bote qe u ekspozua ne qytetin e Selanikut.Gjatesia e tij eshte rreth 80 metra ndersa ceremonia u zhvillua ne kuadrin e ekspozites se 31 nderkombetare te mobiljeve Furnidec.[/td][/tr]
[tr][td]Me nje meter ne dore perfaqesuesja e Institutit te rekordeve boterore Guinness mati divanin kolosal qe kane prodhuar punonjesit e nje kompanie mobiljesh ne qytetin e Selanikut. Gjatesia e divanit shkon ne rreth 80 metra.Behet fjale pa dyshim per divanin me te madh ne bote dhe me te drejte kompania projektuese merr cmimin e rekordeve Guinnes. \"U deshen 20 dite pune, me shume se 1 ton lende drusore dhe rreth 60 metra cope per mbulesen\", thote Georgos Kapoutzidis, president i kompanise \"Eurohouse\".

Ishte nje surprize per qytetaret e Selanikut, te cilet pane nga afer kete eveniment qe ngjalli edhe kureshtjen e shume mediave. Kishte dite qe publikohej lajmi divanin gjigani qe u jepte mundesine mbi 130 personave te uleshin ne te dhe te sodisnin nga afer detin. \"Eshte nje titull i ri,nje cmim i ri Guinness,besoj se eshte mire per te gjithe ne.Ne kete menyre i japim rendesi konkurences,biznesit, reklamojme qytetin e Selanikut\", thote Panagiotis Psomiadis, prefekti i Selanikut. Ekspozimi i divanit me te madh ne bote u krye ne kuadrin e ekspozites nderkombetare te mobiljeve Furnidec qe zhvillohet ne qytetin verior te Greqise deri ne daten 17 maj.
Top-Channel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Greqi, ne Selanik divani me i madh ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Faruk TASHOLLI - NĖ SELANIK, TE SHTĖPIA E HASAN PRISHTINĖS
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishės dhe madhėshtia e cfilitur
» E pabesueshme - nė Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Greqi, pėrleshje mes shqiptarėve dhe pakistanezėve nė burgun e Koridhalosė, dy tė vdekur dhe 21 tė plagosur

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog