MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lushnje, perdhunon kusheririn e mitur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Lushnje, perdhunon kusheririn e mitur   Sat May 02, 2009 3:36 pm

Lushnje- Nje 19-vjecare eshte arrestuar nga Policia e Lushnjes, nen akuzen e perdhunimit te kusheririt te tij vetem 4 vjec. Elidon Nezha, eshte ndaluar mbreme rreth ores 21:00 dhe gjate marrjes ne pyetje, mesohet se ka pranuar akuzen se ka kryer marredhenie homoseksuale me dhune, me djalin e xhaxhait. Ngjarja ka ndodhur tre muaj me pare ne fshatin Fier-Shegan, kur familja e te miturit kishte bere denoncim pak ore pas krimit, por blute e kane mbajtur te fshehte, per shkak se 19-vjecari dyshohej edhe per krimin e vjedhjes.

Ngjarja

Burime zyrtare nga Policia e Lushnjes konfirmuan lajmin per gazeten "KJ" duke deklaruar se jane zbardhur te gjitha detajet dhe siguruar provat e mjaftueshme, per akuzat e ngritura ndaj 19-vjecarit. Sipas hetimit te kryer rezulton se tre muaj me pare, ndersa ka qene ne tokat e familjes, Elidon Nezha ka pare edhe vogelushin 4-vjecare, djalin e xhaxhait te tij. Menjehere e ka ftuar qe te shkonte me te ne are dhe me pas, duke e mashtruar e ka futur ne kasolle. Aty ka ushtruar dhune seksuale duke konsumuar incestin dhe njekohesisht pedofiline. Pak ore pas ngjarjes, vogelushi i abuzuar ka shkuar, duke qare ne shtepi dhe ka rrefyer te gjithe ngjarjen. Prinderit te shokuar, i jane drejtuar Komisariatit te Lushnjes, duke bere edhe denoncimin. Deshmia e vogelushit eshte marre nen kujdesin e psikologut dhe prinderve, duke deklaruar edhe emrin e abuzuesit. Uniformat blu kane keshilluar dy familjet per shmangien e ndonje hakmarrje te mundshme, per shkak te ngjarjes se rende dhe kane nisur hetimet.

Dyshimet

Menjehere i mituri i eshte nenshtruar edhe ekzaminimeve mjeko-ligjore. Mjeket zbuluan se me femijen ishte abuzuar seksualisht. Por hetuesit jane treguar te matur, duke pretenduar se nuk kishin prova. Arsyeja ka qene dyshimi, se 19-vjecari Elidon Nezha ishte i perfshire ne nje vjedhje te kryer gjate muajve te fundit. Por pas tre muajve hetimi, eshte vendosur arrestimi i tij per akuzen e "kryerjes se marredhenieve homoseksuale me te mitur ne gjini dhe me dhune". Ndalimi eshte bere mbreme rreth ores 21:00 dhe Nezha eshte izoluar ne ambientet e paraburgimit te Komisariatit Lushnje, ku pritet te paraqitet per mase sigurie ne gjykate. Gjate marrjes ne pyetje, mesohet se i dyshuari ka pranuar kryerjen e aktit, duke mos shpjeguar dot, motivet qe e cuan ne krim.

Xhemil Beharaj

gazeta koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
JOLA
VizitorMesazhTitulli: lushnje perdhunon kusheririn e tij te mitur   Mon May 04, 2009 3:54 pm

me vjen shum keq kur ndodhin te tilla gjera ne shqiprin e sotshme .ME SA DUKET 19 VJECARI KA PASUR PROBLEME PSIKOLLOGJIKE QE KA REGAGUAR NE TE TILLEN MENYR .OSE NDYSHTA KA PASUR FRYMEZIM TE KEQ NGA FAMILJA QE TE ARRIJ NE KTE NIVEL SHUM TE ULET .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Lushnje, perdhunon kusheririn e mitur   Mon May 04, 2009 7:56 pm

Eshte me te vertet jo vetem e felliqur dhe e turpeshme si akte, por eshte edhe aqe imorale per nje vende si shqiperia dhe aqe me teper per qyteterimin lushnjar, ku fenomene te k'tilla ishin te pa njohura dhe te pa ndodhura me pare, fatekeqesishte ne pergjithesi psiqikizmi njerzor ne atedhe ndodhet ne nje faze trazicioni dhe ne nje mase te larte depresioni, i cili shfaqet ashper dhe barbarishte nga njerezit "DELIKAT" te meshehur mire per shume shume koh.
Ky xheste vecese makaber nuk mund te quhej ndryshe, pasi pasojat jane katasrofike dhe te pa sherueshme per pesuesin-en.!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lushnje, perdhunon kusheririn e mitur   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lushnje, perdhunon kusheririn e mitur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E tmerrshme: 36 vjeēari martohet me tė miturėn 6 vjeēe
» Abuzim i rėndė nė familje, vjehrri pėrdhunon nusen e djalit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a free blog