MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 12 shenjat qė e kuptoni se keni rėnė nė dashuri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: 12 shenjat qė e kuptoni se keni rėnė nė dashuri   Wed Mar 25, 2009 3:51 pm

A besoni se keni rene ndonjehere me te vertete ne dashuri? Nganjehere ngaterrohen ndjenjat dhe ju duket sikur ajo qe po perjetoni eshte dashuri. 12 shenja qe te kuptoni se keni rene ne dashuri:

01. I rilexon mesazhet e tij/saj shpesh
02. Ecen shume ngadale kur je me te
03. Pretendon se je e/i turpshem kur je me te
04. Kur mendon per te zemra te rreh gjithmone e me shpejt
05. Kur degjon zerin e tij/saj...buzeqesh pa asnje arsye
06. Kur sheh ate, nuk i ve re njerezit e tjere perreth teje
07. Fillon te degjosh kenge te lehta
08. Fillon te mendosh gjithmone e me shume per te
09. Emocionohesh vetem nga aroma e tij/saj
10. Kupton qe gjithmone buzeqesh me vete kur mendon per te
11. Do beje cdo gje per te...
12. Tani qe po lexon kete, kishe vetem nje person ne mendje te gjithe kohen...CdoDite
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

MesazhTitulli: Re: 12 shenjat qė e kuptoni se keni rėnė nė dashuri   Thu Mar 26, 2009 2:42 am

E ke nga pervoja NIKO apo e ke lexuar diku? Laughing Question tymose njeher tymose njeher tymose njeher
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Urime te gjithe te dashuruarve.........   Thu Mar 26, 2009 1:03 pm


  • 12. Tani qe po lexon kete, kishe vetem nje person ne mendje te gjithe kohen...

Vetem per piken dymbedhjet mjafton analiza dhe pershkrimi i mesiperm... muaq
Ah..... Kur dashuron njeriu nuk mjaftojne analizat jane thjeshte formale se dashuria nga vete natyra e saj c'fuqizon c'do ligj e c'do rregull.... eeeee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Re: 12 shenjat qė e kuptoni se keni rėnė nė dashuri   Thu Mar 26, 2009 6:27 pm

gloria shkruajti:
E ke nga pervoja NIKO apo e ke lexuar diku? Laughing Question tymose njeher tymose njeher tymose njeher


drejt me then e kam marr nga revista "cdodite" por disa pika jane te sakta apo jo o Gloria?
po dhe Edmondi ka te drejt!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

MesazhTitulli: Re: 12 shenjat qė e kuptoni se keni rėnė nė dashuri   Fri Mar 27, 2009 5:37 pm

[quote="gloria"][quote="gloria"]
NIKO shkruajti:
gloria shkruajti:
E ke nga pervoja NIKO apo e ke lexuar diku? Laughing Question tymose njeher tymose njeher tymose njeher


drejt me then e kam marr nga revista "cdodite" por disa pika jane te sakta apo jo o Gloria?
po dhe Edmondi ka te drejt!Cfare te te them Niko, e lehte eshte te lexosh revista dhe shume keshilla te tjera nga libra te ndryshem. Po ne te vertete dashuria e vertete perjetohet vete nga njerezit qe e kane perjetuar ate, te mos harrojme se dashuri te shtirura ka plot.


Per ta perjetuar kete dashuri duhet qe ne vete ta provojme ate, pastaj te themi se si ishte.

Nje dashuri e paster dhe e sinqerte eshte me e fuqishme se dashuria romantike.Dhe me shume vlen respekti per tjetrin, dhe komunikimi me te sesa te besh qejf me te.
Me kalimin e kohes njerezit e dine vete se cfare duhet te bejne.
Secili prej nesh do ta perjetoje me kalimin e kohes kete dashuri, atehere do ta shohe a ia vlejti.
Pershendetje

Very Happy Very Happy Smile Smile Smile Smile cheers cheers lol! lol! lol! lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: 12 shenjat qė e kuptoni se keni rėnė nė dashuri......   Sat Mar 28, 2009 1:45 pm

Shume diskutime te pa numerta dhe shume teorira mund te thuheshin persa i perket DSHURIS se eshte besoje arma me e fuqishme shpirterore, po ta shohim ndryshe ose me mire nga nje kendveshtrim tjeter do kuptojme se vetem dashuria eshte ajo qe do pagezoje nje lidhje te shendosh shpirterore dhe sentimentale e cila i ka thyer kufijte e llogjikes... Very Happy
Fatkeqesishte kjo nuk ndodh, se ne shumicen e rasteve lidhja midis ciftite (dashuria) tanime tregetohet!? Shikohet ndryshe kane perparsi gjera te tjera (interesi) dhe me paradoksalia eshte se shume vajza nuk kane privilegjin e zgjedhjes? Mad Mad Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
KLEA
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 76
Join date : 28/03/2009
Location : MILANO

MesazhTitulli: Re: 12 shenjat qė e kuptoni se keni rėnė nė dashuri   Sat Mar 28, 2009 6:55 pm

Dashuria ėshtė njė gjė shumė e bukur... por edhe e ēuditshme gjithashtu. Mė poshtė janė 25 fakte rreth dashurisė


Dashuria ėshtė njė gjė shumė e bukur... por edhe e ēuditshme gjithashtu. Mė poshtė janė 25 fakte rreth dashurisė.
1. Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė.
2. Kėnga e parė pėr dashurinė ėshtė shkruar 4 000 vjet mė parė dhe vjen nga njė zonė midis Tigrit dhe Eufratit.
3. Nėse vjen momenti pėr intimitet qė nė fillim tė marrėdhėnies, 78% e vajzave nuk pranojnė nėse nuk janė depiluar.
4. Vajzat feministe kėrkojnė mė shumė se tė tjerat tė kenė njė marrėdhėnie romantike.
5. Dy tė tretat e njerėzve raportojnė se kanė rėnė mė shumė nė dashuri me dikė qė kanė vite qė e njohin, se sa me njė tė saponjohur.
6. Njerėzit qė tregojnė historinė e tyre tė dashurisė e bėjnė kėtė pasi mendojnė se procesi ėshtė jashtė kontrollit tė tyre.
7. Dashuria nxit njė efekt qetėsues nė trup dhe mėndje pėr tė paktėn njė vit, gjė qė ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.
8. Dashuria ka tė njėjtin efekt nė trup njėsoj si edhe frika e madhe. Te njė person i dashuruar shfaqen tė njėjtat simptoma si te njė person qė ndjen njė frikė tė madhe – zmadhim tė bebes sė syrit, duar tė djersitura, dhe rritje tė tė rrahurave tė zemrės
9. Skanimet e trurit kanė treguar se kur njeriu shikon foto tė njeriut tė zemrės, truri reagon menjėherė duke treguar dėshirė.
10. Vajzat e fisit Tivi nė Pacifikun jugor martoheshin qė nė lindje.
11. Shėrbimi “Detektori i dashurisė” i shpikur nga operatori telefonik KTF supozohet se tregon seriozitetin e njeriut tė dashur, nėse ai vėrtet ėshtė i ndershėm nė atė qė thotė. Telefoni analizon kordat e zėrit pėr tė parė nėse ai flet me dashuri apo jo. Pėrdoruesi merr njė analizė tė bisedės nėpėrmjet njė mesazhi i cili tregon afeksionin, surprizėn, pėrqendrimin dhe ndershmėrinė me tė cilėn ka folur personi tjetėr nė linjė.
12. Rreth 11% e grave kontrollojnė menjėherė online pėr tė parė tė dhėnat e njė personi qė e kanė takuar ose qė presin ta takojnė, kundrejt 7 % tė meshkujve.
13. Me kalimin e kohės, partnerėt tentojnė tė kenė gjithmonė e mė shumė tė njėtat sjellje.
14. Njerėzit tentojnė tė kthejnė mė shumė kokėn nė tė djathtė se sa nė tė majtė kur puthin dikė (65% e njerėzve e kthejnė kokėn nė tė djathtė.
15. Tradita e unazės sė fejesės ka ardhur qė nė shekullin e 15-tė, kur Duka Maximillian i Austrisė i dha njė unazė tė fejuarės sė tij Mary nga Burgundy.
16. Rreth 43% e grave preferojnė qė partnerėt tė mos tregojnė shenja ‘dashurie’ nėse nuk janė tė sigurt pėr njė lidhje.
17. Njerėzit qė sapo kanė rėnė nė dashuri tregojnė zvogėlim tė hormonit serotonin- nė nivele aq tė ulėta sa dhe te njė person i sėmurė.
18. Aeroporti Ndėrkombėtar i Filadelfias mbahet si Nr. 1 pėr lidhjet e dashurisė gjatė kohės sė pritjes.
19. Sipas njė teorie matematike, ne duhet tė takojmė shumė njerėz para se tė zgjedhim partnerin e pėrjetshėm. Sipas probabilitetit vetėm kėshtu ka mė shumė shance pėr njė ēift tė suksesshėm.
20. Mjekra e burrave rritet mė shpejt kur ata mendojnė pėr seks.
21. Verona, qyteti italian ku u luajt vepra e Shekspirit, Romeo dhe Zhulieta, merr rreth 1000 letra ēdo vit nė adresė tė Zhulietės, ēdo Valentin.
22. Nėse njė person refuzon njė lidhje, personi bie edhe mė shumė nė dashuri me atė person qė nuk e ka pranuar- thotė Helen Fisher autor i librit ‘Pse dashurojmė’. Pjesėt e trurit qė aktivizohen kur ne jemi tė gėzuar vazhdojnė tė mbeten aktive.
23. Ka njė arsye pse ndodhin romancat nė zyrė; Rėnia nė dashuri ėshtė shumė e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetėsia, afėrsia ... dhe romanca.
24. Njė nė pesė marrėdhėnie dashurie afatgjata ndodhin pasi njėri nga partnerėt ėshtė i pėrfshirė nė tė.
25. Njė marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi aq mė tė lumtur jemi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ambra.forumattivo.com
xhemi
VizitorMesazhTitulli: dashuria te ben te jetosh   Tue Apr 21, 2009 7:47 pm

Razz dashuria eshte gjeja me e bukur qe mun te ndodhe ne jete.eshte nje ndjenje e pakufizueshme.as sa toka as sa qelli.duhet ta provosh qe ta perjetosh sunny santa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 12 shenjat qė e kuptoni se keni rėnė nė dashuri   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
12 shenjat qė e kuptoni se keni rėnė nė dashuri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Shyhrete Behluli ėshtė sėmur !
» Veēoritė e Skėnderbeut, qė nuk i keni njohur mė parė
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Disa nga shenjat dalluese ose normat e zhvillimit te komunikimit te nje femije normal nga mosha 0-5 vjec.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Forumotion.com | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs