MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Stuhi shiu dhe ere, pezullohen lundrimet ne Vlore dhe Durres

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Stuhi shiu dhe ere, pezullohen lundrimet ne Vlore dhe Durres   Sun Dec 14, 2008 2:00 pm

Stuhite e eres kthejne gjendjen emergjente ne portet e Vlores dhe te Durresit. Shirat e shoqeruar me ere te forte kane permbytur jo vetem qytetet, por vune ne rrezik ankorimin e anijeve dhe trageteve. Pas batimit te anijes turke dy dite me pare ne Durres, dje eshte pezulluar lundrimi si pasoje e kushteve te keqija atmosferike. Por nje tjeter shkak i pezullimit te lundrimeve kane qene edhe anomalite ne portet e shtetit fqinj, Italise. Koha e keqe ka veshtiresuar lundrimin e trageteve ne drejtim te portit te Durresit e Vlores, por dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga Kapitenerite e porteve, behet e ditur se dje nuk kane mberritur asnje nga tragetet e linjes Bari-Durres, apo Brindizi-Vlore, qe duhet te mberrinin ne oren 08:30. Shkak per kete situate sipas Kapitenerive eshte bere forca e detit jashte gjirit te Durresit qe shkon deri ne 9 balle, duke e bere te pamundur lundrimin e trageteve me pasagjere. Nderkohe, nje tjeter traget i linjes Bari-Durres, "Adriatika", nuk eshte nisur ne drejtim te portit te Durresit, duke nderprere udhetimin. Specialistet e Kapitenerise se Durresit bejne te ditur se gjithashtu jane pezulluar lundrimet nga porti i Durresit ne drejtim te shtetit fqinj, duke qendruar ne Rade per shkak te sigurise. E njejta situate eshte vene re edhe ne portin e Vlores, qytet ku shirat kane permbytur rruge dhe lagje te tera. Madje permbytjet mesohet se kane shkaktuar edhe ndotjen e ujit te pijshem ne tubacione.

E.A/O.H.
Koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Stuhi shiu dhe ere, pezullohen lundrimet ne Vlore dhe Durres
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Vizita e Berishės nė Vlorė:Vlora, metropol evropian i Shqipėrisė
» Masakėr nė Durrės, i kėrkuari Dritan Dajti vret 4 policė e 1 civil, arrestohet i plagosur
» Banda e Durrėsit, vrasje, grabitje trafikim....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog