MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 "Aksi" Lushnje - Durres, kryesimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

"Aksi" Lushnje - Durres, kryesimi Empty
MesazhTitulli: "Aksi" Lushnje - Durres, kryesimi   "Aksi" Lushnje - Durres, kryesimi Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 1:36 am

Java e fundit e fazes se dyte rezervon surpriza te medha, per shkak te diferences se ngushte te ekipeve

Tirana dhe Vllaznia shenuan nga nje rezultat zhgenjyes ne fushen e tyre, ne ndeshjet e mesjaves ne kupe. Nese ndonjera prej tyre gabon ne ndeshjen e radhes se kampionatit, kryesimi pritet te marre permasa te tjera. Tirana e drejtuar nga Agustin Kola, synon fitoren dhe vetem ne rast te nje trepikeshi do te rikthehet ne krye te kampionatit, duke shpresuar ne te njejten kohe, se Vllaznine do ta ndale Teuta e Durresit. Pas barazimeve te fundit ne kupe dhe ne kampionat trajneri i Tiranes, Agustin Kola vleresoi perpjekjet e ekipit dhe u shprehe, se Tirana do te luaje per te siguruar patjeter trofete e ketij sezoni. Dje, bardheblute nisen pergatitjet, ne vigjilje te ndeshjes se radhes ne Lushnje, ku eshte "i ndaluar" hapi fals. Kuqeblute e trajnerit Agim Canaj pas humbjes me Dinamon ne kupe do te kene si alternative te vetme qe te fitojne ne Durres, per te shpresuar ne objektivin final, titullin kampion. Pas ndeshjes se humbur ne kupe, trajneri Agim Cana eshte shprehur se ekipi i tij, do ta kete te veshtire kualifikimin ne ndeshjen e kthimit. "Na pret nje ndeshje e veshtire ne Durres. Vllaznia duhet te korrigjoje gabimet e fundit, per te mos e humbur kryesimin, pasi pritet nje jave delikate", - thekson Agim Canaj. Java e mbetur e fazes se dyte pritet me interes, per shkak se ekipi qe do te mbetet ne vend te pare, ne ndeshjen e fundit te kampionatit do te kete si avantazh faktorin fushe, per t;u perballur me ndjekesin. Tirana ose Vllaznia do te ndeshen ne fund dhe ekipi qe do te jete ne krye do ta luaje ne shtepi.

Gazeta koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
"Aksi" Lushnje - Durres, kryesimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions