MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 *Aforizma,thenie te mencura*

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

*Aforizma,thenie te mencura* Empty
MesazhTitulli: *Aforizma,thenie te mencura*   *Aforizma,thenie te mencura* Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 8:07 pm

Nuk ka dhimbje me te madhe,
se sa te kujtosh lumturine ne mjerim..
H.DE.BALZAK

Ne zemren, qė digjet nuk hyet me qizme..
MAJAKOVSKI

Dhelpra ėshtė dinake,
por ai qė ze dhelpren, ėshtė me dinak...
CALDERON

Dhe qė te ngjithsh ne sferat me te larta te kesaj bote, duhet medoemos, qė zgjuarsine ta kthesh ne dinakeri te zhdervjellte,
vullnetin ne egersi prej bishe,
ambicjen ne cinizem,
moralin ne misjellje formale,
dhe ndergjegjen ne libreze ceqesh....
L.UOLLER
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
Mel C
Moderatore
Moderatore
Mel C

Numri i postimeve : 847
Join date : 01/06/2008
Age : 29
Location : me zemer ne Lushnje jam

*Aforizma,thenie te mencura* Empty
MesazhTitulli: Re: *Aforizma,thenie te mencura*   *Aforizma,thenie te mencura* Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 8:08 pm


Lulet kane njė shprehje te paraqitjes se tyre po aq sa njerezit apo kafshet. Disa duken sikur qeshin, disa kane njė shprehje trishtimi, disa jane te menduara dhe te ndrojtura, te tjerat jane te ciltra, te ndershme dhe me koken lart.

Ai qė kurre nuk i nderron mendimet, ndoshta edhe nuk ka fare

Ata qė nuk mund te kujtojne te kaluaren, jane te denuar ta perserisin ate.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
mira
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
mira

Numri i postimeve : 34
Join date : 18/05/2008

*Aforizma,thenie te mencura* Empty
MesazhTitulli: Re: *Aforizma,thenie te mencura*   *Aforizma,thenie te mencura* Icon_minitimeSun Jun 01, 2008 10:32 pm

Cdo hap drejt kultures, eshte hap drejt lirise.

Di te vjedhe ai qe di te fshehe.

E keqja behet shpejt, e mira vjen ngadale.


Fjala eshte si bleta qe ka edhe mjaltin edhe thumbin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Burbuqe
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 175
Join date : 12/05/2008

*Aforizma,thenie te mencura* Empty
MesazhTitulli: Re: *Aforizma,thenie te mencura*   *Aforizma,thenie te mencura* Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 6:01 pm

Kete thenie e kam marr nga libri "Viti 93" i Hugo:

"Nuk ka dashuri me te verber se ajo e nje te verberi". Kur dashurojme behemi te verber por kur i verberi dashuron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
juna
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 3
Join date : 14/06/2009
Age : 26
Location : lushnje

*Aforizma,thenie te mencura* Empty
MesazhTitulli: Re: *Aforizma,thenie te mencura*   *Aforizma,thenie te mencura* Icon_minitimeThu Jun 18, 2009 11:31 pm

kush ka te kaluar ka edhe te ardhme!

bukuria nje dite, veprat nje jete!

mesuesi me i mire eshte pervoja!

e shara eshte arma e te dobtit!

dashuria qe u shua nuk eshte dashuri!!! Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leona
Antar i ri
Antar i ri
Leona

Numri i postimeve : 13
Join date : 22/04/2010

*Aforizma,thenie te mencura* Empty
MesazhTitulli: Re: *Aforizma,thenie te mencura*   *Aforizma,thenie te mencura* Icon_minitimeFri Aug 13, 2010 7:52 pm

Natyren studioje nga jeta jote praktike, por studioje edhe nga ata te cilet e kane studiuar praktiken e jetes se tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
*Aforizma,thenie te mencura* Empty
MesazhTitulli: Re: *Aforizma,thenie te mencura*   *Aforizma,thenie te mencura* Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
*Aforizma,thenie te mencura*
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Kultura :: Letersia-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions