MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Bota ime dhe bota jote!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Princo
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Princo

Numri i postimeve : 82
Join date : 26/09/2010

Bota ime dhe bota jote! Empty
MesazhTitulli: Bota ime dhe bota jote!   Bota ime dhe bota jote! Icon_minitimeSat Oct 16, 2010 5:46 pm

"Unė..., Jetojė nė njė botė tjetėr, krejtėsisht e ndryshme prej tėndės, por prapė tė kuptojė, tė kuptuarit e botės tėnde mė bėnė qė ta dua dhe ta kuptoj timen edhe mė shumė. Tė metat e tua mė forcojnė gjithnjė mė tepėr, kurse kapaciteti yt nuk mjafton. Nuk je nė gjendje tė mė kuptosh pėrderisa je i kėnaqur me diturinė brenda murėve tė tu. Atje dukesh intelektual pa e vėrejtur nėnqmimin tėnd! Atėherė kur tė vjen koha e paknaqėsisė ty ka pėr tė tu shkatėrruar jeta nė mosdije, do ta shohėsh qė as botėn tėnde nuk e ke kuptuar kurr!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agim Shkodra
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 85
Join date : 28/07/2010

Bota ime dhe bota jote! Empty
MesazhTitulli: Re: Bota ime dhe bota jote!   Bota ime dhe bota jote! Icon_minitimeTue Oct 19, 2010 12:01 pm

Sigurishte qe ti jeton ne nje bote tjeter,bota jote eshte bota e obskurantizmit.
Jam kurioz te di se nga i ke kopjuar keto fjale ,sepse metoda jote e zakonshme eshte kjo:Kopjo nga site te ndryshme ide dhe shkrime dhe paraqiti ne faqet e ketij forumi apo te ndonje forumi tjeter.
Fol nje here me fjalet e tua,shpreh mendimet e tuaja ,le te jene si te jene ato, ke per t'u perfaqsuar me mire.
Me pelqeu pergjigja qe te kishte dhene nje tjeter forumist (ne nje forum tjeter),Leonardo :
" Inat s'kam me askend po po sho se po ke deshir vetem me nshu kishe katolike posht po je ka nshon vetem veten posht o burr merr sa te dush me gjera qka nuk te perkasin"
Pergjigje e bukur ! Keto jane maredheniet e tua ne te gjitha forumet qe merr pjese: Te gjithe duhet te mendojne si ty,veprojne si ty,besojne si ty,.................. dhe rezultati duket.
Obskurantizem maksimal mesjetar: personal ,por edhe i te gjithe atyre qe mendojne si puna jote.
500 vjete nen roberin turke : Si Haxhi Qamili - Duam Baben.
Nga 1913 deri 1941 nen mbreterine serbo-kroate-slovene : ---------------
Nga 1941 deri 1944 nen Italine : Me Shqiperine.
Nga 1945 deri 1999 nen Rep.Fed.Soc.te Jugosllavise : -------------------
Nga 1999 deri me sot,vetem nje lufte e vogel civile per shkeputje nga Maqedonia:Rezultati 400 mije shqiptare te larguar per ne Itali(Rome,Ankona,Treviso)
Keto po munde na i shpjego Z.Princo!
Dhe jo ne faqe te ndryshme te forumit ,por ne faqet perkatese: Na jep mendimet e tua ,Pse eshte kjo gjendje ne Maqedoni? Roli i Partive politike? Roli i Shoqatave dhe Institucioneve,perfshire dhe ato te besimit?Roli i intelektualeve dhe mendimtareve Shqiptare te zones?
Shprehu Zoti Princo do te ndjekim me vemendje!
Boll na lodhe me Islamin dhe te gjitha izmat e tjera antipatriotike.
Pastaj kur te kesh mbaruar me keto na shpjego edhe per Rilindasit ,Skenderbeun,Nene Terezen e te tjerat.
P.s -Te keshilloj qe te mos kopjosh ndonje artikull tjeter dhe te na e paraqisesh ketu,perpiqu qe shqipja jote te jete e paster ,qe te arrijme te kuptojme ate qe do te na thuash!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
gloria

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

Bota ime dhe bota jote! Empty
MesazhTitulli: Re: Bota ime dhe bota jote!   Bota ime dhe bota jote! Icon_minitimeFri Oct 22, 2010 9:40 pm

Mos harro dhe boten e perrallave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agim Shkodra
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 85
Join date : 28/07/2010

Bota ime dhe bota jote! Empty
MesazhTitulli: Re: Bota ime dhe bota jote!   Bota ime dhe bota jote! Icon_minitimeSun Oct 24, 2010 4:04 pm

Te me falesh,qe e kam harruar.KE SHUME TE DREJTE.Pershendetje!
fluturoo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Bota ime dhe bota jote! Empty
MesazhTitulli: Re: Bota ime dhe bota jote!   Bota ime dhe bota jote! Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Bota ime dhe bota jote!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Shkenca dhe jeta-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions