MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BARCALETA PER JU

Shko poshtė 
AutoriMesazh
KLEA
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 76
Join date : 28/03/2009
Location : MILANO

MesazhTitulli: BARCALETA PER JU   Fri Apr 03, 2009 5:50 pm

Nje cift shqiptar kishte shkuar per pushime ne Spanje.


Teksa po

hanin mengjesin ne restorantin e hotelit degjojne nga tavolina ngjitur

burrin e nje cifti britanik qe i thote te shoqes:


-Can you give me the sugar, Sugar.


Pak me vone nga nje tavoline tjeter degjohet zeri i nje amerikani:


- Can you give me the honey, Honey.


Shqiptari

hengri mire e mire dhe pasi e mendoi pak ceshtjen, i mahnitur dhe nga

romatika e kolegeve, afroi me afer filxhanin e kafese dhe ju drejtua te

shoqes:


- Ma jep cik qumshin,lope!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ambra.forumattivo.com
KLEA
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 76
Join date : 28/03/2009
Location : MILANO

MesazhTitulli: Re: BARCALETA PER JU   Fri Apr 03, 2009 5:50 pm

Gjirokastritja e rene ne dashuri i thote te dashurit sonte ne darke do
ikin te shtepise ne dasem, kur te vish te dritarja ne darke fishkelle,
nese do hedh pese lekeshin do ngjitesh siper nese jo do ikesh.

Ne darke i dashuri shkon te dritarja fishkellen, del gjirokastritja
dhe hudh pese lekeshin e futet brenda. Prit 5 min te ngjitet i dashuri
ska prit 10 min ska prit 20 min ska prit 30 min ska. Si perfundim del
ne dritare dhe e gjen te dashurin me koke ulur dhe i therret.

Gjirokastritja Cte ka humbur ore?

I dashuri: Po kerkoj pese lekeshin

Gjirokastritja: hyp siper ore idjot se e kisha te lidhur me llastik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ambra.forumattivo.com
KLEA
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 76
Join date : 28/03/2009
Location : MILANO

MesazhTitulli: Re: BARCALETA PER JU   Fri Apr 03, 2009 5:50 pm

Tre shoke shkojne ne Amerik ne

emigrim,atje fillojn pune dhe marin nje shtepi me qera, mire po shtepia

ishte ne katin e 100-int dhe ashensori ishte teper i avasht,keshtu qe

sa here vinin nga puna u duhej te tregonin barcaleta sa te mbrrinin ne

katin e vet,keshtu trego njeri trego tjetri barcaleta i vinte radha

shokut gagac thoshte:ta ta ta ta them dhe dhe nje nje une? pyeste

gagaci dy shoket e tjere dhe ata i pergjigjeshin: rri o rri ti se do

tre ore te flasesh, dhe gagaci pushonte,keshtu shoket vazhdonin

barcaletat dhe avash avash po mbrrinin afer katit, andej nga kati i 90

gagaci pyeti prap shoket: ta ta ta them dhe dhe nje nje une? Dhe shoket

i kthenin te njejten pergjigje, kur mbrriten ne katin e 98 gagaci i

pyet prap shoket? ta ta ta them dhe dhe nje nje une?dhe se fundmi

shoket i thon: Po thoje dhe nje ti se na ēmende,dhe gagaci thot: ke ke

ke kemi harruar celsin, dhe shoket nevrikosen dhe fillojn duke e shar,

dhe detyrohen prap te shkojn posht,keshtu filluan prap barcaletat me

njeri-tjetrin i vinte radha gagaēit dhe thoshte: ta ta ta them dhe dhe

nje nje une? Dhe shoket i pergjigjen: Rri ore TRAP rri se ca na merzite

to do te tregosh dhe barcaleta se do nje ore te flasesh, keshtu

vazhdojn me njeri-tjetrin, andej nga kati 4 gagaēi thot prap: ta ta ta

them dhe dhe nje nje une? Dhe shokėt i pėrgjigjen po thoje dhe ti nje

se na ēave by.... dhe gagaci thot: Be be be bera shaka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ambra.forumattivo.com
KLEA
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
avatar

Numri i postimeve : 76
Join date : 28/03/2009
Location : MILANO

MesazhTitulli: Re: BARCALETA PER JU   Fri Apr 03, 2009 5:52 pm

ESHTE ME E BUKURA QE KAM LEXUAR DERI ME SOT HAHAHAHAH:::Leter Shajes n’tre gjuhe…Dear amore mio, Shaje! Dear e shtrenjta ime

amore Shaje! I jem tu t’write prap this lettera knejna ka far west-i

lontano lontano ene n’English ene n’Italiano, sepse kom learn kto dy

lingue perfetto kto due vjet qi I am ktuna. E look tina mi, sa molto

well kom learn knejna. Vallahi, me kte derr work-u qi kom ormai i mson

le lingue t’huja sa t’dujsh. Ene rrashnat m’thyhen me t’thon

t’drejeten. Hamall hesapi mo! Lavoro lavoro, m’told bosi every minuti,

aq sa s’have possibilita me mor fryme i cast.

C’me t’thon mo, gjona very t’bukra ti vedi la syni knejna. Ca bihone t’nolta deri m’cielo ku molte people hyn e dalin or e

cast.

Kto knejna i thon gradaciel-a. Kur stand up kaptinen t’sit down

qeleshja m’terra. Pa jo ca ara t’mjellme verde verde me bar around

tyne, qi t’thujsh mo! Nji village bagti per mangiare nji vit tutto pa

pushim! I kom pa mi, when I ere per weekend te dillen qy me mattina.

Dulem me Dullen figlion e Asmonit, our vicino aty m’nostro katunin. Pa

le m’darke kur u on-nen le luci-t! thu se dul sun-i prap. Dit e re, dit

u bo gjith town-i. Ca red, ca verde, ca …, ku di un mo, me tu take mend

fare. Entrate-m ke ca mejhone si

pune qebaptore, ku ca ragazze

dancing nudo fare. Ato i thojshin striptease po me sa morem ear na,

ishte heqje brekesh me aheng. Vallai told-em se na iku radakja. Apo

they s’ishin…qe ju bofte … Dulla, Dulla jo io. I s’i kom see fare gjate

all tempo-s qe stand-em atyna. Tu e di se I am angelo n’ksi punesh.

S’te tradimento Lomi ty jo. Dulla po, i?ik me ate Lijen e vet, nja half

ore me nji ruse. Po amo ja vlejte…Kurse una t’kon stand besnik.

Mazallah se kom do any gjo me nonji ragazze. Sapo see nonji si ato

t’honit
qi t’thash mo avanti kthej the head ka ona qeter. Jom i nershem una.

Dear mio amore Shaje. Nashti jom t’u e close kte lettera kaq t’lungo se

po m’come gjumi. Do t’write prap kur te kem free tempo, se sic t’thash

qipari, lavoro lavoro ka mjesi ‘darket, tutto settimane-s. Money Money

mi mo, e capito vete ti mo nashtina! La lattera-n po ta nis me Rremen

se vjen ancora aty m’katun. Ju kiss t’all-ve. Your amore Lomi.

Ps.

Mos forget t’m'write si ia kaloni aty m’village, ne, nigjo, se mos ia

read kujt la lettera se o turp, t’kom thone ne ke prima lettera, pranej

read-e vetem tina ene children-at, mire? He tu bofte Lomi ty! Ene nji

gjo, kom msu kompjutrin look vet tu come e kom write this lettera-n.

He, a jom i zoti, or not? T’kiss ene nji her, LOMI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.ambra.forumattivo.com
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: BARCALETA PER JU   Sat Apr 04, 2009 2:32 pm

Polici dhe telefoni
Njė polic shkon nė punė me tė dyja faqet e djegura.
-Po ku e ke djegur faqen kėshtu, more derėzi? - e pyet shefi.
-Po ja, ra telefoni ... unė isha duke hekurosur dhe duke menduar se kam nė dorė telefonin ngrita hekurin eu dogja.
-Mirė, – i thotė shefi, - po faqen tjetėr si e dogje?
-Epo, kur dogja njėrėn faqe, vendosa tė telefonoj ambulancėn...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: BARCALETA PER JU   Sat Apr 04, 2009 2:38 pm

Merr gruaja burrin ne telefon:
Gruaja - I dashur, ku je?
Burri - Jam pėr gjah!
Gruaja - Po c'janė ato renkime qe dėgjohen?
Burri - Ariu...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: BARCALETA PER JU   Sat Apr 04, 2009 2:46 pm

Merr gruaja burrin ne telefon:
Gruaja - I dashur, ku je?
Burri - Jam pėr gjah!
Gruaja - Po c'janė ato renkime qe dėgjohen?
Burri - Ariu...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: BARCALETA PER JU   Sat Apr 04, 2009 2:47 pm


Ishin mbledhur kafshet e pyllit per te diskutuar ndertimin e nje ure,mirpo spo mereshin vesh per vendin se ku.
Ngrihet gomari dhe flet,
-I gjo smora vesh un,per se gjati ,apo per sgjoni osht ura !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: BARCALETA PER JU   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
BARCALETA PER JU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Argetim dhe zbavitje :: Gjeagjeza dhe kuriozitete-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs