MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Faleminderit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 33
Location : Genova

Faleminderit! Empty
MesazhTitulli: Faleminderit!   Faleminderit! Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 4:23 pm

Carlo Bollino
Vij prej tetėmbėdhjetė vitesh nė Shqipėri, janė tamam vitet qė mbush demokracia e re shqiptare. Vite pasioni, pune, sfidash,Tetėmbėdhjetė vite tė jetuar mes dėshirės pėr tė bėrė sa mė mirė punėn e gazetarit dhe impenjimit pėr tė thėnė gjithnjė tė vėrtetėn. Tetėmbėdhjetė vite gjatė tė cilėve kam ndjerė shumė herė dashuri e ndonjėherė jam parė me dyshim, tetėmbėdhjetė vite tė kaluara me miq dhe kolegė shqiptarė, me rivalė dhe konkurrentė. Tetėmbėdhjetė vite tė jetuar me kaq intensitet, sa i mbaj gjithnjė nė zemėr, kudo qė lėviz nėpėr botė.
Puna mė bėn tė udhėtoj shpesh; kam pėrjetuar frikėn e shumė luftėrave dhe dhimbjen qė ndjehet pėrballė padrejtėsive tė mėdha dhe sot drejtoj njė gazetė tė rėndėsishme italiane, gazetėn ku nisa punėn si gazetar 30 vite mė parė. Pra emocione kam pėrjetuar shumė, tė ēliruara nga gėzimi dhe ndonjėherė nga dhimbja, e pėr kėtė jam i lumtur.
Por atė qė pėrjetova dje s’e kisha pėrjetuiar kurrė mė parė: njė emocion i pafund e nė tė njėjtėn kohė i lehtė, i hollė dhe i thellė qė mė mbėshtolli nė sallėn ku ndodhesha, i prekur nga tingujt e njė himni kombėtar, qė mė drithėroi e mė shoi zėrin, ndėrsa kreu i Shtetit mė vinte nė xhaketė njė medalje.
Ky falenderim nga Shqipėria, pėr atė qė kemi bėrė nė tetėmbėdhjetė vite bashkė, ėshtė gėzimi mė i madh qė kam provuar nė jetė. Njė falenderim, tė cilit i pėrgjigjem nga thellėsia e zemrės duke pėrsėritur thjesht: Faleminderit!
Faleminderit zoti President, faleminderit Shqipėri!


Marr nga gazeta shqiptare!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.lushnja.com
 
Faleminderit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions