MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lushnje ,Mungon gjaku, mjekėt fushatė nė fshatra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
NIKO

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 32
Location : Genova

Lushnje ,Mungon gjaku, mjekėt fushatė nė fshatra Empty
MesazhTitulli: Lushnje ,Mungon gjaku, mjekėt fushatė nė fshatra   Lushnje ,Mungon gjaku, mjekėt fushatė nė fshatra Icon_minitimeWed Aug 13, 2008 2:58 am

Lushnje- Kėrkesat e shumta tė tė sėmurė pėr transfuzion gjaku, nė mėnyrė tė veēantė tė talasemikėve dhe mungesa e dhurimeve kanė detyruar punonjėsit e bankės rajonale me qendėr nė Lushnjė tė kėrkojnė burime dhuruesish.
Nė kushtet e njė situate qė cilėsohet alarmante, ata i janė drejtuar fshatrave dhe komunave me shpresėn se ndokush do tė dėgjojė apelin pėr tė shpėtuar jetė njerėzish.
Mjeku i transfuzioneve, Mehmet Xhindoli, duke pranuar mungesėn e gjakut, pohon nisjen e njė fushate. “Kemi kėrkuar tė zbresim nė terrenin konkret tė zgjidhjes sė problemit. Nė qytet jemi ndeshur me shumė vėshtirėsi qė do tė thotė se nė qytet dhuruesit vullnetarė dhe me pagesė jenė nė numrat njėshifror. Kemi biseduar me drejtuesit e komunave nė fshat dhe shpresojmė se do arrijmė diēka pozitive. Nga takimet e para qė kemi bėrė me njerėzit nė fshat kemi marrė premtime dhe shpresojmė se do sigurojmė disa rezerva gjaku pėr tė zgjidhur emergjencat”,- tha mjeku Xhindoli.
Rezultati i parė i kėsaj “fushate” ishte nė komunėn e Gradishtės ku banorėt iu afruan vullnetarisht ekipit tė specialistėve pėr marrjen e gjakut, nė shenjė respekti dhe humanizmi pėr tė sėmurėt.
Nė Bankėn e Gjakut nė Lushnje vijnė tė sėmurė edhe nga disa rrethe si Vlora, Fieri, Berati. Angazhimi i institucioneve shėndetėsore nė rrethe pėr tė siguruar rezervat pėrkatėse ėshtė nė shifra tė papėrfillshme”,- thanė mjekėt e Lushnjes.

gazeta shekulli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Lushnje ,Mungon gjaku, mjekėt fushatė nė fshatra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions