MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rikthehet Shumaker nė Formula 1

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Rikthehet Shumaker nė Formula 1   Thu Jul 30, 2009 8:55 am

Rikthehet Shumaker nė Formula 1Mikael Shumaker do tė rikthehet nė Formula 1. Kampioni i botės do tė zėvendesoje Felipe Masėn tek Ferrari, pėr 7 garat e mbetura tė kėtij sezoni.

Ylli gjerman i garave tė F1 dhe rekordmeni i ketij sporti deri tani mbante postin e konsulentit nė skuadrėn e Ferrarit qė pas sezonit 2006 kur nderpreu karrieren si pilot. Menjeherė pas aksidentit u perfol emri i tij si zevendesues i Felipe Masės i cili pėsoi aksident nė garėn e Hungarisė, qė pėr pak i rrezikoi jetėn.
Edhe pse kishte pėrgėnjeshtruar zėrat, kampioni i botės Shumaker ndryshon mendje dhe vendos tė rikthehet nė kėtė moment tė vėshtirė pėr kokėkuqen e cila nė garėn e shkuar kishte vetem Kimi Raikonen nė pistė.
"Ėshtė e vėrtetė qė kapitulli Formula 1 pėr mua ishte i mbyllur, por ėshtė gjithashtu e vėrtetė se pėr arsye mirėnjohje dhe ndershmėrie karshi Ferrarit, nuk mund tė injoroj njė situatė tė tillė, - tha Shumaker. - Unė e dashuroj garimin, kėshtu qė mezi pres tė pėrballem me kėtė sfidė", shtoi ai

Mė 23 gusht, nė ēmimin e Madh tė Europės qė zhvillohet nė Valencia, nė timonin e Ferrarit do tė jetė Majkėll Shumaker pėrkrah Kimi Raikonen, njė motiv mė shumė pėr skuadren italiane e cila nė kėtė sezon ende nuk e ka provuar shijen e fitores.

Vete Shumaker ka deklaruar se ka vendosur vetėm pasditen e sė mėrkurės pėr t'u rikthyer dhe nė tė njejten kohe falenderon Zotin qė Felipe Masa ėshtė jashtė rrezikut pėr jetėn. Ėshtė e vėrtete qė unė e kam mbyllur aventuren time nė Formula 1, por nuk mund tė mos i pergjigjem njė kėerkese tė tillė tė skuadres sime qė ndodhet nė njė moment tė veshtire. Aktualisht ndodhet ne vendin e trete ne klasifikimin e pergjithshem per konstruktore me 40 pike pas Braėn Gp dhe skuadres Red Bull.
Mare nga gazeta shekulli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Rikthehet Shumaker nė Formula 1
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | Computers and Internet | Software | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblog.com