MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lamtumire Majkell...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ELONA
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 3
Join date : 25/06/2009
Location : Greece

Lamtumire Majkell... Empty
MesazhTitulli: Lamtumire Majkell...   Lamtumire Majkell... Icon_minitimeFri Jun 26, 2009 10:17 am

Shuhet ylli i muzikės pop, Majkėll Xhekson

Vdiq ylli i muzikės pop Majkėll Xhekson pas njė pushimi tė zemrės. Zyrtarėt e zjarrfiksave nė Los Anxhelos qė shkuan nė shtėpinė e tij thanė se ai u dėrgua me ngut nė Qendrėn Mjeksore tė Universitetit tė Kalifornisė nė Los Anxhelos pasi nuk po merrte frymė.

[Vdiq ylli i muzikės pop Majkėll Xhekson pas njė pushimi tė zemrės. Zyrtarėt e zjarrfiksave nė Los Anxhelos qė shkuan nė shtėpinė e tij thanė se ai u dėrgua me ngut nė Qendrėn Mjeksore tė Universitetit tė Kalifornisė nė Los Anxhelos pasi nuk po merrte frymė.[/font]

Kėngėtarit 50-vjeēar iu bė menjėherė frymėmarrje artificiale para se tė dėrgohej nė qendrėn mjeksore. Mė pas u njoftua se Xhekson ishte nė gjendje kome kur arriti nė spital.

Gazeta Los Angeles Times citon zyrtarė tė bashkisė dhe tė policisė tė cilėt thanė se Majkėll Xhekson ka vdekur.

Kėngėtari, kėrcimtari dhe kantautori i famshėm fitoi emėr qė kur ishte fėmijė nė vitet 70 kur intepretonte me vėllezerit e tij nė njė grup tė quajtur The Jackson Five (Pesė Vėllezėrit Xhekson).

Mė pas ai e vazhdoi karrierėn i vetėm gjatė sė cilės krijoi dhjetra hite dhe ishte ndėr themeluesit e zhanrit tė videos muzikore.

Nė vitet e mėvonshme Majkėl Xheksonit nuk iu ndanė problemet. Nė vitin 2005, ai doli i pafajshėm pas akuzave pėr ngacmim seksual tė tė miturve dhe mė pas u zhyt nė vėshtirėsi financiare.

Xhekson kishte nė plan tė fillonte njė seri koncertesh kėtė vit nė Londėr tė cilat do tė shėnonin rikthimin e tij nė skenė. Biletat e shfaqjeve u shitėn brenda pak minutash nė muajin mars.Lamtumire Majkell... Michael-jackson_47720375Lamtumire Majkell... 167
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit https://www.facebook.com/home.php?ref=home#/group.php?gid=1853265
gloria
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
gloria

Numri i postimeve : 71
Join date : 10/10/2008

Lamtumire Majkell... Empty
MesazhTitulli: Re: Lamtumire Majkell...   Lamtumire Majkell... Icon_minitimeFri Jun 26, 2009 8:14 pm

Dhe Jeta Vazhdon...... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lamtumire Majkell...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions