MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lushnje: Me se fundi, nisin punimet per rrugen e harruar prej kaq vitesh!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Lushnje: Me se fundi, nisin punimet per rrugen e harruar prej kaq vitesh!   Mon Jun 15, 2009 2:41 pm

Ne segmentin rrugor Divjak-pushim i shofgerit, kane nisur punimet nga dy firma te medha. Punimet kane filluar pak dite me pare, lajmi eshte bere i ditur si nga televizionet kombetare edhe lokal, po ashtu edhe nga shtypi.
Te dy kompanit kane filluar punimet me drejtim te kundert, me qellim bashkimn ne mes te saj dhe perfundimin sa me te shpejte.
Kjo rruge eshte e nje rendesie te vecante per te gjithe rrethin e Lushnjes, pasi ajo do te jete oksigjenuese per zonen dhe sipas projekte planit, ajo do te perbeje unazen e qytetit te Lushnjes!
Keshtu jane shprehur disa zyrtare te larte dhe inxhinier te kompanive sipermarrese.
Ky segment rrugore i ka kushtuar shume fermerit te kesaj zone, pasi cilesia e saj ishte mjeruese thuajse gati jashte perdorimi, kjo ishte nje nga arsyet qe solli izolimin e rreth (70.000-je) shtatedhjet mije banoreve te zones nga pjesa tjeter e vendit.
Le te shpresojme se punimet do te jene me te vertet te kenaqeshme dhe jo provizore dhe per shfrytezim elektoral!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Lushnje: Me se fundi, nisin punimet per rrugen e harruar prej kaq vitesh!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog