MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lushnje: Ekonomia e dobet, var veten babai i kater femijeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
etmond

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 42
Location : Athine.

Lushnje: Ekonomia e dobet, var veten babai i kater femijeve Empty
MesazhTitulli: Lushnje: Ekonomia e dobet, var veten babai i kater femijeve   Lushnje: Ekonomia e dobet, var veten babai i kater femijeve Icon_minitimeWed Jun 10, 2009 11:07 am

Lushnje: Ekonomia e dobet, var veten babai i kater femijeve
09 June, 2009 03:49:00

Nje baba i kater femijve i ka dhene fund jetes duke u vetvarur me litar ne pemen qe kish ne mes te oborrit te baneses ku ai jetonte ne fshatin Rrapez te komunes Kolonje. Ai eshte gjendur i vetvarur nga familjaret e tij ne agimin e dites sotme te cilet kan njoftuar policine.

Sipas burimeve zyrtare te policise lushnjare mesohet se shtetasi Fatmir Halili lindur ne fshatin Zavalan te Elbasanit e banues ne fshatin Rrapez te Lushnjes eshte gjendur i vetvarur ne banesen e tij. Shkaku i vetvarjes, pohuan keto burime, ka qene ekonomia e dobet edhe pse ai disa vjet ka qene emigrant i rregullt ne Greqi. Burimet policore pohuan se pasi kane marre ne pyetje familjaret eshte mesuar se nje nate me pare 38 vjecari Halili kish qene i shqetsuar.

Ai edhe pse kish shkuar per te fjetur ne dhomen e gjumit , ai nuk flinte. Bashkeshortja e tij e ka ndier ne mengjes heret teksa ka dal nga dhoma e gjumit por kish menduar se do te dilte per pune, si c’do mengjes. Ka qene ora shtate e mengjesit kur ajo teksa ka dale nga shtepia per te bere punet dhe eshte ndeshur me trupin e pa jete te bashkeshortit te vet te vetvarur me litar ne fyt ne degen e nje peme qe ndodhej ne oborrin e baneses ku ata jetonin. Me pas mes kujes dhe qarjeve kane qene komshinjte qe jane afruar ne banesen e tyre e me pas eshte njoftuar policia. Grupi i ekspertve qe ka shkuar ne vendin e ngjarjes ka kryer kqyrjen e kufomes dhe ne te nuk jan verejtur shenja dhune. Autopsia e kufomes eshte kryer ne morgun e spitalit te qytetit.

Kane qene edhe deklaratat e familjareve qe kan pohuar se 38 vjecari kish paraqitur stres per shkak te ekonomise se dobet qe kish ne familje. Ai punonte me hope, kur gjente pune. Nga martesa ai kish kater fmije dhe ekonomia e dobet kish bere qe ai te merrte vendimin e vetvarjes. Edhe pse ka qene emigrant per disa vjet ne Greqi ai edne nuk kish te ardhura te mjaftueshme per familjen e vet.

Fieri.com / Xhemil Beharaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Lushnje: Ekonomia e dobet, var veten babai i kater femijeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Latest discussions