MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ushtarakėt e parė tė Kosovės do tė arsimohen nė Shqipėri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Ushtarakėt e parė tė Kosovės do tė arsimohen nė Shqipėri   Sat May 30, 2009 4:46 pm

Ushtarakėt e parė tė Kosovės do tė arsimohen nė Shqipėri
Zėri i Amerikės
29-05-2009


Shqipėria do tė jetė vendi ku do tė pėrgatiten ushtarakėt e parė tė Kosovės, tė cilėt do tė mėsojnė nė akdeminė ushtarake tė Tiranės.

Ky fakt u konfirmua sot nė pėrfundim tė takimit mes ministrit shqiptar tė Mbrojtjes, Gazmend Oketa, dhe Ministrit tė Forcave tė sigurisė sė Kosovės, Fehmi Mujota. Ministri Oketa tha se qeveria shqiptare do tė vendosė nė dispozicion tė forcave tė Kosovės tė gjitha kapacitetet e saj. Ai shtoi se shpreson qė studentėt e parė nga Kosova tė nisin studimet nė akademinė ushtarake tė Tiranės qė nė vjeshtėn e kėtij viti.

Dy ministrat nėnshkruan sot njė marrėveshje bashkėpunimi. Ministri Mujota u prit nė njė takim edhe nga presidenti i Shqipėrisė Bamir Topi ku mes tė tjerave u vu theksi nė angazhimin e tė dy vendeve pėr rritjen e sigurisė, luftės ndaj kontrabandės dhe krimit tė organizuar.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Ushtarakėt e parė tė Kosovės do tė arsimohen nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Selim Hasanaj: Tė ashtuquejturit ''titist'' dikur nė Kosovė dhe ''Patriotėt luftėtarė'' nė pushtet
» Kadri Tarelli: Dy Heronjtė e Kosovės Haki Taha dhe Bajram Gashi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs