MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Autostrada Lushnjė-Fier rrezikon jetėn e banorėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Autostrada Lushnjė-Fier rrezikon jetėn e banorėve   Tue May 26, 2009 9:51 am
Autostrada Lushnjė-Fier rrezikon jetėn e banorėve
Mbikalimet dhe nėnkalimet nė kėtė objekt rrugor janė ende tė papėrfunduaraAutostrada Lushnjė-Fier ėshtė kthyer nė njė rrezik tė vėrtetė pėr jetėn e banorėve tė zonave pranė saj. Banorėt e mjaft fshatrave qė shtrihen pėrgjatė autostradės Lushnjė-Fier janė tė detyruar tė kalojnė pėrmes kėsaj rruge, pėr tė shkuar nė banesat apo edhe nė tokat e tyre. Mbikalimet dhe nėnkalimet e ndėrtuara pėrgjatė autostradės nė fjalė nuk kanė pėrfunduar dhe si nėn to dhe mbi to nuk mund tė kalojė asnjė mjet motorik. Madje, edhe kėmbėsorėt e kanė mjaft tė vėshtirė kalimin e anėve tė autostradės.

Daljet e pakta qė ekzistojnė pėrgjatė 22 km tė autostradės janė shumė larg tokave tė fermerėve tė zonės. Fermerėt qė kanė tokėn dhe tė mbjellat e tyre pėrgjatė autostradės duhet tė pėrshkojnė kilometra tė tėrė pėr t‘ju afruar daljeve tė pakta.

"Qė kur ishte autostrada nė ndėrtim e sipėr, ne kėrkuam mbikalime dhe nėnkalime, aq mė shumė pėr mjetet motorike. Me pėrfundimin e autostradės asnjė nga kėto kėrkesa nuk u realizua. Sot pėrditė e mė shumė jemi pėrballė vdekjes", shprehet Sokrat Ndreko, banor i Komunės sė Kolonjės. "Duam rrugė tė dyta. Nuk kalojmė dot as nė kėmbė e as me mjete. Nuk ēojmė dot as barin e thatė dhe as tė korrurat nė shtėpi. Duam tė transportojmė diēka na duhet qė tė sfidojmė vdekjen", pohon Sose Vasa, njė tjetėr banore e zonės.

Mungesa e mbikalimeve dhe nėnkalimeve ka bėrė qė nė pak muaj tė funksionimit tė autostradės tė shėnohet njė numėr mjaft i lartė i aksidenteve, deri dhe me pasojė jetėn. Pėrfundimi i autostradės zgjidhi problemin shumėvjeēar tė automjeteve, por ngriti edhe njė rrezik shumė mė tė madh pėr jetėn e banorėve tė kėsaj zone.

Marr nga gazeta koha jone
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
erjola
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 30
Join date : 04/05/2009

MesazhTitulli: autostrada lushnje -fjer rrezikon jeten e banorve   Wed May 27, 2009 3:35 pm

kjo autostrad fshe me te vertet shum rreziqe per banoret deri tani nuk kemi ndonje ngjarje te keqe por puna esht te mos arrij puna aty banoret sidomos ata qe kan tokat e tyre permatan rruges nuk munden te punojn tokat etyre
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Autostrada Lushnjė-Fier rrezikon jetėn e banorėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sa greke ka ne Shqiperi?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblog.com