MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Njih veten, pastaj martohu!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Njih veten, pastaj martohu!   Fri May 22, 2009 10:54 am

Njih veten, pastaj martohu!
Kur vendosni pėr t’u martuar, para se tė gjykoni nėse ėshtė apo jo i pėrshtatshėm personi pėrballė jush, mė parė ju duhet tė njihni veten tuaj.

Kur vendosni pėr t’u martuar, para se tė gjykoni nėse ėshtė apo jo i pėrshtatshėm personi pėrballė jush, mė parė ju duhet tė njihni veten tuaj.

Duhet tė dini se ēfarė karakteri keni, nevojat tuaja, ē’prisni nga martesa? Botėkuptimi juaj mbi jetėn dhe vlerat tuaja morale nė mėnyrė qė tė bėni njė zgjedhje mė rezultative dhe mė tė lehtė. Pasi tė njohė vetveten, mė pas duhet qė edhe personit me tė cilin mendon tė martohet t’i paraqitet ashtu siē ėshtė.

Tė ndash tė njėjtin besim, nuk do tė thotė qė pėrshtatesh me njėri tjetrin

Zakonisht, bashkėshortėt para se tė vendosin pėr tu martuar, shikojnė kriteret biologjike apo materiale apo edhe ndoshta bazohen nė sugjerimet e tė tjerėve po mbi kėto kritere. Veēoritė qė njeriu fiton nga besimi, janė nė rapor tė drejtė me veēoritė qė ai njeri zotėron. Pra, besimi i njėjtė, nuk do tė thotė qė njė ēift mund t’i tė pėrshtatet me njėri tjetrin.

Nuk mund tė ndryshosh pas martesės...

Nė pėrzgjedhjen e bashkėshortit, duhet tė jesh maksimalisht i hapur dhe i ndershėm. tė jesh siē dukesh apo tė dukesh siē je, ėshtė njė tregues i rėndėsishėm. Martesat e lumtura, janė njė rezultat i ekuilibrimit tė logjikės me ndjenjat. Martesa nuk mund tė ndryshojė karakterin e askujt. Logjika se “Unė mund ta ndryshoj atė pasi tė martohemi” ėshtė njė logjik qė nuk tė ēon nė lumturi, por nė tė kundėrtėn.

Paraqitja fizike dhe ana ekonomike nuk mjaftojnė...

Pamja e jashtme, ana ekonomike dhe aftėsitė sociale janė tre kritere mjaft tė mara parasysh para vendimit pėr martesė. Ashtu siē pasuria nuk ėshtė njė tregues se dikush mund tė bėhet njė biznesmen i mirė duke zotėruar atė, po ashtu edhe kėto kritere kurrėsesi nuk sigurojnė harmoni nė familje apo pėrzgjedhjen e personit tė duhur./cdodite/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
erjola
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres


Numri i postimeve : 30
Join date : 04/05/2009

MesazhTitulli: njih veten pastaj martohu   Wed Jun 10, 2009 11:16 am

po normale qe njeriu duhet te njohi veten e vet perpara se ndryshe nuk mund ti njohi te tjeret .sot numri i divorceve esht rritur jashtzakonisht dhe kjo ndodh sepse njerezi mendojn se e njohin veten por ne vertet ndodh e kunderta dhe kjo tregon pse shum njrez preferojn bashkejetesen ne ven t te marteses se ndjejn pasiguri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Njih veten, pastaj martohu!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Esat Ahmeti:Ai qė nuk e njeh veten, nuk mund ta njohė as tjetrin
» REXHEP SHAHU:METAFORA E LIRISĖ OSE DIALOG I PĖRFYTYRUAR ME VETEN
» Ja si mė lavdėroi e pastaj mė sulmoi Riza Greiēevci

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Ndjenje dhe dashuri :: Ne kerkim te romances-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog