MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Krimbi Conficker infekton 50.000 PC nė ditė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Krimbi Conficker infekton 50.000 PC nė ditė   Fri May 22, 2009 10:47 am

Krimbi Conficker infekton 50.000 PC nė ditė
Edhe pse pompoziteti medial pėr sulmet fundit kompjuterike deri diku ėshtė qetėsuar, ekspertėt e sigurisė tėrheqin vėrejtjen se krimbi Conficker ėshtė gjithsesi aktiv dhe se ēdo ditė po infekton pėrafėrsisht nga 50.000 kompjuterė.Conficker ka filluar sulmin e vet nėpėr kompjuterė gjatė muajit tetor tė vitit tė kaluar, e edhe pse Microsoft pak kohė pas paraqitjes sė tij ka bėrė njė arnim pėr lėshimin e sigurisė tė cilėn krimbi e pėrdorte, ky krimb dashakeq e ka gjetur rrugėn tjetėr si tė sulmojė.

Pėr mė shumė, krimbi ka gjetur rrugė qė nė kompjuterė tė shpėrndahet nėpėrmes mediave bartėse, duke krijuar, siē pohojnė nė Symantec rrjetin mė tė madh botnet nė botė.

Symantec thekson se Conficker aktualisht ēdo ditė infekton 50.000 kompjuterė, derisa me tė mė sė shumti janė goditur ata tė cilėt janė nė Brazil dhe Indi.

Pėr sa tė herėn me radhė u kėshillojmė qė tė keni mbrojtje kundėr viruseve nė kompjuterin tuaj dhe tė pėrditėsoni sistemi tuaj operativ Windows me arnimet e fundit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Krimbi Conficker infekton 50.000 PC nė ditė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Informatikė dhe Internet-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | www.sosblog.com