MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lushnje: Theren me thike kusherinjte e pare per nje rrip toke

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Lushnje: Theren me thike kusherinjte e pare per nje rrip toke   Wed May 20, 2009 9:20 am

Lushnje: Theren me thike kusherinjte e pare per nje rrip toke

19 May, 2009 07:14:00


Dy kushurinje te pare jane therur me thike, ku shkaku ka qene nje rripe toke qe pretendonte njera pale se ka qene e saj. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare te policise Fier e cila pohon se i plagosuri eshte ne gjendje te rende ne spitalin e Lushnjes ndersa autori edhe pse ka tentuar qe te ike, eshte kapur ne kodren me ullinje qe ndodhet prane varrezave te qytetit Lushnje.

Ngjarja ne fjale ka ndodhur mesditen e sotme ne fshatin Gorunjas te komunes Ballagat ne oren 12 e 30 minuta. Madril Hasalla 35 vjec i martuar me femija ka shkuar dhe ka pritur ne krye te rruges kur po kthehej nga puna ne are kushuririn e vet Kastriot Hasalla 33 vjec. Pasi i kafolur Kastriotit dhe ky nuk i eshte pergjigjur Madrili e ka kapur nga krahu duke i thene se gardhin qe ke shtyre do ta cosh ne vend pasi nuk mund te gezosh token time. Kastrioti i ka pohuar se token ti e di shume mire se e kujt eshte dhe kufijte kane kohe qe jane vendosur prandaj me lere te qete.

Pasi e ka ofenduar kushuririn e vet Madrili ka nxjerre nje thike qe e kish marre me vete dhe e ka qelluar dy here nga pas ne kohen qe Kastrioti kish marre rrugen per te shkuar ne shtepi. Thikat e kane zene 33 vjecarin nje ne shpine dhe nje ne qafe duke i shkaktuar hemoragji. Sipas burimeve policore mesohet se Madrili pasi e ka gjuajtur me thike kushuririn e vet eshte larguar nga vendi i ngjarjes per tu larguar. Ai ka marre rrugen nga kodra per tu shmangur policise qe kish marre vesh lajmin e ishte vene ne ndjekje te tij.

Blute e rednit kane bere te mundur ndalimin e tij ne kodren me ullinje qe ndodhet mbi varrezat e qytetit te Lushnjes ne te hyre te qytetit. Ngjarja eshte pare nga komshinje por edhe te aferm (fis) te dy kushurinjeve. Ata e kane marre te plagosurin Kastriot Hasalla dhe e kane derguar me urgjence ne repartin kirurgjikal te spitalit Lushnje. Bluzat e bardha te spitalit kane kryer nderhyrjet kirrugjikale duke i dhene ndihme mjeksore. Keto burime pohuan se gjuajtja me thike ne qafe i ka shkaktuar plage te rende pasi ka prere edhe disa nerva, damare. Ai eshte ne gjendje te rende momentalishte. Ndodhet i shtruar ne sallen e reaminacionit te spitalit Lushnje por jashte rrezikut per jeten. Edhe pse ne gjendje te rende ai ka kryer disa pohime rrethe ngjarjes per oficerin e policise gjyqesore qe e ka marre ne pyetje. Policia pas ndalimit te 35 vjecarit qe dyshohet si autore i ngjarjes eshte marre ne pyetje dhe e ka pranuar kryerjen e plagosjes.

Xhemil Beharaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Lushnje: Theren me thike kusherinjte e pare per nje rrip toke
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» POEZI QE FITOI VENDIN E PARE NE KOKURSIN LETRAR TE MALISHEVES?
» Monda Korca: Kafeqejfi-Tregim-Pjesa e Pare-Nga Raimonda Moisiu
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik " shqiptar!"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs.com