MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nje britanik fiton punen me te mire ne bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
NIKO
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 904
Join date : 30/04/2008
Age : 31
Location : Genova

MesazhTitulli: Nje britanik fiton punen me te mire ne bote   Tue May 12, 2009 3:31 pm

Nje britanik eshte fituesi i konkursit per punen me te mire ne bote. Ai do te jete personi qe do te kujdeset per gjashte muaj per nje ishull tropikal australian.[/td][/tr][tr][td]Ben Southall, 34 vjec, qe punon si mbledhes fondesh per bamiresi ne Petersfield, Hampshire, arriti te fitoje mes 35 mije aplikuesve per kete pune. Si kujdestar i ishullit kerkohet qe ai te jetoje dhe te raportoje nga ishulli Hamilton ne Queensland.

Ky konkurs ishte nje zgjidhje e mire per rimekembjen e turizmit ne Australi, qe ka shenuar renie pas recesionit global. Southall u shpall fitues mes 16 finalisteve, qe konkuruan per punen qe paguhet me 110 mije dollare. Pervec pages, britaniku do te jetoje ne nje shtepi ne plazh me tre dhoma gjumi, nje pishine dhe nje makine qe perdoret kur luan golf. Pjese e punes se tij eshte eksplorimi i ishullit, noti, zhytjet, si dhe miqesia me banoret.Top-Channel[/td][/tr][/table]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.lushnja.com
 
Nje britanik fiton punen me te mire ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pershkrimi me i mire i bere ndonjehere per Kosoven !!!
» PD: Lulzim Basha fiton Tiranėn, tė dhėnat tona janė tė sakta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create your own blog