MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Legalizohen 3605 banesa e shtesa pallatesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Legalizohen 3605 banesa e shtesa pallatesh   Thu May 07, 2009 11:09 am

TIRANĖ- Agjencia e Legalizimit dhe Urbanizimit tė Ndėrtimeve Informale ka miratuar dje dhe kaluar nė legalizimin e 3351 ndėrtimeve informale nė Tiranė, Berat, Fier, Vlorė, Durrės, Elbasan, Shkodėr, Lezhė dhe Dibėr.

"Shekulli" nis sot botimin e tė gjitha listave me emrat e fituesve, sipėrfaqen e ndėrtimit qė do tė legalizohet dhe numrin e kateve pėr secilin prej fituesve. Dosja pėrkatėse me tė gjitha tė dhėnat e secilit prej vetėdeklaruesve qė do tė legalizohet ėshtė dėrguar nė Kėshillin e Ministrave dhe ėshtė miratuar gjatė mbledhjes sė djeshme.

Tashmė tė gjithė personat qė kanė emrin nė listat e publikuara nga "Shekulli" duhet tė paraqiten nė zyrat e ALUIZNI-t pėr tė kryer pagesėn pėrkatėse qė hap edhe rrugėn e marrjes sė tapisė pėrfundimtare.

Ndėrkohė nė mbledhjen e djeshme tė qeverisė ėshtė miratuar, me propozim tė ALUIZNI-t edhe legalizimi i shtesave tė pallateve dhe ndėrtimeve tė tjera qė janė kryer brenda vijės sė verdhė pėrpara vitit 1993.

Bėhet fjalė pėr 254 ndėrtime shtesa pallatesh pa leje tė shpėrndara nė 123120 metra katrorė, pėr tė cilat pėrfitojnė 579 familje. "Shekulli" nis botimin e plotė tė kėtyre listave pėr rrethet Tiranė, Elbasan, Durrės, Lezhė, Gjirokastėr e Pėrmet. Pjesėn mė tė madhe e zėnė shtesat e pallateve nė kryeqytet.

Shekulli | 07/05/2009
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Legalizohen 3605 banesa e shtesa pallatesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Lajme te portalit-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Create a blog