MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sulm nė njė dasmė nė Turqi, numėrohen 45 vetė tė vrarė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
etmond
Moderatore
Moderatore
avatar

Numri i postimeve : 294
Join date : 30/08/2008
Age : 41
Location : Athine.

MesazhTitulli: Sulm nė njė dasmė nė Turqi, numėrohen 45 vetė tė vrarė   Wed May 06, 2009 9:34 am

Njė grup personash tė armatosur kanė sulmuar njė dasmė nė Turqinė jug-lindore duke vrarė sė paku 45 vetė. Disa tė tjerė janė plagosur nė sulmin nė njė fshat afėr qytetit Mardin.
Nė mesin e tė vrarėve ishte edhe njė familje e tėrė prej 6 fėmijėve dhe dy prindėrve.
Ministri turk i brendshėm pėrjashton pėrfshirjen e ndonjė lėvizjeje kurde tė cilat janė aktive nė kėtė rajon.
Sulmi ndodhi nė njė dasmė nė fshatin Bilge Koyu rreth 20 km nė jug-lindje tė qytetit Mardin.
Hollėsitė ende janė tė paqarta por duket sikur nė sulm janė pėrdorur armė tė zjarrit, automatikė dhe granata dore ndėrkohė qė nė mesin e viktimave ka edhe shumė fėmijė.
Ende nuk ka pasur hollėsi rreth identitetit te viktimave apo tė atyre qė dyshohen tė jenė sulmues.
Sipas disa njoftimeve nga mediat lokale vrasjet janė rezultat i njė grupi me maska tė armatosur, por njoftime tė tjera fajėsojnė grindjet mes familjes sė nuses dhe dhėndrit.
Anėtaret e njė ose dy familjeve njoftohet tė kenė qenė anėtarė tė njė grupi paraushtarak tė mbėshtetur nga shteti tė njohur si rojet e fshatit tė krijuar ne fillim tė viteve 90-tė pėr tė luftuar aktivitetet e Partisė Punėtore Kurde ose PKK. (bbc)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://Lushnja.com
 
Sulm nė njė dasmė nė Turqi, numėrohen 45 vetė tė vrarė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj
» Fotot prekėse tė njė dasme nė Siri (Foto)
» "Tė vrarėt" sipas KiE-sė, jetojnė tė gjallė nė Pejė
» Publikohen emrat e 10 personave tė vrarė nė Kumanovė?
» Trupat e tė vrarėve nė Kumanovė dėrgohen pėr autopsi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shtypi dhe politika :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | Sosblogs.com