MIRSEVINI NE PORTALIN LUSHNJAR
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Windows 7 RC i gatshem per secilin.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ledi
Antar pjesmarres
Antar pjesmarres
Ledi

Numri i postimeve : 120
Join date : 31/08/2008
Age : 36
Location : Athens

Windows 7 RC i gatshem per secilin. Empty
MesazhTitulli: Windows 7 RC i gatshem per secilin.   Windows 7 RC i gatshem per secilin. Icon_minitimeWed May 06, 2009 3:10 am

Windows 7 RC i gatshem per secilin. Windows_7_graphic

Sot ėshtė ditė e martė, 5 maj, dhe kjo do tė thotė se prej tani edhe zyrtarisht ju mund tė shkarkoni sistemin operativ Windows 7, nė
versionin RC (Release Candidate). Microsoft mė herėt e ofruar kėtė OS pėr abonuesit Technet dhe MSDN, dhe nuk ka kaluar shumė kohė qė
versioni mė i ri tė ecėn drejt faqeve tė Torrenta-ve. Microsoft thekson se RC-sė do t’i skadojė afati me 1 korrik tė kėtij viti dhe duke filluar nga 1 marsi i vitit 2010, kompjuteri juaj do tė fillojė tė fiket ēdo dy orė (paraprakisht do tė merrni njė paralajmėrim, pėrkatėsisht dy javė para skadimit tė afatit). RC qė do tė jetė i gatshėm nė edicionin me veēori tė plota, ėshtė shumė i ngjashėm me Windows Vista Ultimate. Ata qė tani punojnė me Windows 7 Beta mund tė vazhdojnė punėn deri mė 1 gusht, 2009, kohė nė tė cilėn ju duhet tė instaloni njė version tė pastėr tė RC-sė – njė opsion pėr azhurnim nuk ėshtė ofruar. Windows 7 RC do tė jetė i gatshėm nė treg sė paku deri nė korrik tė vitit 2009, dhe kjo do tė thotė se nuk keni nevojė tė nguteni pėr tė marrė kopjen tani pasi qė ende nuk ėshtė lajmėruar ndonjė raport mbi mbingarkesėn e serverit, qysh pati ndodhur me lėshimin e versionit Beta.

Windows 7 RC mund ta shkarkoni kėtu
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Windows 7 RC i gatshem per secilin.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
LUSHNJA PORTAL :: Shkenca dhe jeta :: Informatikė dhe Internet-
Kėrce tek:  
Free forum | © phpBB | Forum mbėshtetės | Report an abuse | identifikimi